reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mama u lekarza

dziewczyny najważniejsze to nie trzymać ile się da tylko odrazu robić jak się czuję potrzebę:tak::-). A powiedzcie lekarzowi o dolegliwościach bo nieregularne wypróżnianie też jest częstym powodem bólów brzucha, ja w pierwszej ciąży strasznie się z tym męczyłam i dostałam syropek od mojej pani ginekolog.
 
reklama
Ja się wypróżniam wybitnie regularnie jak na siebie, bo mam często biegunkę i zaparcia na zmianę. Chodzi mi o to czy intesywnie prąc na stolec mogę uszkodzić albo jakoś wywołać skracanie szyjki lub rozwarcie, w końcu przy porodzie też będę parła, a czasem muszę naprawdę bardzo mocno przeć żeby się załatwić. Sorry że tak obrazowo, ale martwi mnie to.
A też wiem, że moje jelita mogą przyczyniać się skurczy bo przy biegunkach gazy mogą podrażniać macicę która nie lubi podrażniania i się stawia. ALe na to nic nie poradze, to nieuleczalne.
 
ja czytałam już nie pamiętam gdzie, że chyba od 4 miesiąca nie wolno przeć (w toalecie), więc trzeba czekać...aż wszystko samo się ten ;) bo można wywołać przedwczesny poród
 
Ostatnia edycja:
Ja naszczescie nie mam az takich dolegliwosci jak Wy dziewczyny, a nie jest to przyjemna rzecz :no:. Co prawda cale zycie mecze sie z zaparciami i chociaz teraz staram sie jesc bardzo duzo owocow to nie widze wiekszej roznicy w tej kwestii :shocked2: Moja gin powiedzial mi na to, zeby jesc wiecej owocow i warzyw i nie dala mi zadnego lekarstwa :-(
Jesli chodzi o nudnosci i wymioty to mnie na szczescie nic takiego sie nie przydazylo. Wogole, poki co, nie mam na co narzekac. Czuje sie bardzo dobrze a brzuszek pojawil sie nie tak dawno wiec jeszcze nosze swoje biodrowki ale guzik juz zaczyna cisnac :tak: Z typowych dolegliwosci to bol brzucha przy rozciaganiu macicy i nocne skurcze nog :-(
 
Klaudiakiwi co do skurczy nóg poproś swego gina o przepisanie ci magnezu, bo to właśnie z braku tej witaminki łapią cię skurcze łydek.
 
Nie można przeć?! To ja rozumiem dlaczego mam skurcze. Nie wiedziałam że aż tak jest, to ja chyba wypróżnię się dopiero po porodzie, bo bez parcia nie jestem w stanie. Musze się dzisiaj wypytać lekarza.To nie może być prawda, bo padnę trupem
 
Antar, ja też bez parcia nie daję rady. Całą poprzednią ciążę parłam i nie miałam skurczy, więć nie wiem czy one są przyczyną tego. Niestety musimy załatwiać swoje potrzeby, a ja w ciąży mam okropne zaparcia, już mi się odezwały moje hemoroidy, kórych się nabawiłam po poprzednim porodzie i jest niefajnie:-(
 
Szukałam teraz czegoś na ten temat w książce która mam w domu, ale nici z tego, nic nie znalazłam. Zapytaj najlepiej lekarza. Mnie moja mamuśka i ze dwie koleżanki ostrzegały przed tym, że broń boże nie przeć, bo można wywołać przedwczesną akcje porodową. Jak coś znajdę dam znać
 
Narazie tylko informacje z internetu - wiadomo, to nie to co książka, ale nic aktualnie pod ręką nie mam.
Częste zaparcia

W wyniku zmian hormonalnych w czasie ciąży jelita spowalniają pracę, stąd też zaparcia występują dość często. Branie środków przeczyszczających nie jest wskazane, podobnie jak mocne parcie w toalecie. Zwiększa ryzyko przedwczesnego porodu. Co zatem możesz zrobić, żeby sobie pomóc? Zmień dietę. To najlepszy sposób na zaparcia. Jedz dużo warzyw i owoców, pieczywo razowe, płatki zbożowe. Zawierają dużo błonnika, który reguluje pracę jelit. Ponadto sięgaj po jogurty z probiotycznymi bakteriami regulującymi trawienie (np. Danone Activia), a także owocami i ziarnami zbóż. Przyspieszają trawienie.
link: Naturalne leki w ciąży - Ciąża - Jestem w ciąży - Onet.pl Dziecko


tutaj forum gdzie wypowiada się lekarz

Istnieje dość luźny związek między wysiłkiem fizycznym przy parciu, a zagrożeniem poronieniem lub porodu przedwczesnego w ciąży fizjologicznej. Oczywiście w ciąży zagrożonej poronieniem, gdzie zalecane jest ograniczenie wysiłku fizycznego, dotyczy to każdego typu wysiłku i w takim przypadku ta zależność jest bardziej oczywista.
Aby zmniejszyć wysiłek związany z parciem, proszę stosować czopki glicerynowe w zupełnie bezkarnej ilości.
link: http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?p=3361

tutaj inne rozmowy na forum
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=4698&highlight=zaparcia

więc to chyba takie wyssane z palca to nie jest skoro lekarze o tym mówią :o
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry