reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kroczki i przebyte odleglosci

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Iza, Twoja córeczka świetnie raczkuje.
Moja Wiwi prawie wogóle nie raczkowała, poprostu wstała na nogi jak miała osiem miesięcy i zaczęła przebierać nóżkami.
Z Miłkiem jest inaczej, mały narazie przemieszcza się z szybkością rakiety, turlając się we wszystkie strony i odpychając się rączkami będąc na brzuszku - tak do tyłu jak raczek - zazwyczaj jest niezadowolony bo nie przybliża się do zabawki tylko oddala. Zaczyna wstawać na nogi - podciągając się łapiąc mnie za ubranie lub za szczebelki łóżka (jak go postawię sama to stoi). Posuwa już w chodziku bardzo sprawnie - dociera wszędzie tam gdzie chce. Przestał już hopać więc można go już prowadzać za rączki.
DODAM, ŻE MIŁEK SKOŃCZYŁ JUŻ OSIEM MIESIĘCY.
 
reklama
maarta Gratulacja dla Mlka!! jak prawdziwy raczek do tylu pomyka.Jeszcze chwila i skonczy etap pelzania i zacznie pewnie raczkowac :-)

Franek tak samo najpierw jak mial z 5,5 miesiaca pelzal do tylu a potem po jakims miesiacu od pelzania zaczal wskakiwac na kolanka i ruszyl do przodu po tygodniu zaczal sam siadac i odrazu zaczal kombinowac z samodzielnym wstawaniem.Troche mnie to szokuje,bo liczylam ze jakos dluzej bede miala labe ;-) a tu nici glowa dookola szyji.
 
Najlepsze zyczonka dla Miłka :-)
Gratulacje dla Karolci!!! No to Iza, skończyło się siedzenie, az zaczyna bieganie za szkrabem, mówie Ci z doświadczenia zaopatrz sie w spodnie do raczkowania ;-) :-D
 
Pełzanie, turlanie mamy już za sobą, w tym Miłek jest mistrzem, nikt za nim nie nadanża. Ostatnio zauważyłam, że mamy problemiki z ubieraniem pampersa - Miłek wpadł na pomysł, że lepiej być na golaska i ucieka - przekręca się we wszystkie strony, potrafi tak się wygiąć, że ja trzymam go za nóżki a on wszystko ma wygięte, w powietrzu tylko opiera się na głowie. Nieźle. Przy tym krzyczy na mnie i warczy.:wściekła/y:
 
Vici Gratulacje,gratulacje to nie cos a wielki sukces :-)
Franek niestety przemieszcza sie chodzac bez mojej pomocy.jedna reka sie czegos tam przytrzyma i zasuwa po domu.Zazwyczaj pcha samochod a jak z tym nie moze dotrzec do celu bo ciasno sie robi to od fotela,do stolu ,do kanapy do doniczki i tak dalej ma swoje ciagi komunikacyjne a ja ciagle go szukam...:wściekła/y:
 
Victor ostatnio zacza w tym drewnianym chodziku ale musi miec skarpetki lub rajtuzki z absem bo inaczej jest wielkie bum na panelach
 
Woloszki tak Karolcia miała problem z napięciem mięśniowym przez to że za dużo leżała na brzuszku jak była mniejsza, 21 grudnia byłam z nią u lekarki, powiedziała że jest bardzo dobrze, że robi wszystko super i nawet szybko zaczęła wstawać jak na dziecko z takim problemem. W lutym już chyba będzie chodzić wg lekarki.

Karolcia ostatnio ciągle chce stać, pomalutku juz zaczyna przemieszczać się przy meblach.

Dziewczyny nie wiecie co się dzieje z Dori:confused: Dawno jej tu nie było, ciekawe jak tam Klaudia, pewnie już biega :tak:. Dori pewnie zapracowana i nie ma czasu na bb albo nie ma internetu:confused:
 
IzaGratulacje,gratulacje!!!!!! Widzisz jaka masz dzielna i sprytna coreczke.Niepotrzebnie sie zamartwialas.Karolinka zeczywiscie jak na dziecko z niewlasciwym napieciam bardzo szubciutko sie rozwija.Po napieciu juz napewno nawet nie ma sladu a za chwilke mala bedzie biegac a Ty za nia ;-)
No wlasnie,ciekawe co u Dori:confused: Klaudia pewnie juz ostro smiga...:tak:
 
reklama
Super nasze maluchy robią już postępy! Gratulacje dla wszystkich maluszków.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry