reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

>>>>>Pogadajmy sobie -o wszytkim i o niczym<<<<<

Antar uwazaj na siebie , ja w ciazy krwawilam 3 razy ( w 7,16,24 tyg)

Oczywiscie w Irlandii podeszli do tego bezstresowo nie umielio ocenic co to jest sprawdzali tylko na usg ze dziecko zdrowe zadnej luteiny, zadnego lezenia , choc ja i tak sataralam sie odpoczywac
I wszystko bylo ok , pewnie to tez byl jakis krwiaczek czy guzek
Nie martw sie kochana ale uwazaj na siebie , dzieci szybko sie dostosowuja - Zosia zaakceptuje ze nie jest noszona :tak:
 
reklama
Hej laseczki :-D
Naskrobie cos... a cooo!;-)
Prezenty pokupowane? Rybki kupione? heheh

Spedzam pierwsze Swieta od 4 lat w Polsce i jaram sie jak gwizdek :-D:-D:-D
W koncuuuu!!! No i jest snieg....huraaaaa:-)
Jak tam Wasze przygotowania? Chyba wszyscy zajeci , bo sa straszne puchy na BB.

Ogladalam foteczki ze spotkania Agi i Ardzesika:-). Normalnie na wiosne Was nawiedzam i koniec!!!:-D
Fajnie dzieciaczki rosna, musze tez jakies fotki popstrykac i cos wrzucic.

Niedawno bylam sama w Irlandii u mezusia na tydzien, wypoczelam pieknie i w koncu sie wyspalam. Czy ktores dziecko budzi sie w nocy na mleko? Czy moja Kajka jest wyjatkiem :baffled: Jezuuu kiedy ona przestanie!?

Brzuchate laseczki jak tam Wasze samopoczucie??? Sciskam Was baaardzo goraco!

Aaaaa na prezent dla Kajki kupilam sikajaca lalke hihii i bedziemy sie intensywnie 'sikowac' z lala na nocniku :happy2:

BUZIOLKI BABECZKI!!!!!!!!!! :-D:-D:-D:-D
 
Ja z przygotowań jestem wyłączona i trochę mi smutno. Ale robimy z Wercią za to ozdoby, kartki, no i ciasto jakieś na pewno upiekę ;-)
lajfik Wercia już się nie budzi na mleko, właściwie to całe noce przesypia od 21 do około 7. No chyba, że jest chora, ale to już całkiem inna historia.
 
lajfik a ja zrobiłam dziś zakupy takie już na swiete czyli ryby, miesko, kapusta itd, jeszcze musze warzywa pokupować ale to może w środe... no i bede od czwrtku przygotowywać jedzenie...stać przy garacg... prezenty ostatecznie też już zakupione... no i u nas śnieg też jest co by nie było, że nie :p
Mój brzuch wielki już... Mąz mówi, że z Ala taki miałamm przed porodem... no i Maja świruje caly czas... jakby jakis wąż tam sie przemieszczał... jestem już nieco zmeczona ciążą głównie przez kiepskie noce bo spać ciężko i Ala czasem sie budzi by ją tulić wiec tak latam z jednego do drugiego pokoju a później zasnąc nie mogę spowrotem, ona mi już dawno nie je w nocy - odkąd skończyła 10 miesięcy, ale wydaje mi sie, ze czasem ma jakieś złe sny bo sie budzi i chce by ją tulić i głaskać...no i mam kaszel taki jak w ciązy z Alą wiec ten kaszel mnie wykańcza... no i oczywiście nic na ten kaszel nie działa... no ale co mam zrobić? musze jakos przetrwać do porodu...
 
lajfik Jurand nadal nie przesypia całego odpoczynku nocnego bez jedzenia. Budzi się około 5-6 nad ranem zjada 210 mleka i idzie dalej spać i śpi do 7:30-8:30. Budził by się pewno nadal o 1-2 gdybym na siłę go nie oduczała o tej porze jeść. Mam zamiar na siłę oduczyć go jak skończy dwa lata, ale nie wiem jak mi to pójdzie.
Co do spotkania na wiosnę to ja jestem na tak :)).
 
Agniesiu ja rowniez dzisiaj bede robic lancuszki z papieru kolorowego i inne ozdobki z Kajka :-) A Kuba bedzie wbijal gozdziki w pomarancze..zapach daja piekny!
Maran zbliza sie koncowka ciazy , najgorszy okres co?;-) Daj mi brzucholka to Ci troszke ponosze hihihi.... ja z mila checia;-)
Aga dawaj instrukcje pt: 'na sile' odstawienie od butli miedzy 1-3 w nocy :-p

Kurcze Kajka ma znow suchy kaszel :dry: musze uruchomic inhalator z sola:sorry2:
Moze macie propozycje jakis skutecznych syropkow???? (kaszel jest suchy)

Za godzinke bede juz miala duuuuza choinke i zaczynam przebieranki :-) + pieczenie orzechowych ciasteczek z dziecmi mniammmmm:-p
Buziiiiii babki:-)
 
lajfiku Gracjan juz chyba od ponad roku nie budzi sie na mleko,przewaznie spi do rana,choc zdarza sie,ze przebudzi sie w srodku nocy,ale wystarczy go poglaskac,przykryc koldra,dac smoczka gdy nie ma go w ustach i spi dalej,budzi sie ok 5-6 na mleko,a potem spimy jeszcze do 8-9 a czasami nawet 10:-)

Ja tez juz powoli ruszam z przygotowaniami do swiat;prezenty juz kupione,choinka dawno przybrana,musze jeszcze tylko dokupic kilka rzeczy spozywczych i dzisiaj mam juz zamiar ugotowac bigos:blink:

Brzuchatki kochane wszystkie jestescie bardzo dzielne,wcale sie nie dziwie,ze te slodkie ciezarki juz troche wam ciaza,ale to juz noiedlugo przeciez Trzymajcie sie wszystkie cieplutko
 
to i ja się zamelduję z tym swoim brzucholkiem.

Lajfik, Karol jadł w nocy do 14 miesiąca. Nie oduczałam go na siłę, ale zawsze przed mlekiem podawałam wodę i za którymś razem pił i szedł dalej spać, więc pewnie to jedzenie było tak z przyzwyczajenia.

Ja już wyglądam jak Olinek okrąglinek. Przytyłam 14 kg i pokonałam o 200 g wagę z jaką jechałam z Karolem rodzić. A tu jeszcze trochę czasu zostało.

Najważniejsze, że mój maluch rozwija się zdrowo, nie ma podejrzenia hipotrofii, wręcz jest większe o ok 2 tygodnie od wieku ciążowego. Jak to określił ginek będzie "króciutki grubasek". Bałam się, że powtórzy się to co z Karolkiem, a tu mój maluch pięknie rośnie i jestem spokojniejsza.

Druga ciąża jest dla mnie trudniejsza i szczerze odliczam czas do końca, bo brzuch mi się stawia, krzyż i miednica bolą okropnie.
Zaczęłam pakować torbę i jakoś tak wszystko mi się przypomniało...

aha Karol jest na dzidzię nastawiony na wielkie "NIE", będzie wesoło coś czuję...


pozdrawiam was babeczki mocno.
 
lajfik Zosia czasami się w nocy przebudza ale wypije trochę wody i dalej śpi.

Zapmarta ja jestem ciekawa jak to u nas będzie Teraz Zosia brzuszek całuje i mówi że dzidzia tam jest i ona chce dzidzie:-) Nawet ostatnio chciała dać dzidzi paluszka i wciskała mi go do pępka :-D

Ja byłam dzisiaj u gina Z maluszkiem ok serduszko ładnie bije :tak: tylko dupę ma ściśnięta i dalej nie wiadomo czy dziewczynka czy chłopczyk:dry: Łożysko dalej nisko ale daleko od szyjki.

Po wizycie byłam na zakupach :tak: a jutro chyba będę musiała jechać 30 km do Opola:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: bo sprawdziłam na stronie gls i doczytałam że podobno był kurier z paczką ale nikogo nie było:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: a w domu dzisiaj cały dzień była moja mama i mąż więc nie wiem gdzie ten kurier był:errr::wściekła/y::growl:

no i czeka mnie chyba wizyta u lekarza bo Zosi dzisiaj wieczorem temp.skoczyła na 38,5 :eek: coś się dzieje :dry:do tej pory 2 razy miała taką temp. raczej najwięcej to do 37,5 zawsze miała
 
Ostatnia edycja:
reklama
Druga ciąża jest dla mnie trudniejsza i szczerze odliczam czas do końca, bo brzuch mi się stawia, krzyż i miednica bolą okropnie.
Zaczęłam pakować torbę i jakoś tak wszystko mi się przypomniało...

aha Karol jest na dzidzię nastawiony na wielkie "NIE", będzie wesoło coś czuję...
och, dzięki, że mi przypomniałaś, jak to w ciąży jest źle ;-):-D Bosz, szukam pracy i telefony wciąż nie dzwonią :( i tak od czasu do czasu myślę, czy nie zrobić se teraz drugiego bobasa, bo później będzie mi ciężko znaleźć chwilę na ciążę i odchowanie...
a w ogóle jestem w szoku, że już niedługo masz termin :szok: rany, dopiero się starałaś o dzidzię, a teraz już prawie biegniesz na porodówkę! U siebie tak sie nie czuje przemijania czasu, ale patrząc na brzuchatki to rany julek!
lajfik - przecież już dawno się umawiałyśmy na spotkanie :p nie będę zapraszać po raz setny ;)
mary - zdrówka dla córusi!

No i mam dziś kiepski dzień, bo Młoda obudziła się z wrzaskiem o 4, poszłam do niej, zabrałam ją do łóżka - zostałam pobita, skopana, zmacana, poszłam spać w nogi ale wcale nie pomogło. Jestem śpiąca, wściekła, niewyspana i głowa mnie boli na maksa! Zła jak osa! Młoda nie wiem czemu budzi mi się od ponad tygodnia (szczerze, to po wyjeździe Jurandów :-p;-):-D) w środku nocy i nie wiem o co jej chodzi! Mam nadzieje, że to piątki przedzierają się przez kość!
 
Do góry