reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Oooo zakładanie czapki to i u nas dramat [emoji85][emoji85] pisk na pół bloku. Leżenie na brzuszku też płacz. Jak zaśnie u mnie na brzuchu i ja odłożę na brzuch to śpi. Ale jak się bawi i położę ja na brzuchu to krzyczy i nie bardzo chce głowę podnosić. Każdy mi mówi, że każde dziecko inaczej się rozwija i jeszcze będzie bez problemu podnosic głowę. Potrzebuje czasu może. Ale ja zaczynam się martwić.

Jakoś ciuchy przez głowę zaakceptowała.

Miś szumiś to najlepszy przyjaciel. Do zasypiania wieczorem w swoim łóżeczku musi być obowiązkowo szumiś i włączony projektor delfinek.
No właśnie to też mnie dziwi, że spać na brzuchu kocha, szybko sama zasypia w takiej pozycji a kiedy w ciągu dnia ją kładę na brzuszku, żeby sobie poćwiczyła to pojęczy, powygina się i po 5 min niezadowolenie i płacz, nie chce tej główki dźwigać ani obracać na drugą stronę... Napięcie niby w porządku, może leniuszek... Za 2 tygodnie kontrola bioderek to przy okazji poproszę o zbadanie napięcia i podpytam.
 
reklama
My dzisiaj mieliśmy szczepić ale dostaliśmy skierowanie do neurologa bo nie podoba się trakcja małego , w domu starszy syn akurat ćwiczył z nasza Reha i ona powiedziała , ze trakcja do trzeciego miesiąca ma czas żeby ruszyć , No dobra już umówiłam wizytę z neurologiem . Ponadto młody mega dużo sika i przez to ma zaniżony ciężar moczu i mam skierowanie na morfologię i znowu na mocz , jutro uderzam robić , aż się boje 😟 ale za to ładnie podnosi głowę i mega ładnie tyje , prawie 3 kg od porodu , a skończone dokładnie 9 tyg 😯Zobacz załącznik 1226174
Ale pięknie się podpiera i glowka wysoko, Wow!!
 
Dziewczyny wy tez tak chudniecie podczas karmienia piersia? Przed ciaza u mnie bylo 62 kg pod koniec ciazy niecale 70 a po porodzie 64, dzis sie zwazylam 58,5. odkad pamietam zawsze wazylam troche powyzej 60 kg nigdy ponizej a przy wzroscie 175 nie czuje sie dobrze z taka waga. Wszystkie ubrania na mnie wisza. Mam nadzieje ze to przez karmienie a nie zwiastun jakis problemow zdrowotnych...
 
Dziewczyny wy tez tak chudniecie podczas karmienia piersia? Przed ciaza u mnie bylo 62 kg pod koniec ciazy niecale 70 a po porodzie 64, dzis sie zwazylam 58,5. odkad pamietam zawsze wazylam troche powyzej 60 kg nigdy ponizej a przy wzroscie 175 nie czuje sie dobrze z taka waga. Wszystkie ubrania na mnie wisza. Mam nadzieje ze to przez karmienie a nie zwiastun jakis problemow zdrowotnych...
Od momentu porodu, czyli w sobotę będzie 6 tyg ważę tyle samo
 
Dziewczyny wy tez tak chudniecie podczas karmienia piersia? Przed ciaza u mnie bylo 62 kg pod koniec ciazy niecale 70 a po porodzie 64, dzis sie zwazylam 58,5. odkad pamietam zawsze wazylam troche powyzej 60 kg nigdy ponizej a przy wzroscie 175 nie czuje sie dobrze z taka waga. Wszystkie ubrania na mnie wisza. Mam nadzieje ze to przez karmienie a nie zwiastun jakis problemow zdrowotnych...

Ja przytyłam 20 kg, po porodzie zginęło 10 a teraz w 9 tygodni zgubiłam 6kg. Jem bardzo dużo, wręcz sama się ograniczam bo mój mąż je mniej :p czasami słabo czulam się ale wyniki mam idealne.

Za to mam.inny problem, bolą mnie kolana, koski, nadgarski... w dzień jeszcze jako tako ale jak.ma.w nocy wstać to jest dramat...
Aaa no i jeszcze moja cera... to jeszcze większy dramat. Zawsze mialam problemy skórne na twarzy o niezdiagnozowanym podłożu, które teraz bardzo nasiliły sie, ze nie mogę na siebie patrzeć bez makijażu...
 
Dziewczyny wy tez tak chudniecie podczas karmienia piersia? Przed ciaza u mnie bylo 62 kg pod koniec ciazy niecale 70 a po porodzie 64, dzis sie zwazylam 58,5. odkad pamietam zawsze wazylam troche powyzej 60 kg nigdy ponizej a przy wzroscie 175 nie czuje sie dobrze z taka waga. Wszystkie ubrania na mnie wisza. Mam nadzieje ze to przez karmienie a nie zwiastun jakis problemow zdrowotnych...
Ja mam podobnie, obecnie 6 tyg po porodzie, a ważę 3 kg mniej niż przed ciaza. Mi to odpowiada bo chciałam troszkę schudnąć, fajnie że się to udaje mimo tego, że jem sporo - staram się zdrowo gdyż karmię.
 
Mi praktycznie waga stoi od porodu, ważne 4kg więcej niż przed ciążą A chciałabym schudnąć (też karmię piersia).
Co ciekawe mam najlepsze paznokcie odkąd pamiętam - rosną szybko i się nie łamią, cera i włosy też w bardzo dobrym stanie.
Nie wiem jak wy ale ja cały czas biorę witaminy które brałam w trakcie ciąży
 
U mnie też póki co na plusie ok 4 kg i brzuszek jeszcze się nie wchlonal jest dużo mniejszy ale jest więc spodni z okresu przed ciąża nie ubiorę póki co. Karmię piersią i jem normalnie tak mi się przynajmniej wydaje.
Biorę Femibion 3.
A w ciąży przytulam dużo bo ok 20 kg.
 
reklama
My dziś byłyśmy u fizjo bo mała jest lewym banankiem i pediatra kazała się udać na wizytę. Ogólnie na brzuchu aktualnie głowy kłaść nie chce tylko cały czas u góry . Od 4 dni zaczęła mi się przekręcać z brzucha na plecy(2 msc miała w niedziele) ale kazała przy leżeniu na brzuchu dociskać pupę do podłoża by się nie przekręcała , dała nam cały zestaw ćwiczeń i będziemy działać 😊. Fizjo powiedziała ze motorycznie jest rozwinięta jak dziecko ponad 3 miesięczne🙈 . Możliwe ze od Lutego zaczynamy przygodę z basenem ☺️. Mała jest zapisana ale nie wiem jak to będzie przez ten wirus , mam nadzieje ze uda się ruszyć bo uwielbia kąpiele a z wanienki woda nam już się wylewa jak się pluska i kopie nogami 😂. Jak tam chodzicie na spacery w taka piękna zimę ? 😊. Szkoda ze nasze brzdące takie małe bo nie wiadomo kiedy znowu taka prawdziwa zima do nas przyjdzie 😂.
 

Załączniki

  • 7EFA622A-FB8F-4AB5-AF72-A80EA6882BDA.jpeg
    7EFA622A-FB8F-4AB5-AF72-A80EA6882BDA.jpeg
    176,1 KB · Wyświetleń: 118
Do góry