reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopad 2011

reklama
Hej kobitki :-)
Ja tez malo sie udzielam i na BB i na FB ,czasu malo a na FB jakos ciezko mi wszystko ogarnac I nie da sie na wszystko odpisywac. Na BB zagladam w wolnych chwilach ale pustki tutaj caly czas sa. Wiadomo dzieciaki rosna a innym mamusia kolejne bobiki sie pojawia a czasu niestety coraz mniej sie ma na neta ale wspomnienia z wami kobitkami sa super Dzieki wam ciaza i te 2 lata minely super ;-)

A u nas hmmm remont za remontem, przygotowywujemy juz chate pod wynajem powoli bo kto wie moze w nowym roku jak sie nam uda to bedziemy mieszkac na innym domku (staramy sie o dom od panstwa).
Sami rosnie,rozrabia i to na calego ale z mowieniem u nas nadal kiepsko i nie wiem czy powinlam sie zaczac juz martwic czy dac mu jeszcze czas,mowi pojedyncze slowka wiekszosc polskich,cos po angielski no i jedno w tatowym jezyku ale doslownie jest to kilka wyrazow wiec sama nie wiem co mam robic,oczywiscie duzo rozumie I pokazuje czy przynosi wszystko co mu powiem i cos tam probuje powtarzac.
Pozdrowionka dla mamusiek i bobikow ;-)
 
Ja też tu czasami zaglądam, choć teraz jak wróciłam do pracy, to cierpię na chroniczny brak czasu ;-) Dzisiaj Franio kończy dwa lata przez ten czas wiele się zmieniło, nie na gorsze, nie na lepsze, ale na inne a w tym czasie wiele razy sobie uświadomiliśmy, że świat bez naszego Franka byłby dla nas bardzo pusty i smutny :-)

Szybko minęły te dwa lata, mam nadzieję, że będzie mi dane kiedyś jeszcze trzymać na rękach takie maleństwo jakim był Franek te dwa lata temu!

Ssabrinaa myślę, że nie masz się czym martwić, Franka kuzyn, ma ojca Niemca i mieszka w Niemczech, miał 2 języki, zaczął mówić dopiero w wieku 3 lat, dzisiaj ma 6 po polsku nie mówi, choć rozumie praktycznie wszystko. Powodzenia, i buziaki dla Samiego, pewnie coraz większy z niego przystojniak!
 
Jeeennnyyy...ale dawn tu nie zagladałam... wogole całe forum sie zmieniło. cała szata graficzna... no wieki mnie nie było.. Sledze teraz tylko fb, Bo wygodniej i w domu i w pracy na tel :) buziaki kochane :*
 
A ja tu nie zglądałam wieeeeeki :O No cóż, FB nie ogarniam, bo nie zawsze jest czas... A tu kiedyś leciały posty ciurkiem, teraz cisza...

Ssabrinaa - myślę, że nie masz czym się martwić. To są 3 języki do ogarnięcia, to dużo. Dla przykładu podam - moja bratanica urodziła się w Anglii, matka Polka, ojciec Polak. Jak się rozstali - była bratowa miała chłopa Angola, więc tylko po angielsku. Julka teraz po polsku mówi świetnie, po angielsku zasuwa jak rodowita brytyjka (z akcentem, którego nie lubię, brytyjskim). Też się martwili, bo długo mówiła tylko słowa, po polsku, po angielsku, itd. Mieszało się jej. A później jak poszła to jak torpeda. Fakt, że ten jej polski trochę okaleczony, ale bardziej przez to, że ma już ten brytyjski akcent zakorzeniony i troszkę kaleczy (nie dziwię się, w końcu tam się urodziła, tam żyje, tylko tyle co rodzice i znajomi Polacy mówią, reszta to angielski). Za to mój brat mówi, że Julka ich zagina czasem, bo dla niej angielski jest bardzo naturalny - siedzą ze znajomymi i próbują sobie jakieś tam trudne słówko przypomnieć - Julka od niechcenia im mówi jak to jest po angielsku ;) Takim dzieciom trzeba czasem trochę czasu :)
 
Chciałabym, żeby to forum znowu ruszyło z kopyta... ale to nie tylko nasza decyzja.

Sabrina, myslę, że na razie nie masz powodów do obaw, w końcu ma dopiero dwa lata, niektóre dzieciaki nie mówią wtedy nawet w jednym języku a co dopiero mówić o trzech. A za parę lat będzie śmigał - trzy języki to ogromny start w przyszłość za który Sami Wam kiedyś podziękuje :)
 
ssabrinaa nie martw się że Sami mało mówi, brata syn we wrzesniu skończył 2 lata i też mało mówi, mało tego ja jak go pytałam o podstawowe rzeczy żeby mi pokazał to nie bardzo umiał, ale myślę że to taka jego natura pewnie jak zacznie gadać to mu się buzia nie będzie zamykać :)


ja też tęsknie za BB,....a szata w ciągu mc się zmieniła
 
Hej kochane:****

Ssabrinaaa
- tak jak piszesz, Samik wszytsko rozumie, poczekaj lada chwila się rozgada na całego, oczywiśćie jesli coś Cię niepokoi zawsze mozna sie z kimś skonsutować ,ale wg mnie nie ma potrzeby :)

Mnie też ciężko FB ogarniać, nie wiem jak ja to robię, ale przeoczam posty :/ Na bb pustki, a ja mam taaaaaki sentyment!!
Mam dziś spotkanie z pracodawca, On ma swoją agencję rozwoju lokalnego i może u dam się z UP zalapac na jakies szkolenie u nich, platne właśnie z UP ;)

W pt goście, w sb goście, wczoraj też , i dziś ma przyjechać brat ojca i jeszcze to spotkanie , zmęczona jestem już...
 
reklama
Do góry