reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć i przesądy

reklama
To tak jak ja, przy córce piękna cera, wygląd, włosy, wszystko a teraz urodę diabli wzięli. Cera koszmarna! Włosy wychodzą stadami. Nie mogę na siebie patrzeć w lusterku.
 
DOłacze sie do tematu:happy:
U nas jest tak...
Ja mam ciemną karnacje, ciemne włosy i oczy a M. jasną karnacje, niebieskie oczy i blond włosy:-)
W teście wyszło, że ciemne mają 50 % ale jest jeszcze szansa na zielone po Babci:-D

Tu odezwie się głos biologa hehe:

Kolor oczu dziedziczy się w sposób prosty. Dominującą cechą jest kolor brązowy, recesywną niebieski lub zielony. Jesli któryś z rodziców ma niebieskie oczy, tzn. że ma 2 allele tego genu niebieskie (kurcze, nie wiem jak jeszcze prościej to napisać...) (każdy allel pochodzi od jednego z rodziców). Jeśli ma brązowe, to albo ma 2 allele tego genu brązowe, albo jeden brązowy (i on zawsze dominuje i oczy są brązowe) a drugi niebieski albo zielony (w zależności od tego jakie oczy maja dziadkowie).

Tak więc, jeśli Ty - Misia - masz ciemne oczy, a partner niebieskie, to jeśli u Twoich bliskich krewnych były oczy niebieskie lub zielone, to wszystkie wersje są u was mozliwe ;). Jeśli nikt u ciebie nie miał zielonych, ale były niebieskie (masz allel genu odpow. za brązowe i allel odpow. za niebieskie) to dziecko może mieć niebieskie lub brązowe. I wreszcie możesz być homozygotą dominującą, czyli masz 2 allele tego genu odpowiedzialne za brązowy kolor oczu i wtedy dzieci wasze zawsze będą miały oczka za tobą ;)

U mnie np. jest tak:
M ma niebieskie, ja zielone. Zielone dominują nad niebieskimi. ale moja mama ma niebieskie, więc nasze dzieci będą albo zielonookie, albo niebieskookie (nigdy piwne :/ )

hmmm, czuję, że trochę namotałam z tymi wyjaśnieniami, wybaczcie, ale się starałam ;)


Mi wyszła dziewczynka, ale odmłodzili mnie o 2 lata ;)
 
Ostatnia edycja:
A u mnie poza tym, że włosy wypadają "stadami", jak napisała Hope, to wszystko o.k. Nawet ładniej mi się jakby układają te włosy, tylko, że częściej muszę myć. Aaaaa, no i jak już pisałyśmy wcześniej, rosną szybciej i tam, gdzie nie powinny :/
 
U mnie wg przesądów chłopiec i takie też mam przeczucie :tak: mojemu mężczyźnie na krótko przed poczęciem śniło się, że urodziłam chłopaka a i mojej siostrze kilka dni temu śnił się już mój syn :-) także wszystko już chyba "przesądzone" :-D
 
Zrobiłam sobie dzisiaj kalkulator koloru oczu i wychodzi na to, że będę mieć drugiego brązowookiego członka rodziny ;-)

What Color Eyes Would Your Children Have?

kiedys robilam ten test jak bylam z Vi w ciazy...
ale nie wyszlo nic :-p bo napisali zebym wpisala poprawnie kolory oczu...
tyle ze moj D jako jedyny w rodzinie ma takie jasno-piwno- zielone oczy i to byl niby ten blad:-D bo niby musui miec taki kolor jak jeden z rodzicow a jego rodzice maja niebieskie
a Vi ma niebieskie po mamusi jednak,teraz wiec pewnie wyszloby to samo :-D:sorry:
My z M mamy zielone a Nasz szkrab niebieskie ;-)

A ja znalazłam coś takiego ;-)
Planowanie płci dziecka. Chłopiec czy dziewczynka? - *-spam-*

MI wychodzi dziewczynka nie powiem było by miło :-D:tak:;-)

mi wyszedl chlopiec... wiec dobrze obstawiamy.. haha
kiedys robilam podobny chinski kalendarz, i wyszlo na dziewczynke i sie sprawdzilo:tak:

ale mimo to , nie czuje zadnych zmian w soboe na sobie i wogole... jedynie co to mi troche pryszczy powychodzilo tak jak na okres , na brodzie to wszystko:sorry:
 
reklama
Ewcia ja znaim sie dowiedziala że jestem w ciąży to powiedziałam że jak teraz mi sie uda to chyba będzie chłopczyk i coś mi sie tak zdaje choć moja mam od roku mówi ze najpierw bedzie córa a potem syn - ale gadać se może :) ale najważniejsze by było zdrowe
 
Do góry