reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niedoczynność tarczycy a ciąża

werka921

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Październik 2017
Postów
627
Miasto
Bydgoszcz
Witam. Z moich obliczen wynika, ze jestem w 3-4t ciąży (26dz. Pecherzyk ciazowy ma 0,5cm. Mam niedoczynnosc tarczycy i ostatnie moje wyniki badan krwi są b dobre. Jestem po wizycie u ginekologa-endokrynologa. Do tej pory bralam polowke euthyroxu 75 (czyli 37,5), teraz zaleciła mi zacząć za tydzien brac euthyrox 50. Pierwszy raz bylam u tej Pani doktor i nie jestem jeszcze co do niej przekonana... za 1,5tygodnia mam isc na badanie krwi hormonow tarczycowych, to się dowiem czy ta dawka bedzie odpowiednia. Jak to bylo u was? Od razu dostalyscie zwiekszona mimo dobrego wyniku? Wiem, ze teraz tsh bedzie rosnac, ale poki co mam dobre wyniki i zastanawiam sie czy nei za szybko mam brac juz wieksza dawkę. I jeszcze drugie pytanie, bo juz na nastepna wizyte bede szla do innego ginekologa, to pewnie bede musiala tez osobno do endokrynologa iść zapewne... czy lepiej szukac 2w1? Chociaż o takich dobrych 2w1 to ciezko..
 
reklama
Jesteś pewna, że jestes w ciąży? 26 dc to na usg jeszcze nic nie widać. Byłaś u ginekologa i robił Ci usg?
 
A ja napisałam, że na tym etapie jest jeszcze za wcześnie na pęcherzyk. Lekarz na pewno to widział? Pęcherzyk jest widoczny dopiero w okolicach 5 tc a nie 3-4. 3 tc to dopiero co po owulacji przy regularnych cyklach.
 
A ja napisałam, że na tym etapie jest jeszcze za wcześnie na pęcherzyk. Lekarz na pewno to widział? Pęcherzyk jest widoczny dopiero w okolicach 5 tc a nie 3-4. 3 tc to dopiero co po owulacji przy regularnych cyklach.
Dzisiaj bylam na wizycie u ginekologa-endokrynologa i tam mialam robione usg dopochwowe i tez tam dzisiaj od razu Pani doktor ocenila. Jest to pecherzyk ciazowy 5mm. Najprawdopodobniej do zaplodnienia doszlo 16.09.
 
Dla mnie tez 3, 4 tydzien to za wcześnie na co kolwiek nawet na pecherzyk u mnie w 5 dopiero sie tworzył pecherzyk
Przepraszam bardzo, ale ja sobie tego pecherzyka nie wymyslilam. Pani ginekolog-endokrynolog robila mi usg i tez ta pani ocenila, ze to pecherzyk ciazowy 5mm. Ten 3-4tydz to tylko moje obliczenia przypuszczalne
 
Ja poza ciąża mialam tarczyce bardzo dobry wynik w ciąży troche mi wynik sie podniosl mialam ponad 3 i lekarz dal 25 potem 75 i bardzo ladnie zbila 75 szybko 1.3 ale brałam juz do konca ciąży i miesiąc po :)
Zaczelam brac w 16 tyg dopiero bo zmienialam lekarza i dopiero obecny zauważył ze mam troszke wysokie tsh
Pytalam sie czy nic nie bedzie dzidzi
Mówił ze u nas lekarze dmuchaja na zimne bo w USA do tsh 10 nic nie robia w szoku bylam..a znajoma zaczela dopiero brac w 33 tyg euthyrox bo dopiero drugi lekarz zauważył wynik pierwszy konowal tez nie zauważył i dzidzia tez zdrowa takze spokojnie:-)
 
reklama
Do góry