reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Masz racje, nie ma co się nakręcać :) ja miałam badanie na czczo robione. Dzień wcześniej lekka zdrowa dieta. Moja lekarka dzisiaj powiedziała, żebym poszła do poradni cukrzycowej dla kobiet w ciąży, żeby mnie zdiagnozowali, a dieta jak najbardziej wskazana bo ja i tak mam dużo za dużo kg ;) podchodzę do tego spokojnie ;)

Ja w 1 ciąży miałam cukier podwyższony w tym 2 badaniu, w 2 połowie ciąży.
Z tego co pamiętam miałam takie wytyczne od diabetologa:
cukier na czczo ma być do 90, po posiłku 120.

dieta: 6 posiłków, do każdego posiłku warzywo ( z niskim IG), warzywa tylko chrupiące ( surowe albo lekko ugotowane), mięso chude ( indyk, kurczak, ryby), pieczywo pełnoziarniste (najlepiej chleb bez mąki) kasze (np.orkiszowa, gryczana, pęczak) owoce z niskim IG
Mówiła, żeby nie pić mleka, jogurty sprawdzać, bo po niektórych skacze cukier

Np
rano mam jeść
1 kanapke z chlebem, wedlina, np. pomidorem 2 śniadanie jogurt z musli ( ja zrobiłam takie bio orzechowe bez cukru)
po posiłku głównym 30 min spacer, bo obniża cukier
 
reklama
No i po wizycie ;) Maluch 1,1 cm, serduszko bije, z usg wyszło 7 tyg. 1 dzień. Na tą chwilę wszystko w porządku ;)
Karta ciąży założona, dostałam skierowanie na badania prenatalne i zalecenie kilku badań z krwi.
Następną wizytę mam 26.04., bo chcemy lecieć na majówkę do Londynu.
Mój Mąż niepocieszony, bo nie mógł wejść do gabinetu ;p

Super, Gratulacje! :)
 
Ja w 1 ciąży miałam cukier podwyższony w tym 2 badaniu, w 2 połowie ciąży.
Z tego co pamiętam miałam takie wytyczne od diabetologa:
cukier na czczo ma być do 90, po posiłku 120.

dieta: 6 posiłków, do każdego posiłku warzywo ( z niskim IG), warzywa tylko chrupiące ( surowe albo lekko ugotowane), mięso chude ( indyk, kurczak, ryby), pieczywo pełnoziarniste (najlepiej chleb bez mąki) kasze (np.orkiszowa, gryczana, pęczak) owoce z niskim IG
Mówiła, żeby nie pić mleka, jogurty sprawdzać, bo po niektórych skacze cukier

Np
rano mam jeść
1 kanapke z chlebem, wedlina, np. pomidorem 2 śniadanie jogurt z musli ( ja zrobiłam takie bio orzechowe bez cukru)
po posiłku głównym 30 min spacer, bo obniża cukier

Ja nie w ciąży, ale chciałam serdecznie pogratulować[emoji8][emoji8][emoji8] bardzo sie cieszę, ze po raz kolejny zostaniesz mamą! Pozdrawiam i zycze nudnej ciąży. Marcowka 2017[emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Piorunem, super wiesci [emoji7]

4c3tskjoa7ptmvui.png
 
Piorunem, super :)

Urs, pięknie Ci beta rośnie :)

Ja postanowiłam, że odpuszczam betę, nie robiłam więcej, tylko dwa razy. Do mojej wizyty jeszcze osiem dni...
I niestety, ale złapałam jakiegoś wirusa w pracy... Gardło mnie boli, głowa pęka. Jestem coraz bardziej bliższa wzięcia już zwolnienia. Nie chcę ryzykować.
 
Urs super beta, możesz odetchnąć:) ja już tez nie badam, czekam na wizytę 11.

Piorunem gratulacje, wyglada super.

Ja trochę opadłam z sił, dziś zaliczyłam dwie drzemki a dalej jakaś zaspana jestem. Dobrze ze w domu to sprzątać, gotować nie muszę. Jeszcze kochana mama wychodzi z pieskiem rano wiec mogę pospać dłużej:)
 
U mnie chwilowo kryzys minal... Dzis cały dom sprzatnelam, okna pomyte, swieża firanka wisi, pościel zmieniona.. :) nawet żyrandole wymylam a męża do trzepania dywanu zagonilam ;) tylko teraz juz oklapłam i nic mi się nie chce, na szczescie mąż obiad ugotowal i potem ma mi pomoc przy barszczu ;)

Żeby mi się chciało jak tobie :) u mnie nic 0 [emoji37]


 
reklama
Ale żeście naskrobaly!:)
Byłam na wizycie. Pęcherzyk piękny, 7,9 mm. Wszystko odpowiednie do wieku ciąży, jeszcze bez serduszka. Za tydzień kolejna wizyta, żeby spr czy serducho bije. Niestety mam złe wyniki tsh 3,76 wiec od jutra eutyrox i cukier 96 wiec to już cukrzyca ciążowa:/ dostałam skierowanie do poradni na karowej w Warszawie. Wiec są dobre i gorsze wieści;)
Jaka dawkę euthyroxu dostałaś na tą tarczycę? ;)

5djy9jcgcl8we52f.png
 
Do góry