reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Bleulovi jakbym o sobie czytała ale zamierzam zrobić tam porządek po tej ciąży. Urodziłam synka ponad 4kg co było dużym zaskoczeniem bo brzuch był mały,parlam 4h, mały się zablokował w kanale rodnym i użyli proznociag. Pocieta byłam mocno w środku.Pomimo ćwiczeń mięśni kegla nam spory luz.
Mnie cc przeraza bardziej jak SN ale w razie komplikacji to za dużo do gadania nie mam.
 
reklama
Schauma mnie też swędzi skóra na plecach i na brzuchu
Aniu spokojnie, stres nie pomaga :-* wiem co czujesz bo plamiłam przez dłuższy czas, od 5tc ciąża zagrożona była, ostatnio 3 tyg przerwy, zagrożenie minęło nie musiałam brać luteiny i znowu troszkę krwi się pojawiło ale po chwili już jej nie byłó też nie pojechałam na ip bo brzuch mnie nie bolał i nic innego się nie działo no i się uspokoiło i krew do dziś się nie pojawiła, chociaż stresuję się a wizytę mam w poniedziałek dopiero jakby coś się teraz działo to pojadę na IP, dobrze, że u ciebie wszystko dobrze, leki na pewno pomogą :-*
Lunka super,że ślub! Na pewno wszystko załatwicie! No i trzymam kciuki za WAS, na pewno będzie dobrze! Trzymam kciuki :-*
Marzenka to chyba normalne, mnie teraz też bolą piersi i są twarde
BarbaBlue witaj :-) super że objawy cię nie męczą :-) ja za to mam wszystkie książkowo :p masz rocznego skarba, ja mam córeczkę co ma 16 msc :-) tak jak Schauma napisała kolejna co ma mniejszą przerwę pomiędzy dzieciaczkami będziemy sobie pomagać :-)
Martita ja mam pewnie z 6 kg na plusie albo i więcej:-)
co ruchów to ja poczułam jakiś tydzień temu pierwszy raz, teraz co jakiś czas lekko czuję z córcią poczułam w 16, co do bólu głowy dzisiaj obyło się bez nich, byłam dzisiaj u koleżanki i dzień zleciał jakoś, teraz jadłam paczkę czipsów, nie mogłam się powstrzymać, chyba dużo przytyję tym razem...:szok: co do porodu to ja planuję rodzić naturalnie :-)
Antonia witaj, ja cały czas mam kontakt i mamy "swoje forum" z czerwcówkami 2014 :-D
 
Schauma tobie tylko pozazdrościć :-D
co do porodu to ja urodziłam w 40 min, córcia była malutka 36 tc, ciekawe jak będzie teraz
Renia a mówił ci coś ginekolog o tym, że możesz znowu urodzić wcześniej? Ja się tego boję bardzo...nie chcę znowu przez to wszystko przechodzić :-(
 
Schauma po 1 ciazy mialam luzniej duzo i juz czulam roznice ale wojtek zmasakrowal mnie doszczetnie mial 4200 ale bary ogromne i glowe 38 cm :szok:

Karolina juz myslalam ze jestem z tym sama :-(

Renia a jaka byla przyczyna porodu wcześniej ?? Przepraszam jesli juz pisalas ale ja mam skleroze galopujaca w ciazy.
Klaudyna a u cb sie co zadzialo ze coreczka wyszla wczesniej sniej ?? Napiszcie jakie wymiary mialy wasze dzieciaczki i czy wymagaly inkubatorkow ??
 
Tak już pisałam ze było to zaniedbanie lekarza, miałam skurcze od 30tyg, Damian wtedy ułożył się już nisko i szyjka zaczęła się skracać a on kazał mi tylko brać magnez i tyle.. teraz to bym sama od razu do szpitala pędzila ale wtedy myślałam że widocznie nie ma się czym martwić skoro on tak podchodzi. Byłam pod opieką lekarza to myślałam że wie co robi..
A teraz lekarz mój wie ze pierwsze dziecko urodziło się przedwcześnie ale nie jest tym zmartwiony póki wszystko idzie dobrze. Teraz to już sama wiem co robić jakby się coś działo od razu do szpitala tam podają luteine, magnez ale w większym stężeniu w kroplowce czy ostatecznie te szwy zakładają i sterydy podają dla dziecka na pluca i wtedy można spokojnie donosić...
 
No tak teraz mi sie przypomnialo ze pisalas. No dlatego ja nie ufam lekarzom w tych sprawach sama duzo anqlizuje bo oni to w dup** maja a pozniej takie rzeczy sie dzieja.
 
Hej ja po szpitalu, wszystko ok, mialam zle wyniki moczu. Dzieki dziewczyny za trzymanie kciuki za nas ;) ruchow jeszcze nie czuje.
Moje pierwsze dziecko Oliwer urodxil sie przez CC wazyl 2880 i mierzyl 50 w 39 tc. Pozdrawiamy.
 
Oda1, fajnie że się odezwalas, od kilku dni się zastanawiałam co u Ciebie. Cieszę się, że wszystko dobrze:) poznałaś już płeć maluszka? Do kiedy zamierzasz pracować? Odpowiadam tu, żeby nie zaśmiecać tamtego wątku.

Drobi, dziękuję, ze pytasz. Płci jeszcze nie znam. Następną wizytę mam w piątek i mam nadzieję, że coś się dowiem, bo już nie mogę się doczekać.
Sama właściwie nie wiem do kiedy pracować. Czuję się na razie w miarę dobrze, a pracę mam w biurze, jakoś szczególnie uciążliwie nie jest. Jeśli nie wystąpią jakieś niespodziewane komplikacje, to myślę, że jeszcze trochę pociągnę. Przynajmniej do końca roku, a może jeszcze w styczniu. Przyznam, że trochę mi się marzy to zwolnienie, żeby odpocząć, mieć więcej czasu, żeby zadbać o jakąś dietę, ćwiczenia, ogarnąć dom, bo teraz to wszystko u mnie leży. No ale jednak głupio by mi było iść tak wcześnie na zwolnienie, skoro nie czuję się źle i nie mam komplikacji.

A kto jeszcze z Was pracuje i do kiedy planujecie?

Co do ruchów to ja też jeszcze nic nie czuję :-(.
 
dżoana gratuluję! :) duze emocje zostania ciocia? :) nie wiem czy ja będę miala szansę bo moj brachol jakos nie kwapi się do ustatkowania ;)

Antonina witamy! :) ale fajnie, będziesz w kwietniu organizowac dwie imprezy urodzinowe :D

sylwia gratuluję córeczki!!!! :D ale super!!! :D

Oda ja jeszcze pracuję bo mieszkam w UK i tutaj pracuje sie do samego końca ciąży. na macierzyński mozna przejsc 14 dni przed terminem porodu. prace mi zmienili na lekką, biurową + szkolenie ludzi wiec spoko :) lubię swoją pracę, mam tam wielu przyjaciół, nie chcialabym z tego rezygnować :)
a co do ruchów to ja tez jeszcze nic nie czuję, ale to dopiero 15 tydzień, jeszcze za wczesnie :)
 
reklama
No to wam napisze ze siara mi sie pojawiła!:)nigdy nie miałam w poprzednich ciążach....w tej ciąży nie miałam mdłości ani wymiotów , piersi o 2rozm większe i siara ..taka właśnie różniąca sie od poprzednich ciąż jest ta obecna:)..bardzo dokucza mi bolesność i obrzmiałość sutków...przed kąpielą dziś scisnelam lekko sutek i poleciała mi siara!:)bezbarwna ciecz taka trochę jakby lepka ...moje cycy pracują bardzo ciezko :) prawie 18 tydz
 
Do góry