reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki w kuchni :-)

Dziewczyny co dobrego przygotowujecie na święta?
ja robie sledzie z cebulka w oleju i ciasto czekoladowo bananowe i maslane ciasteczka xD
i upieke mieska - karkowke i boczek
a tak to mama i babcia zawsze robią.
pierogi z kaszą, pierogi z kapusta i grzybami, wigilijny bigos, barszczyk z uszkami lub grzybowa, kutia, salatka jarzynowa, salatka sledziowa, golabki z kaszą, karp pewnie albo jakas inna rybka.. nie pamietam co tam wiecej zawsze jest :d
 
reklama
ja robie sledzie z cebulka w oleju i ciasto czekoladowo bananowe i maslane ciasteczka xD
i upieke mieska - karkowke i boczek
a tak to mama i babcia zawsze robią.
pierogi z kaszą, pierogi z kapusta i grzybami, wigilijny bigos, barszczyk z uszkami lub grzybowa, kutia, salatka jarzynowa, salatka sledziowa, golabki z kaszą, karp pewnie albo jakas inna rybka.. nie pamietam co tam wiecej zawsze jest :d
A mogę prosić przepis na to ciasto czekoladowo bananowe i na karkówka sprawdzony przepis [emoji5]
 
A mogę prosić przepis na to ciasto czekoladowo bananowe i na karkówka sprawdzony przepis [emoji5]
ciasto:
2 duze banany
3/4 szkl maki ryzowej
3 lyzki kakao
1 duza lyzka miodu
1 lyzeczka cynamonu (ja daje troche wiecej)
opcjonalnie aromat waniliowy (ja go pomijam)
110 ml mleka kokosowego
1 jajko
1 lyzeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody
3 lyzki oleju kokosowego

wszystko poza bananem mieszamy na gladka mase, dodajemy pogniecione na papke banany. ok 40 min pieczemy w 180 stopniach. jest to ilosc na taka mala foremke.
ja smaruje olejem kokosowy i wysypuje maka ryzowa blache.
i pozniej podaje z jakims kwasnym dzemem ;)
banana mozesz zastapic tartymi jablkami, albo 1 banan i 1 jablko, kiedys z tarta marchewka i dynia robilam :p

a karkowki sama jeszcze nie robilam xP wzielam przepis z netu
Link do: Karkówka pieczona
 
własnie mam takie dwa duze kawałki karkówki w zamrażarce i juz z miesiac sie przymierzam do zrobienia, ale nie chciałabym zeby była twarda i sucha. A za przepis na ciasto dziekuje brzmi smacznie. a tą mąke ryżowa mogę zastąpić zwykła?
 
własnie mam takie dwa duze kawałki karkówki w zamrażarce i juz z miesiac sie przymierzam do zrobienia, ale nie chciałabym zeby była twarda i sucha. A za przepis na ciasto dziekuje brzmi smacznie. a tą mąke ryżowa mogę zastąpić zwykła?
nie probowalam bo unikam glutenu.. ale wydaje mi sie ze mozna ;)
a ciasto szybko sie robi ;) mozna dorzucic ulubione bakalie jeszcze albo kawalki czekolady ;)
 
reklama
Do góry