reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młodsza ciąża czy puste jajo?

Annie1230

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Październik 2019
Postów
40
Cześć dziewczyny. Ostatnią miesiączkę miałam 14 listopada. Ogólnie mam długie cykle, ponad 34 dni. 2 grudnia byłam u ginekologa, pęcherzyk miał 18 mm, dzień później (03.12) był stosunek i jest to jedyna możliwa data poczęcia, bo później narzeczony wyjechał. 15 grudnia bolały mnie jajniki, więc zrobiłam test - wyszła blada kreska. Zrobiłam betę i 17 grudnia wynosiła 86, 19 grudnia 232. 29 grudnia byłam na wizycie u lekarza, z miesiączki był to 6t1d, na usg był widoczny pęcherzyk ciążowy i po dłuuugich poszukiwaniach pokazało się ciałko żółte, ale bez zarodka. Czy mogło być jeszcze za wcześnie? Czy raczej nastawiać się już na puste jajo?😭
 
reklama
Pęcherzyk żółtkowy a nie ciałko żółte. Ono jest zawsze po owulacji i można je znaleźć na jajniku a nie w macicy. Jaki wymiar był pecherzyka ciązowego a jaki żołtkowego?
 
Jesteś pewna, że tylko 10 mm? Bardzo malutki. Jeżeli rzeczywiście tak jest to ma jeszcze czas. Kiedy masz następną wizytę?
Sprawdziłam teraz na usg - miał 1,22 cm. Następną wizytę mam 11 stycznia, ale mam też umówioną u innego lekarza 3 stycznia, zastawiam się czy jest sens iść 🤔
 
Ostatnia edycja:
Owulacje mogłaś mieć i 5.12 wtedy na wizycie byłabyś w 5+3 i wcale nir musi być wtedy widać nic więcej poza pęcherzykiem. Jeśli już było widać zarys pęcherzyka żółtkowego to maksymalnie do 2 dni pojawi się echo zarodka. Jesy jeszcze bardzo wczesnie i wiele zależy na tym etapie od sprzętu lekarza. Jeśli masz pewność, że lekarz, którego 3.01 ma dobry sprzęt do usg(nie gorszy od tego u którego byłaś) to idź. Na pewno Cię uspokoi
 
Owulacje mogłaś mieć i 5.12 wtedy na wizycie byłabyś w 5+3 i wcale nir musi być wtedy widać nic więcej poza pęcherzykiem. Jeśli już było widać zarys pęcherzyka żółtkowego to maksymalnie do 2 dni pojawi się echo zarodka. Jesy jeszcze bardzo wczesnie i wiele zależy na tym etapie od sprzętu lekarza. Jeśli masz pewność, że lekarz, którego 3.01 ma dobry sprzęt do usg(nie gorszy od tego u którego byłaś) to idź. Na pewno Cię uspokoi
Dzięki, trochę mnie pocieszyłaś :)
 
reklama
Do góry