reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówka u lekarza

Właśnie wróciłam z USG i jestem bardzo zmartwiona :( Pęcherzyk jest, zarodek jest, ale młodszy niż myślałam, więc ponowna kontrola za 10 dni, bo jeszcze nie może go ocenić. Martwi mnie to o tyle, że wprawdzie nie zapisałam terminu ostatniej @ (tak długo czekałam na "zajście" że przestałam już na to zwracać uwagę ::) ) ale na BetaHCG dwa tygodnie temu poziom wskazywał na 6 tydzień, więc teraz powinien być 8 tydzień, a dziś lekarz na USG powiedział że jest mniej niż 6 tygodni :( Do mojego gina idę z tym wynikiem dopiero jutro, do tej pory chyba się zamartwię na śmierć :(
 
reklama
Przesiedziałam oczywiście kilka godzin w necie poszukując informacji, i znalazłam jadno pocieszenie - mój wynik betaHCG sprzed dwóch tygodni wynosił 23532. Według tabelki umieszczonej na kartce z wynikami, miał to być zakres 158-31795, czyli 6-7 tydzień. Fakt że nawet według moich przybliżonych danych z terminem @ to o jakiś tydzień za dużo. Ale dziś znalazłam w necie inną tabelkę z tymi zakresami betaHCG, i według niego to wówczas był 3-4 tydzień, a porównując to z dzisiejszym USG, terminy by się zgadzały... Jest to dla mnie pocieszenie, choć nie wiem czy powinnam się opierać na tych danych z netu ::) :
HCG - beta ilościowo min max
kobiety nieciężarne 0 - 5.3
ciaża 1.3-2 tydzień 16 - 156
ciaża 2-3 tydzień 101 - 4870
ciąża 3-4 tydzień 1110 - 31500
ciąża 4-5 tydzień 2560 - 82300
ciąża 5-6 tydzień 23100- 151000
ciąża 6-7 tydzień 27300 - 233000
ciaża 7-11 tydzień 20900 - 291000
nie wstawiałam tu reszty tygodni.

Pozdrówka dla Wszystkich
 
czesc!! wczoraj bylam u gina i powiedziala ze wszystko jest ok, zarowno dzidzia, ktora ma 13 mm dlugosci, jak i wyniki badan :D rzeczywiscie zobaczyc to malutkie pikajace serdunio to cos pieknego!!!
zalacze wam zdjatko mojego skarbu jesli mi sie uda  :)
 
Właśnie wróciłam od gina. Powiedział, że nie chce być złym prorokiem, ale ................................................................................................................................................................................................................................. :(
Za godzinę odbieram wynik betaHCG. Jeśli będzie progres, jest szansa że USG było zafałszowane, mam skierowanie ponowne. Jeśli beta spadła... same wiecie :( :( :(
 
Beta podniosła się z 22 tys na 32 tys, ale to wskazuje na 7 tydzień. Drugie badanie robię jutro (po 24h) - jeśli będzie dalszy progres to się uspokoję. Na innym wątku odeawała sie dziewczyna, która miała taką samą sytuację - na pierwszej becie wyszło jej że powinna być w 6 tyg, a na USG nic, ponowne badanie za tydzień pokazało że jest dopiero 6... żyję nadzieją że u mnie jest podobnie.
 
reklama
z dziećmi to taka ciuciubabka, że pewnie jesteś w ciąży, tylko dzidzia ci się chowa. mocno trzymam kciukasy!!!!!!
 
Do góry