reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka od A do Z

Mój mały urodził się zarośnięt na główce, ale teraz te włoski jakby mu wypadały, gdzie niegdzie łysieje. W jednym miejscu pojawiają się nowe w innym jeszcze nie. Czy to normalne, że tak się włoski wycierają?

Ja też potwierdzam: to naturalne,że włoski się wycierają. Jak również to,że w ich miejsce mogą urosnąć włoski całkiem innego koloru. Tak miałam przy pierwszym synu. Urodził się z czarnymi włosami jak heban,a kolejne rosły mu coraz jaśniejsze...

Aha,dzięki waszym sugestiom zaopatrzyłam się dzisiaj w olejek do kąpieli Emolium. Zobaczymy,czy zda egzamin;-)
 
reklama
Amelce też juz zrobiła się ,niestety,łysinka z tyłu:p.Za to te włoski z przodu,co to jej w szpitalu wycięli przez wenflon,już ładnie odrastają.
A ja ostatnio zaczęłam kąpać ją w Oilatum i...dziwne,ale mam wrażenie,że jakby ją podrażniało.Niby nie powinno,nie?Słyszałyście o czymś takim?
 
U nas też się pojawiło łysinka z tyłu główki, ale widzę że odrastają tam nowe włoski. W ogóle to wydaje mi się że przez te 3 miesiące to synowi jakoś te włoski nie rosną od urodzenia, mało miał jak się urodził i teraz też:-). Chyba będzie miał rodzaj włosów po tatusiu, bo ja to mam ich pełno i gęste jak cholera.
My po powrocie ze szpitali kąpaliśmy w Oilatum bo mały miał łuszczącą się skórkę na nóżkach i rączkach,ale po miesiącu zaprzestaliśmy bo nie było już takiej potrzeby i teraz kąpiemy w Nivea i mały toleruje bo nic nie wyskakuje a skóra jest zdrowa i zadbana.
 
Amelce też juz zrobiła się ,niestety,łysinka z tyłu:p.Za to te włoski z przodu,co to jej w szpitalu wycięli przez wenflon,już ładnie odrastają.
A ja ostatnio zaczęłam kąpać ją w Oilatum i...dziwne,ale mam wrażenie,że jakby ją podrażniało.Niby nie powinno,nie?Słyszałyście o czymś takim?

U nas Oilatum sprawdzał się na suchą skórę ale za to podrażniał pupe szczególnie jak było jakieś małe odparzenie, odrazu robiły się takie krostki na tyłku :/ Ale tak jak mała_mi już w nim nie kąpiemy bo nie ma takiej potrzeby :)
 
Maura ma teraz mniej wlosow niz po urodzeniu;) miala taki czarny lepek, a teraz wloski sie przerzedzily, a z tylu wytarty placek;)
 
Jak czyścicie uszka dzieciaczkom? Wiem że należy omijać wkładania czegokolwiek głębiej w uszko, ale małżowinę czym przemywacie? Bo u nas na niej gromadzą się takie okruszki "miodku" heh :) Czasem też mi się wydaje że jest tam trochę sucho w małżowinie.
 
reklama
Jak czyścicie uszka dzieciaczkom? Wiem że należy omijać wkładania czegokolwiek głębiej w uszko, ale małżowinę czym przemywacie? Bo u nas na niej gromadzą się takie okruszki "miodku" heh :) Czasem też mi się wydaje że jest tam trochę sucho w małżowinie.
Patyczkiem umoczonym w ciepłej, przegotowanej wodzie, przy okazji wieczornego mycia buźki, tak co 2-3 dni. A potem wycieram suchym patyczkiem. Ale do środka uszka nic nie wkładam.
 
Do góry