reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kroczki i przebyte odleglosci

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Zupełnie nie potrzebnie masz takie wrażenie. Nasze dzieci nie czytały tylu mądrych książek ani nie wchodzą na forum i nie wiedzą czy już powinny zacząć chodzić:-D. Każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie. Karolinka najwyraźniej się nie spieszy. Nie masz się zupełnie czym martwić. Poza tym weź pod uwagę, że między dziećmi z początku i z końca kwietnia jest cały miesiąc różnicy a to w tym wieku ogromna różnica. Mój Dominik dopiero zaczyna stawać na nogi. Jak mu podam ręce żeby pomóc mu usiąść to sam prostuje nogi i staje. Dzisiaj zaczyna siódmy miesiąc.:-)
 
reklama
Iza mysle ze lekarz tak powiedzial odnosnie waszego przypadku,bo moze Karolci to zaszkodzic np????Lekarzom chodzi glownie o to zeby rodzice nie stawiali dziecka gdy ono samo jeszcze nie wstaje i nie probuje chodzic.Jesli dziecko u ktorego nie ma jakis przeciwskazan medycznych samodzielnie wstaje i zaczyna sie przemieszczac(a z tego co wiem Victor sam wstaje) i probuje sie przemieszczac podtrzymujac roznych sprzetow to znaczy ze miesnie nog sa na tyle silne ze potrafia prawidlowo dzwigac ciezar ciala.
Bylismy niedawno u ortopedy i ocenial motoryke Franka i powiedzial ze wszysciutko jest ok i ze pieknie prawidlowo raczkuje, sam wstaje i przemieszcza sie.Badalismy tez panewki stawu biodrowego i wszystko jest ok.
I nieprzejmuj sie ze jedno dziecko to juz to robi inne tamto a Karolcia w tyle.To wcale nie prawda i nie zadne wyscigi.Karolcia rozwija sie swoim tempem i wszystko zacznie pieknie robic jak bedzie na to gotowa :-)
 
Jestem tego samego zdania co Buba.Co prawda na panelach nic nie wychodzi bo sa sliskie,ale w przedpokoju jest ok.
 
Vici jeszcze chwila a panele opanuje i dopiero bedziesz miala:-D :-D :-D niczym lyzwiaz figurowy bedzie smigal...;-)
Iza ;-)
 
Iza Karolinka nie jest sama, Antek tez jeszcze nie raczkuje i nie wstaje sam! Też sie tym martwilam ale przeczytałam ze dziecko powinno wstawac samo około 9 m-ca, czyli norma przypada na 7-11 miesiąc więc jest jeszcze czas. Plus jest taki, ze mozemy nasze dzieci zostawić same na podlodze!
 
maarta zgadza się :tak: nie musimy jeszcze za nimi tak biegać, chociaż Karolcia juz zaczęła raczkować, ale na razie pokonuje nieduże odległości :-D jej trasą jest długość chodnika w pokoju na końcu którego jest lustro, uwielbia do niego człapać :-D A potem wygląda to tak jak na załączonym obrazku :laugh2: . Z każdym dniem szybciej pokonuje tą odległość.
 
Karolinka to prawdziwa panienka, od najmłodszych lat ciagnie ją do lustra, bedziesz miała w domu modnisię!!!:-D :-D :-D :-D :-D
 
reklama
Iza1 to co rehabilitant to inaczej gada:)) My nasz pania mamy sprawdzona :)) chodzilismy do niej po znajomosci i mowila ze jak dziecko SAMO wstaje, siada i zaczyna chodzic to nie mozna powstrzymywac.
A nasz pediatra jak sie spytalam czy nie za wczesnie Maja sie bierze do chodzenia bo juz zaczyna sie poszczac bez asekuracji powiedziala mi tak:
"Jak dziecko 5 letnie zaczyna czytac to sie go nie powstrzymuje i nie zabrania" :))) wiec pozostawiam to bez komentarza:)))
Iza1 Karolcia nadal ma problem z tym napieciem miesniowym, o ile pamietam to o to chodzilo?
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry