reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

maluch w podróży

reklama
enka to nie pozostaje nic innego jak życzyć udanych wakacji. Kciukasy zaciśnięte by obyło sie bez problemów i by mała dobrze zniosła lot. A po powrocie koniecznie pochwal się wrażeniami i opalenizną :-)
 
heheh opalenizną to może nie bo ja nie przepadam za plazowaniem . Dzieki za kciukasy bo jeśłi chodzi o lot a jest to charter to same czarne wizje mam :(
 
dzień dobry :-D
melduję się po powrocie. w skrócie co było
cel odrózy: dahab
dni : 14
czas lotu 3,5 H
transport: charter Lotus

i tak na lotnisku w wawie miłe zakoczenie ze strony obsługi , stoimi grzecznie w ogonku by otrzymac bilet ect a tu pan z obsługi nas woła by podejść bez kolejki :-D
w samolocie wrrr ponieważ to charter to miejsca masakryczie mało, mimo iż pan z obsługi starał się jak najleprze mijsca załatwić to niestety załoga Lotusa nie popisała się. Mają dziwna praktykę, dwa rzędzy pierwsze czyli 6 miejsc dla nich zarezerwowane, tak więc ściśnięta z dzieckiem siedziałam w 2 rzedzie z moim M
pomijając fakt że po wpuszczeniu do samolotu czekaliśmy wszyscy jeszcze 3 h na pozwolenie odlotu :wściekła/y: to lot charterem max 4h jest do zniesienia. mała zmianę ciśnienia zniosła wzorowo , wogóle nie zauważyła tego. Cały lot przespała :-)

na miejscu
polecam podróze z dzieckiem do krajów arabskich - tam KOCHAJA dzieci , mała była uwielbiana , rozpieszczana noszona przez wyszystkich . Nie nalezy obawiać sie że np kelner czy ktokolwiek z obsługi czy obcy mężczyzna arabski(kobiety bardzo powściągliwe ) zacznie zabawiac nasze dziecko, będzie chciał je na ręce wziąć , wycmoka je ect (nie ma w tym żadnego podtekstu to inna kultura ) tam jest normą to że facet uwielbia dzieci i chce z nimi bawić się :tak: zaczepi porozmawia itp zupełnie inaczej niz w europie

jesli chodzi o to co potrzebne
pampersy niema sensu brac tam są i to takie same jak u nas ,
jedzonko- jeśłi maluch na cycku nie brać , kaszki , słoiczki są ale na maksa wszytsko słodkie - tam lubią to co słodkie i już
warto wziąć ibufren lub coś innego w czopkach na temperaturę, mala ostatniego dnia dostała temp - zaczyna ząbkować
jeśli maluch atopikowy wziąć krem odpowiedni,
ponieważ był tam upał 37-40 stopni nie sparowałam malej oliwka, jedynie krem z fktorem 50
niestety mimo iż latała tylko w pampersie bez niczego to potówek nabawila się , ale juz zginely więc nie ma sprawy
acha komary , warto nabyć coś na komary. W tamtejszych aptekach można dostać wszytsko , aptekarze mówią po angielsku

woda oczywiście TYLKO butelkowana
nie wypowiem sie o jedzonku dla dzieci typu owoce ect bo mala byla tylko na cycku

co się przydało:
pieluszki tertowe i flanelowe do przykrycia
termometr elektr (jak dostala tempery)
sól fizjologiczna do przemywania oczek (piach kurz)

co mozna kupić na miejscu:
pampersy
chusteczki nawizające
słoiczki
kaszki
mleko
srodki na komary i po ugryzieniu

warto na miejscu na wszelki wypadek dla spokojnosci dowiedziec sie gdzie jest pediatra/lekarz - zazwyczaj w każdej miejscowości turystycznej jest takowy

po za tym wyyyyyluuuzooować się

acha , nie mialam wózka tylko chustę do noszenia i to POLECAM. masę mam przybyłych tam nosiło tak właśnie dzieci, wózki ze względu na gabaryty, na masakryczny stan a w zasadzie brak chodnków zupełnie nieprzydatne

powrót:
na lotnisku znów poproszono byśmy bez kolejki odprawili się :-D
w samolocie masakra ponownie, tym razem na 3 osoby z załogi aż 9 miejsc zarezerwowanych:wściekła/y:
dlatego linii Lotus nie polecam wrrr

podsumowując
teraz to świetny czas na podróże z dzieckiem, w samolocie śpi, jedzenie cyc a jesli mleko to można wziąć z polski

osobiście już nie mogę doczekać się kolejnego wypadu :-)
 
Enka w wiekszosci lini lotniczych sa dwa pierwsze rzedy zarezerwowane nie tylko dla obsugi jak rowniez dla ludzi ktorzy wykupili lot z pierwszenstwem wejscia na poklad. Zawsze i wszedzie spotkalam sie z tym ,ze rodzice z wozkami i malymi dziecmi maja pierwszenswtwo wejscia na poklad.Co i tak mija sie z rzeczywistoscia,bo jak zostawiasz wozek kolo samolotu i dalej idziesz na poklad to i tak jestes srodkowa. W jednej z lini bodajze WIzzair rzedy nieparzyste sa dla dzieci,ponoc bezpieczniej.

Swietnie,ze wycieczka sie udala. I jak pieknie nam opisalas wszystko, no super :)
 
princi, masz rację we wszytskich rejsowych lotach tak jest, natomiast w chrterach róznie, często też pierwsze rzędy dla mam z dziećmi są ale te linie Lotus miały dość odmienny stosunek do tego wrrrr
 
enka75, pozazdrościc :)
tez bardzo lubie Egipt, byle do dobrego hotelu pojechac :)
wózek moze bardziej przydałby sie w Sharm El Sheikh, tam jest sporo deptaków, chodniki i ogólnie normalne miasto wiec spacery jak najbardziej wskazane
Dahab z tego co słyszałem to raj dla nurków
opis podrózy super! wiecej takich :D
 
reklama
tak dahab to "nurkownia" i w tym celu tam pojechaliśmy, ja i M nurkujemy dlatego ad hotelu to hmm bywałam tam rano i wieczorem hotel raczej turystyczny bez animacji dla dzieci ect ale chyba i tam są hotele w wyższej klasie.
tak czy inaczej przyłączam się - Mamuśki i Tatuskowie opisujcie podróże te małe i duże gdzie co i jak :)
 
Do góry