reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnik - przyjaciel czy wróg?

reklama
No to Ci synek Aniu zaszalał :-D z tą kupką :tak::-D

U nas nauki ciąg dalszy, jest nie źle, w domciu tak jak pisałam biega bez pieluszki, wysadzam go co jakis czas na nocniczek, pytam go czesto czy aby nie chce siusiu, czasem mały sam zawoła. Dzis po nocy pieluszka była sucha, a jak się obudził i wypił mleczko poszlismy chetnie zrobić siusiu.
Za tydzien ide na 2-tyg urlop to bedziemy sie uczyc na maksa! Moze przez to lato oduczymy sie od pieluszek:confused:
 
no bosko było nie ma co;-)
dziś rano było lepiej bo zdryndał się w pieluchę zaraz po obudzeniu i mówi mama kupa i pokazał na pieluchę:cool2:może i u nas coś się ruszy:confused:
 
Alez te dzieciaki maja pomysly!!! brawo dla Przemka ;-) napewno nastepnym razem uda mu sie trafic do nocnika ;-)
U nas jest podobnie, jak u wiekszosci z was, narazie jakos nie czuje potrzby sikania na nocnik , nie przeszkadzaja mu tez mokre majtki, potrafi siedziec 1--15 min na nocniku i nic po czym wstanie i kaluza na podlodze ;-) powtarzam sie ale wyczytalalm ze u dziaciaczkow odruch kotroli siusiania rodzi sie miedzy 18 a 24 mc zycia, czyli wszytsko przed nami!!! powodzenia w nauce!!!!
 
Patrysi wczoraj staneła za firanką,zrobiła mine burzową.Wziełam nocnik i posadziłam ja.Ona co chwile wstawałą.Zrobiła jeden balasek.Drugiego kawałek i wstała tak ,że leciał z góry.:-DWleciał jednak do nocnika.Dopóki była w nim kupa niechciała usiąśc żeby dalej zrobić,musiałam to wyrzucić i przyniesc czystay nocnik.Dopiero usiadłą.
 
Zuzia właśnie wzięła swój nocnik,poszła z nim do kuchni,postawiła na ziemię i stojąc obok zrobiła mega kałużę. :sorry2: Pytam się Jej,co zrobiła,a Ona mi na to "Si si nununu". :-D :baffled: :-D :-D :-D
 
Widzę, że wszystkie Mamusie ostro walczą z pampersami :-D Przygody naszych dzieciaczków są często rozbrajające :-D A szczególne brawa dla Przemcia za akcję z kupką :-D:-D:-D

My uczymy się chodzić bez pampersów od poniedziałku bo w końcu ja mam czas dla mojej Córci. Oliwia w ciągu dnia chodzi tylko w majtkach, pampersy są na noc lub na wyjścia z domu. Załątwiamy się na ubikacji, bo mamy nakładkę na sedes i Oliwia jest z tego faktu od dawna już baaardzo zadowolona :-D Woła ładnie siku, spuszcza wodę i dostaje nagrodę (ciasteczko, czekoladkę, płatki cynamonowe, a wczoraj dostała mały samochodzik na zakupach :-p). Oczywiście pierwszego dnia nagroda była zawsze, ale teraz już jak się tylko upomni ;-) Dzięki temu wie, że nie zawsze musi coś za to dostać. Ale wszystkos topniowo. Akurat naszą Córcię "gagoda" (czyt. nagroda:-p:-D) bardzo mobilizuje. No i jak jest ze mną w domu to cały dzień woła i nei ma żadnych wpadek, natomiast gdy z pracy wraca G. to Oliwia leje jak na zawołanie :baffled::confused: Poprostu masakra. Choc wczoraj było tak tylko przez 5 minut (3 pary majtek). Szkoda mi G. bo ona sie tym bardzo przejmuje a ja nie wiem czemu Oliwia tak robi. Moze chce pokazac swoj zal ze nei ma go w domu w ciagu dnia :confused: Bo zawsze pyta o niego... Czy Wy tez tak macie????
 
Moja także chodzi po domu(jak mam wolne)w majtkach i rajtuzkach.Niestety:no:nawet ja zrobi w nie siku nie przejmuje sie ty i chodzi tak dalej,dopóki ja niezauważe ,że są mokre i zmienie.Tak miała kilka dni temu i tak dzisiaj też zrobiła.:-(
 
reklama
Moja Oliwia zawsze woła siku, tylko raz na jakiś czas nie zdazy i jej ucieknie. Ogolnie to do tej pory sikala ile wlezie i nic jej to eni ruszalo a jak zaczelysmy wreszcie na powaznie uczyc sie korzystania z toalety to zrobila ooogromne postepy i zawsze sygnalizuje, przynajmniej narazie a walczymyd opeiro czwarty dzien. Zaraz po przebudzeniu pytam czy chce siku i zawsze zrobi, po jedzeniu, piciu i raz na jkis czas pytam czyc hce siku iw tedy moiw prawie zawsze ze tak i sika. Czasami sam przybiegnei i wola "Mama!!!!! Sisiu!!!!! " albo przebiera nozkami ile wlezie i wola "Olija tsima siku" :-D:-D:-D
 
Do góry