reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, wyniki, usg)

Karmelia, ja tam mojej powiedziałam, że zapisałam się na nfz żeby mieć za darmo badania ;)
Wydaje mi się, że jeśli jest możliwość zrobienia badań za darmo to trzeba korzystać, ciąża i dziecko potem trochę kasy ciągnie ;)
 
reklama
Dziewczyny,
na swoje pierwsze badanie idę w czwartek.

Czy usłyszę już bicie serduszka?
Czy warto zabrać M na badanie??


Możesz już usłyszeć, ale jeśli nie to się nie stresuj, bo to o niczym jeszcze nie będzie świadczyć.
Mąż jest bardzo wskazany - mój był na pierwszym usg w 5,0 tc i mimo że nie było jeszcze serducha, wywarło to na nim ogromne wrażenie.
 
Sylwia, mój mąż był na obu USG ze mną i kolejnego też nie odpuści :D największe wrażenie zrobiło bijące serduszko naszego maleństwa. Serduszko może już bić w czwartek, ale nie musi, ja wybrałam na wizytę początek siódmego tygodnia, żeby był "pewniak" :D
 
Pierwsze usg na którym było Coś widać miałam w 5t1d.Moja doktor powiedziała, że jest ok. Jutro idę zobaczyć jak bije serduszko :-) - skończę 7t.Dwa razy lekko mnie mdliło rano a tak to czuję się ok - no może za wyjątkiem większej wrażliwości na zapachy. :tak: Biorę 2 x dziennie Duphaston - przyjmowałam w 2 cz. cyklu i znowu jak się okazało. że się udało :-D - oraz robię sobie zastrzyki z Clexane - od połowy cyklu. Poza tym nie dźwigam i nie pędzę jak dotychczas bywało. Pracuję normalnie.
Do ginekologa chodzę prywatnie,ale zapisałam się do programu "Zdrowie,mama i ja" aby zrobić jak najwięcej badań i uzyskać jak najwięcej skierowań - na diagnostykę prenatalną łapię się z racji wieku, ale echo serca nieodpłatnie jest nie dla każdego.Wydałam już grube tysiące na wszelakie badania,terapie oraz konsultacje no i na składkę zdrowotną-czas aby skorzystać.:tak:
 
pewnie, że trzymamy kciuki :) daj znać po badaniu, opowiedz o wrażeniach. Ja po pierwszym USG dochodziłam do siebie cały wieczór, niby widać tylko pęcherzyk ciążowy i echo zarodka (4 t.6 d) ale to i tak robi wrażenie. Drugie USG z bijącym serduszkiem uczciliśmy wypadem na pyszną czekoladę mrożoną ;)
 
Jak mężczyźni reagują na badanie dopochwowe??
Będę się czuła dziwnie gdy M będzie na to patrzył:-D

Jak liczycie tydzień ciąży??
Mi w niektórych kalkulatorach internetowych wychodzi 3 tydz a w innych 5 tydz (np. w mojej sygnaturce).


Ja idę jutro na wizytę. Trzymajcie kciuki, zeby wszystko było ok :)

Mam nadzieje że otrzymasz same dobre wiadomości. Jestem bardzo ciekawa czy serduszko już usłyszysz:-D
 
Sylwia, na serduszko to będzie za wcześnie.
Przyjęło się, że tygodnie ciąży liczymy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki- wtedy ciąża trwa 40 tyg. Wiadomo, że zapłodnienie następuje ok 2 tyg. po w zależności jak długie masz cykle. Wtedy tygodnie ciąży liczone są od zapłodnienia.Dlatego raz masz trzeci a raz piąty. Dla ułatwienia lekarze wyznaczają tygodnie na podstawie miesiączki bo trudno określić konkretny dzień zapłodnienia. Mam nadzieje, że nie zagmatwałam i pomogłam :)
 
reklama
Jak mężczyźni reagują na badanie dopochwowe??
Będę się czuła dziwnie gdy M będzie na to patrzył:-D
Jak liczycie tydzień ciąży??
Mi w niektórych kalkulatorach internetowych wychodzi 3 tydz a w innych 5 tydz (np. w mojej sygnaturce).
Mój mąż nie robił żadnych problemów - nawet tego nie komentował. Liczy się to, co widzi na usg.
Ciążę liczysz od dnia statniej miesiączki - tak będzie liczył lekarz.
 
Do góry