reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

* maluszkowa księga przepisów *

reklama
my dzis pierwszy raz jemy...owsianke (bez soli i cukru) z dodatkiem suszonej moreli i swiezej , dojrzalej gruszki :)

150ml mleka
6 suszonych moreli (ja daje zaledwie 2 bo sa kwasne)
15g platkow owsianych
1 swieza dojrzala gruszka

pokrojana morele wrzucic do mleka lacznie z platkami, zagotowac. Leciutko poprycic :-D na malym ogniu 3-4 min (tak zeby plateczki doszly do siebie) :tak:
Zdjac z ognia dorzucic pokrojona gruszke i zmiksowac

Uwaga: jesli zostanie mozna to danie zamrozic !
 
JA DODAJE MLEKO MODYFIKOWANE CHOC WIEM ZE Z ZASDY NIE POWINNO SIE GOTOWAC MLEKA MODYFIKOWANEGO ZE WZGLEDU NA TO ZE NIBY TRACA WIT W NIM ZAWARTE....ALE JAK JEJ ZROBIE TO RAZ NA JAKIS CZAS TO NIC SIE NIE STANIE.
pODOBNIE JST Z KISIELEM Z ZOLTKIEM I MAKA ZIEMNIACZANA CO PEWNIE NIE JEDNA ROBI SWOEJ KRUSZYNCE. W PRZEPISIE JEST CHYBA 20G MLEKA MODYFIKOWANEGO...A POTEM TRZEBA ZAGOTOWAC...I TO JEST AKURAT POLSKI PRZEPIS TEN KISIEL...SAMA JUZ NIE WIEM CO Z TYM GOTOWANIEMMLEKA MODYFIKOWANEGO I PRZESTALAM SIE TYM TAK BARDZO PRZEJMOWAC, CZY MOZNA CZY NIE, BO NIEDLUGO SHIZY DOSTANE...

z DRUGIUEJ STRONY TE MAMY CO ZACZELY JUZ DAWAC JOGURTY SWOIM MALUCHOM...SPOKOJNIE MOGA ZROBIC NA MLEKU KROWIM BO Z CZEGO INNEGO JEST JOGURT.

pYTALAM SIE KILKU PEDIATROW W POLSCE I TUTAJ ODNOSNIE MLEKA KROWIEGO GDYZ JEST MNOSTWO PRZEPISOW ZE PISZE DODAC MLEKO (I ZAPEWNE MAJA NA MYSLO KROWIE) I MOGE POWIEDZIEC ZE KAZDY POWIEDZIAL, ZE DO ROKU NIE POWNNO SIE DZIECKA PRZESTAWIAC CALKOWICIE NA MLEKO KROWIE CO ZNACZY ZE JESLI KTOS UGOTUJE DZIECKU COS NA MLEKU KROWIM, NP TEN SLYNNY KISIEL NA MLEKU Z ZOLTKIEM TO SIE NIC NIE STANIE DZIECKU. NO ALE JA NARAZIE ANI JOGURTU NIE DAJE ANI MLEKA KROWIEGO.


MUSZE DODAC ZE NASTUSI BARDZO SMAKOWALA OWSIANECZKA....!!!
 
Malagorztaka - moze nie blysne tutaj budowa chemiczna mleka krowiego ale wiem ze jest zasadnicza roznica miedzy czystym mlekiem krowim a jego przetworami. Podobno w czystym sa zwiazki ktore organizm ludzki z trudem trawi ( chyba jest to jwestia odpowiednich enzymow) natomiast jego przetwory sa bardziej wchlanialne a przez to zdrowsze po prostu. (Zawsze odradzam picia mleka krowiegoo ososbom majacych problemy z cera, to pogarsza sprawe, a nie daj bog zimnego z lodowy brrrr).
 
Ja tylko pisze co mowili pediatrzy na temat podawania mleka krowiego maluchom, ale ja nie daje mleka krowiego i dopiero za 2 tygodnie zaczniemy jadac pomalu jogurty naturalne(zadne dzieciece bo sa cukrzone bleee) Ale gdy robie jej ksiel mleczny lub wlasnie owsianke to przegotowuje modyfikowane i mojej nic nie jest :tak:

Uwazm ze troszke trzeba "odpuscic" bo jak bedziemy wszystko robic co pisza po ksiazkach, co mowia w tv, co mowie pediatrzy (m.in ze modyfikowanego sie nie gotuje)...to mozna byloby oszalec.
Tylko szkoda ze malo sie mowi ze taka owsianka dla maluszka jest znacznie zdrowsza niz te wszytskie kaszki smakowe bo sa tak nawalone cukrem ze szkoda gadac (ja np nie moge ich jesc) - kupilam owsianke bez dodatku cukru i soli.
Jeszcze 2 lata temu znajomi czekali z kasza manna do 10 m-ca zeby dac tyci swojemu dziecku , dzis mozna od 6 m-ca.Mowi sie zeby dzieci nie jadny solonych potraw a ku mojemu zdziwieniu jak od czasu do czasu kupie sloiczek, to niestety sa sa potrawy solone... jest mnostwo takich przykladaow, wiec uwazam ...luzujmy czasm mamuski :-)
 
reklama
ja mojemu Mateuszkowi próbuje już pom troszeczku dawać wszystkiego co my jemy i nie patrze na to co piszą w książkach. Wczoraj np. dalam mu spróbować troszke tortu. Dziś próbowall jajecznicy i tak codziennie po troszke czegoś innego.
 
Do góry