reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pojedyncze Mamusie- Rozmowy Mam Jedynaków

Fanta jak tam ciasteczka?
Felidae znam ten ból wstawania rano do pracy, ja wstaję o 5:00 z tym, że co drugi tydzień. No ale jak mam rano wstać, to raczej idę wtedy wcześniej spać, zwykle tak koło 22. Czasem jak jestem padnięta to nawet nie czekam aż K. wróci z 2 zmiany.
Charlene to fajnie, że mała zaklimatyzowała się tak szybko i dobrze że nie jest ciągle z tobą.
Ja wczoraj byłam odwiedzić koleżankę, która niedawno urodziła synka. Właśnie wczoraj skończył 3 tygodnie, słodki maluszek. Pocieszyłam się, ponosiłam na rękach i wystarczy ;-). Jakoś nie miałam myśli, że też takiego chcę, czyli u mnie wszystko po staremu, drugiego nie będzie :-D
 
reklama
Oto jestem!
W ogóle to jestem chora i do d... się czuje:baffled:. Mam nadzieje, żę żadnej nie zaraże albo nie prześlę wirusa:-D. He, he. Nic mi się nie chce, wybaczcie ale Waszych postów nie przeczytam. Wpadłam się tylko zameldować, że jeszcze żyję :-D. Kredyt zostanie nam udzielony w tym miesiącu :-) i teraz dopiero będzie latania i załatwiania:baffled: a ja jak na złość ledwo się ruszam...
Jesteście kochane, że trzymałyście kciuki Edysiek, Felidale, Famme,Mama Wiktorii, Andzia i cała reszta, których nicków zapomniałam :sorry2:.
Ciasteczka wyszły i nawet smakowały, najlepsze, że tego dnia wpadła siostra mojego T z mężem i nawet nie zdążyłam ich tknąć :-D.
Miłego i spokojnego dnia!
 
felidae dawaj przepisa na tę sałatke z cukinią , takiej jeszcze nierobiłam :-)

ja tam jeszcze na wychowawczym jestem wiec śpimy z młodym minimum do 8.00 :)
 
Ostatnia edycja:
Ja właśnie skończyłam piec ciasteczka. Mój debiut jeśli chodzi o pieczenie. Fakt, że to ciasto już prawie gotowe <dr. oetker> ale wyszło :-). Już się chwalę he, he.
Tu jeszcze w piekarniku: Zobacz załącznik 371921
A tu już gotowe Zobacz załącznik 371923.
Macie może jakiś dobry i łatwy przepis na ciastuszo?
Była bym wdzięczna. Lecę pić ferwex, bo T już jape drze :baffled:
 
Fanta to super, że udało się z kredytem. Zdrówka życzę :-)
No i gratuluje debiutu w pieczeniu, ciacha wyglądają smakowicie. Jeśli jesteś początkująca to takie gotowce w proszku są najlepsze. Ja znam dużo przepisów, musiałabyś powiedzieć o jakie dokladnie ciasto ci chodzi. Moge ci polecić stronę, z której bardzo często korzystam i to nie tylko przy pieczeniu ciast Wielkie Żarcie - Przepisy Tylko patrz na komentarze pod przepisami, bo im jest ich więcej tym lepiej bo wtedy przepis jest sprawdzony.
Ja muszę wyszukać jakiś nowy przepis na ogórasy, bo zebrałam całe wiadro i musze się z nimi uporać:tak: Pewnie zrobię trochę takich, bo te uwielbiam Wielkie Żarcie - Przepis - ogórki po żydowsku i może jeszcze jaką sałatkę Wielkie Żarcie - Przepis - Sałatka z ogórków do zaprawy - Pyszna

Wczoraj byłam na zakupach i poszalałam:-D, bo kupilam sobie 2 bluzeczki, spodnie i sukienkę. Co prawda ja w sukienkach mało chodzę, ale wpadła mi w oko i córka mnie namówiła:tak:
 
Witam w czwartek!
Pogoda znów do niczego... Całą noc lało i błyskało... Dalej piję mixtury antygrypowe, bo mężuś jeszcze nie raczył podbić mi książeczki :dry:. Widzę, że ostatnio znów pustki na naszym forum :-(. Dziewczyny gdzie się podziewacie? A może poprostu "wakacjujecie się"?
Edysiek, zpsecjalnie dla Ciebie podaje przepis na ogórasy w zalewie curry:

3kg ogórków
3 cebule
3liście selera
gorczyca (sypiemy do słoika tak na oko)

Ogórki obrać, pokroić na paski lub ćwiartki (wdłuż) a cebulę w plasterki- upchnąć do wyparzonych słoików , wsypać trochę gorczycy dodać odrobinę liści selera.

Zalewa:
1 szklanka octu
4 szklanki wody
2 szklanki cukru
1,5 łyżki soli
3 łyżki przyprawy curry
Wszystkie składniki zagotować w garnku

Zalewą zalać sloiki i gotować jeszcze trzy minuty (od momentu wrzenia)

I jeszcze drugi przepis na ogórki w zalewie musztardowej:

3kg ogórków
ziele angielskie
liście laurowe
pieprz czarny w ziarnach
pieprz czarny mielony
gorczyca
5szklanek wody
3/4 szklanki octu
1 szklanka cukru
2 łyżki soli
5 łyżek bardzo ostrej musztardy


Ogórki obrać, pokroic na ćwiartki. Do słoików wkładamy po dwa listki laurowe, po trzyziarenka ziela angielskiegoi pieprzu, oraz jedną płaskąłyżeczkę pieprzu mielonego i ogórki.
pozostałe składniki zagotować i zalać ogórki gorącą zalewą. Pasteryzowac 10min i gorące ustawić do góry dnem..... Smacznego :-):tak:. Mam nadzieję, że przepisy się przydadzą :tak:. Ja zerknę na te stronki które mi podałaś i zobaczę co i jak :-). Gratuluję udanych zakupów ;-).
 
A ja tak ni z gruszki ni z pietruszki :) staram się póki co o dziecioszka, ale życzę wam mamusie, rodzeństwa dla swoich jedynaczków :) bo sama jestem z tego rodu i oddałabym wszystko za brata albo siostrę :)
 
O Ja ! dawno mnie nie było !

mam trochę do nadrobienia :eek:

kurcze weekend mam pracujący, wesele do obfocenia ... więc mnie mało będzie też

do tego chora jestem - klimatyzacja mnie tak załatwiła ( nie w samochodzie ! ) wrrr

i tak tylko rzuciło mi się w oczy

andzia111 - Świadkowie Jehowy - przez samo h ;-) wybacz ale po pierwsze mam takie zboczenie że jak widzę takie błędy to mi się w oczy rzucają a po za tym religia ta nie jest mi obca - mam w rodzince
 
Ostatnia edycja:
reklama
Fanta dzięki za przepisy, ten z musztardą znam i robię co roku:tak:. A ten z curry muszę wypróbować. Wczoraj zrobiłam po żydowsku i z chilli. Wyszło mi 18 słoików pół litrowych.
I co znalazłaś jakieś fajne przepisy? Ja na sobotę muszę zrobić torta, bo będę miała gości. A w niedzielę jedziemy do mojego chrześniaka, bo kończy 2 lata.
Rox zdrówka życzę. My w pracy też mamy klimę, ale jakoś udaje mi się dogadać z chłopakami ;-) i nie chodzi non stop.
A gdzie reszta babeczek :baffled: ???
 
Do góry