reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolki/bóle/katarki itp. - leki,sposoby i sprawdzone rady

U nas w szpitalu zaordynowali podawanie witaminy K od 8 doby życia do końca 3-go miesiąca. Na razie wlewam jej bezpośrednio do dziubka. Mała "brzu****e" w nocy od 3 dni, a witaminę podaję od 4. Może jest jakiś związek? Przypatrzę się. Chusteczek używamy Nivea - na razie jest ok z tym, że większe kupsztyle kończą się odrobiną Oilatum i solidnym płukaniem pod kranem. Tak poleciła położna środowiskowa. Młodzież nie protestuje:)
 
reklama
My od początku używamy tylko chusteczek- najpierw Nivea a teraz Dzidziuś sensitive (w Rossmanie 12zł. za 3 paki :)
Do smarowania pupki mamy Linomag z cynkiem i Sudocrem ale położne w szpitalu radziły żeby nie stosować takich leczniczych kosmetyków z cynkiem na zdrową skórkę (tylko w razie odparzenia).
Tak więc smarujemy pupencję tylko Alantanem- jest tłusty i sutecznie separuje skórę od wilgotnej pieluszki.
Jak dotąd metoda się sprawdza. Odparzeń ani śladu :tak:
 
co do witaminy K to ja też podaje od 8 doby (tak mi powiedzieli w szpitalu nawet mam pieczatke do ksiązeczki wbita z taką informacja zebym nie zapomniala:dry:) nie zauważyłam żeby mały jakos źle reagował , jest niespokojny ale od jakis 3 dni a witaminę podaje już dłużej bardziej bym sie w moim przypadku zastanawiała nad wit D3 bo to zachowanie sie zaczęlo jak zaczelam ja podawać.

co do mycia pupy to ja w dzień wacikiem+woda a w nocy chusteczki pampers sensitive, narazie bardzo mocnego odparzenia nie było ale jak Mały miał zaczerwienioną pupke to sudocrem pomógł a teraz przy przewijaniu smaruje kremem z Hippa (niby na odparzenia ale jak dla mnie to jest to krem pielęgnujący)
 
My w zaleceniach ze szpitala dostaliśmy iż mam podawać Małemu witaminę K od 2 tygodnia a witaminę D od 15 dnia życia przy wyłącznym karmieniu piersią. Na początku był Mały jakby pobudzony , ale teraz jest wszystko w porządku.

Jeśli chodzi o krem to my jesteśmy zaopatrzeni w kremy NIVEA. Po każdorazowej zmianie pieluszki smarujemy pupkę kremem pielęgnacyjnym NIVEA bądź oliwką HIPPA, a jak Małemu zrobią się jakieś minimalne odparzenia to smarujemy krem na odparzenia także NIVEĄ - krem b.dobry ale gęsty. Odparzenia czy też alergia robiła mu się najczęściej po pieluszkach HAPPY Belli oraz po PAMPERSACH. Jednakże dostaliśmy w prezencie jeszcze jedną paczkę PAMPERSÓW więc damy im jeszcze szansę. Obecnie używamy Huggies Newborn.
 
u nas wit K byla podana w szpitalu i na tym koniec.

Uzywamy tylko chusteczek nawilzanych pampersa albo huggies,z tym,ze te drugie jednak sie nie sprawdzaja.Za to pieluszki Huggies te niewborn jak dla mnie byly lepsze od Pampersow,ale to juz odeszlo w niepamiec;-)Do teraz uzywalismy Pampers Baby-Dry 2,a od dzisiaj w ruch ida juz 3.
 
ircym ja kupilam jeszcze zanim maly sie urodzil 3 paczki pampersow, a dzieciaczki moga byc uczulone na jakas partie- moja Nata byla(nosila pampersy i ktoras partia strasznie ja uczulila, ale potem jak z pampersa dostalismy w ramach przeprosin paczke takich samych pieluch, juz bylo ok bo to byla inna partia), ja tezs juz sie zastanawiam czy te odparzenia to nie od pampersow:dry:
 
ja używam Pampersów 2 i nie wyobrazam sobie żeby mały był na nie uczulony bo mam niezłe zapasy:-D

u nas tak samo:-)
mam nadzieję że mała zdąży wszystkie zużyć, ale z jej tempem kupkowania - nie powinnam się martwić:-) chociaż czasami mi sie zdaje że są już małe, zwłaszcza jak coś bokiem wyjdzie:-)

a do czyszczenia pupiny używam chusteczek pampersa, sporadycznie sudocremem smaruje - na razie odparzeń brak:-)
a z tą witamina k to mnie zaskoczyłyście że może być coś nie tak, ja podaje od 3 tygodnia...
 
Jeśli chodzi o pieluchy, to u nas pampersy najlepiej się sprawdzają, tzn. dla mnei są najwygodniejsze i najbardziej mi się podobają, ale Młoda na szczęście nie ma żadnych sensacji skórnych więc i Huggisy i tańsza Bella też wchodzą w rachubę. Natomiast kompletnie nie sprawdziły się otrzymane od znajomych pieluchy Biedronkowe - masakra, zero wchłaniania, kupę ścierałam Młodej z pleców:p Podobnie z Rossmanowskimi - te nawet wchłaniają, ale są niemożebnie sztywne i obcierają bezlitośnie.
 
reklama
Co do pieluszek pampers, to dermatolog mi mówiła, że zawieraja aloes, który może działac uczulająco.
U nas w użyciu Huggiesy:tak:
 
Do góry