reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

U mnie wyszło tak, ze wie o ciąży już najbliższa rodzina z mojej strony i przy okazji dzieci się dowiedziały.
Myślałam, ze do córki co ma 7 lat gorzej dojdzie ta informacja, bo rodzeństwa mieć nie chciała, a tak się cieszy teraz😃
Codziennie przychodzi, interesuje jak ja się czuje, jak dzidzia się rozwija.
Syn widzę, ze nie do końca jeszcze rozumie, ale przyjdzie to z czasem.

Wstałam z drzemki niedawno, to nasiliły mi się mdłości, ze zaraz chyba położę się spać, bo nie chce tak cierpieć. 🙈
Ooo... To szybko się zdecydowałaś powiedzieć, bo jak dobrze doczytałam to jesteśmy na tym samym etapie, termin na 10.11? U mnie jeszcze nikt nie wie. Tylko w pracy powiedziałam kierowniczce, żeby się spodziewała, że niedługo pójde na l4
 
reklama
W zasadzie statystyki mówią, że po uwidocznieniu akcji serca jest tylko 3% szans na poronienie 💪 to bardzo niewiele, ponieważ po 12 tygodniu nadal pozostaje 1%. Także zastanawiam się czy faktycznie z ogłoszeniami warto czekać aż do 12 tygodnia 🙈
 
Ooo... To szybko się zdecydowałaś powiedzieć, bo jak dobrze doczytałam to jesteśmy na tym samym etapie, termin na 10.11? U mnie jeszcze nikt nie wie. Tylko w pracy powiedziałam kierowniczce, żeby się spodziewała, że niedługo pójde na l4

Wiem, ze szybko.
No ale wyszło tak, ze musiałam akurat powiedzieć tym kilku najbliższym.
No a co do dzieci, to córka właśnie ostatnio coś podsłuchała i przez Jej interpretacje z mężem się zastanawialiśmy, czy powiedzieć i w końcu podjęliśmy ta decyzję.
 
Odebrałam betę 2574,54
Zobaczymy jak będzie w piątek.
Gratulacje mamuśkom po wizytach wszystko będzie dobrze!
Ja też mam starsze dzieci 15 i 12 i nie wiem jak im powiedzieć. Narazie sama w niepewności żyje 🙈🙈

Ja mam dzieci 12,10 i na razie nie mówię, bo na pewno by komuś powiedzieli, a to jeszcze za wcześnie 🙈 aczkolwiek korci strasznie 😊 zresztą oni, jakby czuli, bo tacy się wyjątkowo przytulasińscy ostatnio zrobili 😳🤔
 
Ja mam dzieci 12,10 i na razie nie mówię, bo na pewno by komuś powiedzieli, a to jeszcze za wcześnie 🙈 aczkolwiek korci strasznie 😊 zresztą oni, jakby czuli, bo tacy się wyjątkowo przytulasińscy ostatnio zrobili 😳🤔

Dzieci nieraz czuja więcej niż może się Nam wydawać.😄
Właśnie moja córa powiedziała bratu, ale porozmawialiśmy żeby nikomu więcej w rodzinie nie mówiła i trzyma tajemnice jak na razie. 😂
 
W zasadzie statystyki mówią, że po uwidocznieniu akcji serca jest tylko 3% szans na poronienie 💪 to bardzo niewiele, ponieważ po 12 tygodniu nadal pozostaje 1%. Także zastanawiam się czy faktycznie z ogłoszeniami warto czekać aż do 12 tygodnia 🙈
Poronienie poronieniem ale na prenatalnych mogą wyjść jakieś wady i np przerwiecie ciąże i później trzeba będzie się przed każdym tłumaczyć, dlatego ten 12 tydzień i badania prenatalne to taki wyznacznik 🙂
 
W zasadzie statystyki mówią, że po uwidocznieniu akcji serca jest tylko 3% szans na poronienie 💪 to bardzo niewiele, ponieważ po 12 tygodniu nadal pozostaje 1%. Także zastanawiam się czy faktycznie z ogłoszeniami warto czekać aż do 12 tygodnia 🙈
O i to dla mnie super wiadomość na wieczór 🙈 ale ogólnie jestem zdania, że każdy powinnien opowiedzieć, wtedy kiedy chce i to czuje. Wiadomo każdy się boi różnych rzeczy, jednak nie można też robić z poronienia tematu tabu. W mojej rodzinie jest to normalna sprawa. Wiadomo w pierwszym trymestrze jest największe ryzyko, jednak tak naprawdę zawsze może coś się wydarzyć i nie mamy na to wpływu.
 
reklama
Ja dzisiaj zaliczyłam USG, 11 mm toż to już duży człowiek ;) Serduszko bije 153 na minutę i wszystko na razie jest w porządku :)
Hey wszystkim ;)
Mam pytanko korzystacie z aplikacji ciążowych?! Macie jakieś które polecacie?!
Ja używam Ciąża+ i jest ok, nie mam porównania, bo w poprzedniej ciąży też tej używałam i byłam zadowolona, więc innej nie szukałam :)
Trzymam kciuki za wszystkie wizyty😀

U nas też piękne słońce, ale co z tego, jak zamulam w pracy do 16:30.
Może po południu posadzę z córką bratki korzystając z pogody, jutro ma popadać, to akurat by było dobrze🙂

Tak właśnie rozkminiam kiedy powiedzieć córce, że będzie miała rodzeństwo. Myślałam, żeby tak za miesiąc, jak już będzie po pierwszych prenatalnych, ale boje się że ktoś się zorientuje wcześniej i dowie się od przypadkowej osoby. A z kolei jeśli jej teraz powiemy, to w święta dowiedzą się wszyscy, a obawiam się, że to jeszcze za wcześnie.
Też to rozkminiam, nie chcemy mówić za wcześnie, żeby nie musieć tłumaczyć nic w razie czego tfu tfu. Poza tym jak już jej powiemy, to jest na tyle mała, że może się niechcący wygadać ;) Dzisiaj ja podpytywałam, czy chciałaby mieć braciszka albo siostrzyczkę i powiedziała, że siostrzyczkę :) I teraz hit, zapytałam jakie imię by jej się podobało i podała imię, które było planowane dla ciąży poronionej w 12 TC :o
 
Do góry