reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kulinarne wyczyny Sierpniówek

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Jak to się stało, ze ja wcześniej nie widziałam tej sałatki autorstwa Riby???
Jest boska!!! Uwielbiam kazdy składnik w nią wchodzący, więc pewnie wszystko na raz smakuje bosko!!
Zamiast orzeszków piniowych (u nas też okropnie drogie) spróbowałabym z prażoną dynią - uwielbiam prażoną dynię dodawaną do sałatek - super smakuje!!

Kurde, niewyróbka z Wami i tymi pysznościami :-)

A tak na marginesie to zauwazyłyście, ze w sumie nikt nie zamieścił tu przepisu "typowo" ciężarówkowego typu: śledzie z dżemem, albo makaron z majonezem i cukrem?? (to ostatnie to autentyk z mojej koleżanki - w pierwszej ciąży zajadała się tym "frykasem")
Sierpniówki to smakoszki!!!!! Naszym dzieciaczkom nie grozi niejadkowatość, jak takie dobrości wcinają pzrez 9 mcy :-)
 
reklama
Krzynka ja właśnie typowo ciążowy skonsumowałam i czuje sie wspaniale pysznie
dwa począki z czekolada plus śledź z cebulka...wyśmienite :-)

tylko że ja nawet nie w ciąży tak jadam

zróbcie obie tez biszkopt i na to śmietana kremowka ubita z cukrem ze stężona galaretka jagodami truskawkami czym chcecie i 3 łyżkami żelatyny rozpuszczonej...moja ulubieńsze ciasto wakacyjne...
a bombusiowe np osttanio zrobiłam z kawa i polewa czekoladową...bardzo dobre
możńa zrobic tez ala murzynek do sódka śmietana ubita ze starta czekolada banami i kokosem z puszki...na gore polewa czekoladowa..
spróbujcie..to moje ulubieńsze ciacha
 
A u mnie dzisiaj zupka szczawiowa z własnoręcznie zbieranego wczoraj na łące, szczawiu.... właśnie ją ugotowałam, ale jest za gorąca żeby ją jeść, więc muszę poczekać aż przestygnie :-)
 
Ja to mam teraz w ciąży tak, ze po obiedzie za jakiś pół godz. strasznie chce mi sie słodkiego i nie daj boziu,aby nie było czegoś w domu,np. przegryzę 4 szt., krówek i już mi cuuudownie:)))))
A ciasto cynamonowe co upiekłam dla teściów wysmarowałam polewą czekoladową, podobno było boskie:))))
 
to ja Bombusiu, praktycznie po każdym posiłku muszę coś słodkiego ;-) Mam nadzieję, że to przejdzie, chociaż ja zawsze słodkojedząca byłam :-)
 
to ja Bombusiu, praktycznie po każdym posiłku muszę coś słodkiego ;-) Mam nadzieję, że to przejdzie, chociaż ja zawsze słodkojedząca byłam :-)


Ochhh Krzynko ja nie byłam słodkojedząca nigdy tylko przy 1 ciązy i teraz też, mam nadzieje, ze mi to minie, bo ciężko byłoby mi zgubić te kg. he he, a mój M mi w tym nie pomaga, zawsze znajdzie wytłumaczenie, abym zjadła smakołyka, teraz ma pretekst, ze dla alanka jem hi hi:)
 
a ja ide zrobic na poprae humoru takie babeczki ( przepis z internetu, a dokladnie zaczerpniety z Programu Nigella Gotuje :D )

4 czekoladowe batony (najlepiej Mars albo Milky Way)
55g niesolonego masła
2 1/2 szklanki słodzonych płatków śniadaniowych (najlepiej Cornflakes)

Potrzebny sprzęt: papierowe foremki na babeczki

Połam batony i wrzuć do garnka. Dodaj masło i rozpuść na małym ogniu, ciągle mieszając. Kiedy wszystko się stopi, zanurz płatki w czekoladowej miksturze i mieszaj gumową łopatką, aż wszystkie się nią pokryją.

Wpełnij foremki i wstaw do lodówki na min. 1 godz.

Czy wyszły, powiem pozniej... :)
 
Żanetka Brzmi smakowicie ten przepis :-) A ja uwielbiam Nigele Ona wiecznie cos je i wszystko robi tak jakby od niechcenia, a wychodza cudeńka :-D
 
Ojej, a jakie to jest niesolone masło?? Tzn. może chodzi o takie bez dodatkowej soli czyli takie zwykłe, tak??
 
reklama
Żanetka - aleś mi smaka narobiła!! Daj znać jak wyszło!!
A ja tu walcze ze sobą bo muszę zjeść loda a nie mam :-( no i chyba trzeba się zebrać i iść do sklepu ehh
a jak wrócę zrobię sobię kawkę mrożoną z lodami...
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry