reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolki/bóle/katarki itp. - leki,sposoby i sprawdzone rady

dziewczyny!jak długo można podawać dziecku te leki na kolki czy bóle brzuszka?ja podaje esputicon ok 3 dni po 1 kropelce 2 razy dziennie a na opakowaniu nie pisze jak długo można to stosować, a wydaje mi się że Mu to pomaga w robieniu kupki.
 
reklama
Ja poprosiłam kuzynke mojego męża i ma mi jutro wysłać sab simplex albo te lefax już kupiła tylko nie wiem które,może pomogą i już mój synek nie będzie się tak prężył
 
kamu, daj znac czy u Was SAB tez sie sprawdza tak jak u nas. Jestem ciekawa, czy u wszystkich babelkow dziala tak samo.
A my jesli chodzi o pieluchy uzywamy Pampers i ciagle jeszcze jedynki :-).
Ale wczoraj kupilismy chyba ostatnie jedynki, bo pupcia jednak rosnie! :tak:
 
A ja od wczoraj odstawiłam wszystkie specyfiki ( zostawiłam tylko pribiotyk Dicoflor30 ) i jest tak samo jak po boboticu i debridat, czyli mała nad ranem oczywiscie sie pręży..chyba musi to samo minąć i tyle. Mam tylko wrazenie ze teraz mi lepiej w nocy śpi:szok: bo dzis znów od 20:00 spała do 00:30 a potem do 4:15....znów się wyspałam:-)
 
Pabla u mnie po odstawieniu wszystkich kropli przez 2 dni nie było większej różnicy, ale nie było też gorzej, a potem z dnia na dzień robiło się lepiej, a teraz mam wrażenie, że małą w ogóle brzuszek nie boli:szok: Gazy i kupy idą tak samo, jak przedtem ale wyraźnie nie sprawia jej to bólu.
Kicrym, jeśli małemu krople pomagają to możesz je dawać cały czas (oczywiście z okresowymi kontrolami u lekarza), ja tak miałam zalecane na kolejnych wizytach, tyle, że u nas akurat krople dały odwrotny skutek.
 
Surv - mam nadzieje że i u mojej tak będzie...narazie z kupką wciaz problem, muszę jej pomagać, ale mam wrazenie że jakoś to lepiej już idzie.
 
KOCIATA - A po jakim czasie stosowania SAB można zauważyć ewentualną poprawę? Jak się ta poprawa u Was objawiła? pozdrawiam i czekam na wieści:)
 
my tez odstawilismy bobotic i zbytnieju roznicy nie bylo,a od 2 dni podaje Gripe Water i chyba jest poprawa i nie wiem czy to po tym,czy po prostu juz mu te bole brzuszka przechodza same,ale grunt,ze jest lepiej.Wczoraj sie nie prezyl,a dzisiaj tylko troche postekal,za to baki i kupy ida jak bomby atomowe.:tak:
No i przez to odwazylam sie nawet i wlasnie wcinam jogurt z musli:-pbo juz mam troche dosc pumpernikla z masle i serem na sniadanie.
 
Ostatnia edycja:
My odstawiliśmy esputicon, nie widzę żadnej różnicy a wręcz młoda mniej się pręży.

Jeśli chodzi o odparzenia to polecam maść clotrimazol na konkretne odparzenie. Pomaga :)

Z ciekawostek to już drugi tydzeń czekamy na kupę:szok::szok::szok:, zazwyczj były 1-2 dziennie a tu taki przestój. Lekarka powiedziała że tak może być przy cycu więc czekamy cierpliwie, za to bączki to ma konkretne ale żadnych wzdęć ani twardych bzuszków więc chyba ok
 
reklama
u nas od paru dni kupki są coraz rzadziej:baffled: tak to były w każdym pampersie, a od paru dni była jedna dziennie, ale taka konkretna, a dziś jeszcze nie było:szok: brzuszek nie jest twardy, wzdęć chyba nie ma (nadal profilaktycznie podaję mu Infacol) i bączków jest dużo;-) jednak nie wiem czy tą zmianą w "kupkowaniu" mam się martwić:baffled:
 
Do góry