reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja jeszcze nie liczę. Może dlatego że mój młody ma stały rytm dnia 😂😂😂 rano o 4:30 pobudka, później ok. 7:00. Kolejno ma drzemkę do 9 (bo muszę starsze odwozić do szkoły). Potem jak ja potrzebuje drzemki to zaczyna się "mecz". Koło 13-14 znowu młody ma drzemkę. A najbardziej aktywny jest wieczorem jak mamusia chce się zrelaksować przy wieczornych serialach i tak od 20 do 23 wariuje aż mnie cały brzuch boli 😂😂😂😂. Pewnie zacznę liczyć ruchy jak młodemu zmieni się rytm dnia 🤪🤪🤪
Aaa widzisz.
Nie liczysz ale jednak taka dobowa aktywność zaobserwowałaś 👍
Ja chyba też będę w takim razie chociaż zerkać na zegarek i ta aktywność obserwować a potem bd już łatwiej liczyć ruchy
 
reklama
u nas w szpitalu też mają swoje a dopiero na wyjście trzeba zabrać komplet!
U nas chyba jest za duży przerób na taka hojność. Nawet zamierzam wziąć taka torbę które wydaje mi się ze mogą być za małe (zakupy na Vinted, niektóre rozmiary bardzo zaniżone) i zostawić na oddziale neonatologicznym bo podobno tam brakuje non stop ubranek. Jeśli któraś z was rodzi w krk w ujastku to to właśnie tego szpitala dotyczy.
 
W szpitalu gdzie chciałabym rodzic jest wszystko, podkłady, podpaski, pieluszki, ubranka dla dziecka (ale można swoje), laktator - każda z pan dostaje swoje końcówki, nawet krem na odparzenia. Wiec tak naprawde niewiele do szpitala trzeba dla malucha wziąć.
Rodziłam tam kilka lat temu i pamietam ze jak spakowalam torbę dla dziecka po brzegi tak przywiozłam ją z powrotem do domu:)
 
Dziewczyny czy kupujecie otulacze do fotelika? Macie jakieś godne polecenia? Ja dopiero sobie uświadomiłam że tego niemam i zastanawiam się czy jest to niezbędne?
Ja mam fotelik Cybex a wkładkę zimowa mam od Maxi Cosy, pasuje rozmiarowo i otworami a była o 100 zł tańsza od tej cybexa i bardzo mi się przydała. Bo dziecko mniejsze to problemu zapiać niema ale większe to brakowało pasów. Teraz będę używać przy kolejnym dziecku.
 
Ja właśnie ostatnio myślałam by zabrać do szpitala rzeczy typowo po synku, by potem je wyprac po szpitalu w bardzo wysokiej temperaturze, albo od razu wyrzucić. Chyba wezmę 2 komplety na 56 i 3 albo 4 na 62. W szpitalu rzeczy higieniczne mają, więc spokojnie można się spakować w małą torbę ale nie wiem czy nie pożyczę od rodziców małej walizki, bo ja mam tylko ogromne. Największym problemem jest według mnie woda w butelkach, bo idzie w szybkim tempie, a teraz brak odwiedzin.
 
Warto zerknąć jakie wymogi ma twój szpital. U mnie wymagają 3/4 kompletów - pajacyki.
Ja biorę
1 pajac po porodzie
1 albo 2 pajace na przebranie (bo wiadomo, że panowie lubią siusiać we wszystkie strony)
1 rampers na długi rękaw na wyjście
I na wyjście mąż dowiezie czapke, komin i pluszowy kombinezon.
Weźcie z 3 sztuki na dobę. Bo czasem uleje dziecko a czasem pieluszka przecieknie i już ma się dwie sztuki ubrań brudnych.
 
reklama
Ja właśnie ostatnio myślałam by zabrać do szpitala rzeczy typowo po synku, by potem je wyprac po szpitalu w bardzo wysokiej temperaturze, albo od razu wyrzucić. Chyba wezmę 2 komplety na 56 i 3 albo 4 na 62. W szpitalu rzeczy higieniczne mają, więc spokojnie można się spakować w małą torbę ale nie wiem czy nie pożyczę od rodziców małej walizki, bo ja mam tylko ogromne. Największym problemem jest według mnie woda w butelkach, bo idzie w szybkim tempie, a teraz brak odwiedzin.
Mi doradzili taka nakładkę filtrująca do butelki, nie wiem jak to się sprawdzi. Tez pamietam ze po porodzie to tak się chciało pic ze człowiek napilby się z kałuży
 
Do góry