reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

lepi u nas smok niczego nie zaburzył, mały ma ssanie jak zawsze czy to przed smokiem czy po smoku ... za to wydaje mi się ze te nakładki silikonowe pięknie mu uformowały dziubka przy ssaniu trzyma pierś wręcz ksiązkowo i juz nic nie boli !!! :)

Ja dalej chora, młody ma lekki katarek tez ;(((((((((( przez co czuje się fatalnie, że zaraziłam swojego okruszka ... dostalismy witamine C, paracetamol w razie potrzeby, a reszte ma wyciagnać z cyca, dobrze że gardziołko czyste i płucka ok, bo tego się bałam najbardziej :(
 
reklama
Żelka dobrze, że mały ma tylko lekki katarek. Ja się boję takich infekcji bardzo.

Nasz Mateusz dał mi dzisiaj w nocy popalić. Obudził się o 4 i koniec. Jadł i potem zamiast spać to marudził, potem znów jadł, potem się na mnie gapił jak był na rękach a w łóżeczku znów marudził po chwili, potem znów jadł i przysnął żeby zaraz się obudzić. W końcu zasnął gdzieś o 6.30 i obudził się znów koło 9 i znów jazda. Jakoś o 10 zabrałam go do łóżka do cycka bo mi łeb leciał w fotelu i chciałam jeszcze chwilę podrzemać i zasnęłam z nim przy cycku :O Boję się takiego drzemania bo mogłabym go udusić :O:O:O Teraz odsypia nockę chyba. Ale zaraz koniec spania bo znów będzie cyrk w nocy. Oby to był pojedynczy przypadek bo już tak ładnie spał w nocy po 3-4 godziny, jadł i znów spał...
 
Żelka - nie przejmuj się zbytnio, mały z mlekiem dostaje Twoje przeciwciała, więc bez problemu poradzi sobie z infekcją :tak:. Gorzej by było, gdybyś karmiła sztucznie.

Zmykam - chyba czas na kąpanie. nigdy nie wiem, w którym momencie wybudzić małą... tak ciężko jej się zasypia i trzeba budzić na kąpiel :/
jak to u Was wygląda?? moja raz śpi 1,5 raz 3 godziny, więc nie wiem, kiedy budzić, a boję się, że jak sama się obudzi, to będzie tak głodna, że kąpanie nie będzie najlepszym pomysłem w takim momencie.
 
Ostatnia edycja:
Lepi u mnie w dzień nie ma normy ze spaniem. Raz śpi 3 godziny a raz 1... Ale kąpiel u nas trwa wszystkiego 10 minut i mały lubi chyba siedzieć w wodzie bo nie płacze.
 
Marzena - kąpiel i jedzenie to jedyne czynności, które lubi moja córka:-D, ale po kapieli, przy ubieraniu jest ryk niesamowity:sorry2:. Swoją drogą wanienka profilowana sie sprawdza:tak:
 
U mnie tata nie powalczył bo mały jak marudzi to zaraz szuka cyca i nie da się spacyfikować. Chyba, że akurat ma ochotę się gapić to wtedy leży cicho ale na rękach bo łóżeczko szybko się nudzi. Akurat jak tatuś się zaoferował to już było marudzenie.

Lepi u nas często ryk przy przewijaniu bo wtedy już jest głodny i szuka paszczą z prawej do lewej a tu nic :)
 
My dzisiaj byliśmy na kontroli w poradni patologii noworodka no i bilirubina całe szcęście nie rośnie, ale też nie spada, utrzymuje się na takim samym poziomie. Lekarze mówią żeby obserwować, ale ja się martwie. mam nadzieję, ze w końcu mu ta cholerna żółtaczka zejdzie i już będziemy szczęśliwi w 100%.
Ponadto zaliczyliśmy pierwszy spacerek. A jeśli chodzi o spanie to mały śpi po 3 godz. Czasem i pewnie by dłużej spał ale ja go wybudzam na karmienie.

Trzymam kciuki za nierozpakowane dwie majóweczki!!
 
z tym spaniem tez u nas różnie bywa... jednej nocki Lenka budzi się w nocy co 3 godziny, czasami nawet po 4ch, a ostatniej nocki co godzinkę- półtorej... rano byłam wykończona, tym bardziej, że o 5 postanowiła się rozbudzić ;)
 
reklama
To widzę, że coś w powietrzu było ostatniej nocy że się dzieci budziły ;)

Dzisiaj życzę nam ładnego spania :) Mi nie zależy żeby spał po 7-8 godzin bo mi go szkoda jak jest potem głodny i mimo wszystko dla dwutygodniowego malucha taka przerwa w jedzeniu to nic dobrego. Ale tak jak się budzi co 3-4 i potem je i znów ładnie zasypia to marzenie!!!
 
Do góry