reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy się zakłada kartę ciąży

reklama
ja miałam karte założoną dopiero przy 3 wizycie w 10 tyg...

Martaik ja też kiedyś się nad tym zastanawiałam, zwłaszcza, że na początku plamiłam i rozważałam czasem to, co zrobię jak będę musiała jechac do szpitala. Ale mi lekarz dał na pierwszej wizycie wydruk z USG (zdjęcie kropki plus opis z terminem porodu), miałam też wynik bHCG także miałam "dowody":)
 
Ja przy pierwszej. W Polsce. To byl 6 tydzien - lekarz potwierdzil ciaze na USG, wypisal karte. Tu tez przy pierwszej, czyli zgodnie z procedura ok 9 tygodnia, polozna przeprowadza pelny wywiad i wpisuje wszystko w karte - ma to format A4 i kilkanascie stron. I tez nalezy ze soba wszedzie nosic.:tak:
 
Cześć dziewczyny!
Niedawno dowiedziałam się , że jestem w ciąży, ginekolog zlecił mi badania i powiedział , że kartę ciąży założy dopiero jak zrobię wszystkie badania! Wszystkie moje koleżanki miały zakładaną kartę ciąży od razu po stwierdzeniu ciąży...Czy mam zmienić ginekologa?Pomóżcie!:baffled:

wydaje mi sie, ze bez wzg czy to ciaza czy tez nie, karte ciazy powinien lekarz zalozyc przy pierwszym badaniu ginekologicznym, po stwierdzeniu ciazy ...
dziwne? szkoda mu papieru, ja bym zmienila bo najgorsze bedzie kiedy przyjdziesz z badanimi a on nie bedzie wiedzial o co chodzi :)
powodzenia
 
ja też miałam kartę założona przy drugiej wizycie ciąże stwierdzono wcześnie bo w 5 tygodniu..myślę, że czekają zawsze z założeniem karty bo w tych pierwszych tygodniach jest największe ryzyko poronienia...
 
reklama
cześć dziewczyny,
kartę ciąży w pierwszej ciąży lekarz założył już w 6 tygodniu zlecił badania i określił termin na podstawie OM.
Teraz jest w ciąży i lekarz totalnie olał sprawę nie skierował mnie na badania ani nie założył karty ciąży jestem w 12 tygodniu i zdecydowanie zmieniam lekarza kawałek kartki niewiele kosztuje a za badania płaci ciężarna takie niedopatrzenie to dla mnie lenistwo i brak profesjonalizmu.
 
Do góry