reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy nastepne dziecko????

Jaka różnica wieku między rodzeństwem będzie/albo jest??

  • 1 rok

    Głosów: 5 8,8%
  • 2 lata

    Głosów: 19 33,3%
  • 3 lata

    Głosów: 17 29,8%
  • 4 lata

    Głosów: 7 12,3%
  • 5 lat

    Głosów: 6 10,5%
  • 6 lat

    Głosów: 0 0,0%
  • 7 lat i więcej

    Głosów: 4 7,0%

  • Wszystkich głosujących
    57
  • Ankieta zamknięta .
reklama
ja nie chce narazie nic rozkminiac bo to jeszcze nic pewnego potem sie bede zastanawiac napisze jak bede wiedziala napewno. a drugie chcialam pstryknac tak wogole to za pol roku gdzies ale jak bedzie teraz... nic to.:-)

tylko z pierwszym mialam cukrzyce w ciazy i wogole duzo w szpitalach bylam to mnie tak troche :zawstydzona/y::baffled:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
U nas roznica wieku jest prawie trzy lata bez 1,5 miesiaca (kalendarzowo 2 lata). I dla nas to bylo takie minimum. Mieszkamy daleko od rodzinki, a wiadomo, ze przy malej roznicy wieku u dzieci taka pomoc by sie przydala. Zalozylismy, ze jak drugie sie urodzi to Kuba bedzie juz dosc samodzielny i rozumny, ze nie powinno byc zadnych problemow. Na szczescie sie nie pomylilismy :-D Bardzo kocha swojego braciszka, chetny jest do pomocy i co zabawne kopiuje mnie. Musialam mu kupic dzidzie lale i robi wszystko to co ja (karmi z piersi, przewija, kapie, ubiera, itp.).
Ale wydaje mi sie, ze najwazniejsze, to nauczyc dzieci by sie kochaly i troszczyly o siebie, a wtedy tak naprawde roznica wieku nie ma znaczenia.
 
Mokka - podniosłaś mnie na duchu, serio.
U mnie będzie 6 lat różnicy, martwiłam się, że to troszkę dużo. Ja wiem, że więzi między dziećmi budują rodzice i atmosfera w domu i zrobimy z mężem wszystko żeby nasze dzieci kochały się i wzajemnie wspierały! Piszesz, że można, to dla mnie wiele! Wierzę, że można!!!
 
anaklim zawsze mozna jak sie rodzice staraja....... ja tylko podziwiam takie wieksze róznice bo ja bym nie zdecydowała sie osobiscie bo bała bym sie powrotu do pieluch i ponownego oderwania od swiata ludzi i pracy( co przezyłam rodząc Natale) wiec jak teraz do tego jeszcze nie wróciłam to nie bedzie mi tak ciezko ale drugi raz chyba bym tego nie przezyła było to dla mnie bardzo ciezkie...... traz nawet nie wracałam do niczego zaczne zyc zawodowo jak druga dzidzia bedzie miała 2 latka
 
Między moimi dzieciaczkami będzie 6 lat siedem miesięcy różnicy. Synek skończył 6 lat w maju a jak widać na suwaczku druga przyjdzie na świat w grudniu.
Uważam że to zdecydowanie za duża róznica no ale cóż tak wyszło.
Wiem jak to jest z doświadczenia mam dwóch młodszych braci. Między mną a młodszym jest 7 lat różnicy i między chłopakami kojejne 7 lat. Z najmłodszym (obecnie 15 lat)właściwie do dziś nie ma prawie kontaktu a ze starszym dopiero od kilku lat mamy wspólne tematy i się dogadujemy.
Zawsze zazdrościłam jak ktoś miał rodzeństwo tak dwa bądź trzy lata młodsze lub starsze:):-)
 
Moim zdaniem najlepsza roznica weiku to 2-3 lata. Jesli dzieci sa jeszcze male to zlapia ze soba lepszy kontakt. Starsze nie bedzie odpedzalo malego, a maluch sie wiele nauczy. I bedzie sie szzybciej rozwijal nizz inne dzieci w jego wieku, bo bedzie mial wzor - strasza siostre luc brata. Z moimi tak mam wlasnie ze najstarszy lekcewazy rodzenstwo i nie zauwaza. Mowi ze nie chce sie bawic z siostrami bo sa za male jeszcze (on ma swoje dorosle sprawy\). A panny razem grzecznie sie bawią, mala nasladuje a starsza sie nia opiekujee.
 
reklama
u nas prawie 4 lata różnicy i chyba lepiej nie mogłam trafić :)
Syn był na tyle duży i naprzytulany że jak sie mała urodziła nie miał objawów zazdrości , jest kochanym bratem :) Pomagał mi bardzo i do tej pory świetnie sie razem dogadują , choc niesnaski też się zdarzają :)
Jak patrzę na szwagierkę gdzie różnica 2 lat to stwierdzam że dobrze wybraliśmy, bo tam z kolei cały czas zazdrość jest a mała juz rok kończy...
Z kolei u koleżanki różnica ponad 6 lat będzie i córka już jest zazdrosna a małego jeszcze na świecie nie ma :/ Zazdrość nie wynika może z braku mniejszego zainteresowania nią ale z tego iż będzie juz wszystko dzielone na 2 a nie tylko dla niej.
 
Do góry