reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

***Pielęgnacja listopadowych Bobasów***

Dokładnie jak pisze Pati - nieraz moim Maluchom zamoczył się kikut przy kąpieli, ale potem spirytus załatwiał sprawę, bo szybko wysuszał. Trzeba mieć spirytus 70%, chyba niedostępny w aptece. Ja rozcieńczałam taki 95%. Gaziki Leko są nasączone 70%, ale jak dla mnie są mało praktyczne, bo takim zamoczonym patyczkiem do uszu łatwiej i dokładniej można oczyścić cały pępuszek.
 
reklama
inka no widzisz co polozna to inne poglady. Moja mi mowila zeby nie zakladac czapeczki dziecku w domu ani niedrapek- bo w brzuszku nie mialo tego przeciez:baffled:
nie zgodze sie z tym do konca.

Kurcze gdyby nie niedrapki, moja córcia chyba by już twarzy nie miała... Czapeczkę zakładamy po kąpieli kiedy ma mokre włoski.
Co do kikuta, my smarowaliś zwykłą wódką. Też nie raz zmoczyliśmy pępuszek podczs kąpili, ale wódka załatwiła sprawę.
 
Co do kikuta, czy można w jakis sposób zranic maluszka, np. za mocno poruszyć, odgiąc, przycisnąć wacikiem tego kikuta?Bo to jest rodzaj rany i grzebanie przy tym może być bolesne dla dziecka
 
z tego co wiem obawia sie tego wiele mam
dzidziusia nie boli ten kkucik i nie ma sie co obawiac ze zrobi sie malemu krzywde :-)
spokojnie mozna go odgiac w jedna czy w druga strone przy czyszczeniu
 
U nas kikut odpadl juz w piatej dobie,ale strupek dopiero wczoraj.Matteo ma juz sliczny "ludzki" pepek.
Smarowalismy gazikami Leko.Fakt,ze sa niewygodne bo sztywne,ale tylko to mielismy do wyboru.
Opla w szpitalu studentka pielegniarstwa jak kapala Mattiego to przemywala mu pepek spirytusem :tak:
Popytaj w szpitalu dziewczyn (pielegniarek),moze Ci doradza gdzie kupic ten spiryt;-)
 
a mi kazali przemywac piochtanina, staram sie jak moge ale jakos juz prawie 2 tyg i nie odpada:-( chyba za malo smaruje no i zamacza sie podczas kapieli. dodajecie kali do kapieli?
 
Anineczka - dzięki, ale ja już jestem zaopatrzona :tak: Moja mama jak była tu we wrześniu, to "przemyciła" mi w butelce po syropie trochę spirytusu :-D Muszę go teraz tylko trochę rozcieńczyć i będzie OK.
 
a mi kazali przemywac piochtanina, staram sie jak moge ale jakos juz prawie 2 tyg i nie odpada:-( chyba za malo smaruje no i zamacza sie podczas kapieli. dodajecie kali do kapieli?
kalie czyli nadmanganian potasu dodaje się do kąpieli jak dziecko ma jakieś wypryski albo potówki dlatego ze ten specyfik wysusza...
jesli malec ma zdrową skórkę to nie ma sensu tego dodawać:rofl2:
 
moja tesciowa kazala mi dodawac do czasu kiedy pempek nie odpadnie:sorry2: czyli nie dodawac, ehhh mala sobie pupe odparzyla, narazie sypie maka ziemniaczana, wietrze i na noc sudocrem i nie przemywam chusteczkami ale wacikiem z woda i mydlem, ale tak mi jej zal:-(

dziewczyny jak skonczy sie watek listopadowy to na jakim watku bedziemy pisac??????:blink:
 
reklama
Do góry