reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy

reklama
Ile on pije przed snem??
Mojemu synowi ograniczam picie na dwie godziny przed snem i juz tylko woda, nawet nie rozcienvzana z sokiem. Z tym, że on ma ponad 2 lata.
 
Ile on pije przed snem??
Mojemu synowi ograniczam picie na dwie godziny przed snem i juz tylko woda, nawet nie rozcienvzana z sokiem. Z tym, że on ma ponad 2 lata.
Potrafi duzo pic w tym problem ze jak,ja mu nie daje to pojdzie se do dziadka i on mu daje..... wogole mam z nim ciezko [emoji20]
 
Tak ograniczenie picia przed snem tez uważam za dobry pomysł ja moja córkę również w nocy zaprowadzalam do lazienki na siusiu i nigdy nie zdarzalo sie jej zmoczyc łóżko a wczesniej do 3 rż spala w pampersie....powinnaś nie zakładać mu juz pampersa na noc tylko go od tego odzwyczaic i zachęcać do zalatwienia sie przed pojsciem spać a pozniej w nocy ja.zwykle ustawialam.sobie budzic np na 1-2 w nocy u mnie to podzialalo po 3 tyg mala.zaczela sama budzic sie w.nocy i robic siku do nocniczka ktory miala obok lożka ..jesli spi z wami w pokoju to czesto rowniez mozna zauważyć kiedy ma potrzebe pojscia do wc zazwyczaj wtedy dziecko kręci sie na lozku... mysle ze to tylko kwestia twojej.cierpliwosci i poświęcenia.sie by przez pare nocy wstac i malego tego nauczyc ...
 
Tak ograniczenie picia przed snem tez uważam za dobry pomysł ja moja córkę również w nocy zaprowadzalam do lazienki na siusiu i nigdy nie zdarzalo sie jej zmoczyc łóżko a wczesniej do 3 rż spala w pampersie....powinnaś nie zakładać mu juz pampersa na noc tylko go od tego odzwyczaic i zachęcać do zalatwienia sie przed pojsciem spać a pozniej w nocy ja.zwykle ustawialam.sobie budzic np na 1-2 w nocy u mnie to podzialalo po 3 tyg mala.zaczela sama budzic sie w.nocy i robic siku do nocniczka ktory miala obok lożka ..jesli spi z wami w pokoju to czesto rowniez mozna zauważyć kiedy ma potrzebe pojscia do wc zazwyczaj wtedy dziecko kręci sie na lozku... mysle ze to tylko kwestia twojej.cierpliwosci i poświęcenia.sie by przez pare nocy wstac i malego tego nauczyc ...
Wstaje i tak czesto bo mam poltora miesieczna corke a maly spi z nami w pokoju ale on non stop sie wierci....
 
No to skoro spi z wami to postaraj sie go zaprowdzac do lazienki i zobaczysz czy to cos pomoze a zamiast pampersa mozesz mu podlazyc pod przescieradlo specjalny podklad ktory można kupić w aptece ..oczywiscie tez nie zaszkodzi porozmawiac o tym z lekarzem pozdrawiam
 
No to skoro spi z wami to postaraj sie go zaprowdzac do lazienki i zobaczysz czy to cos pomoze a zamiast pampersa mozesz mu podlazyc pod przescieradlo specjalny podklad ktory można kupić w aptece ..oczywiscie tez nie zaszkodzi porozmawiac o tym z lekarzem pozdrawiam
Porozmawiam na pewno i po chorobie zaczniemy pracowac nad siusianiem w nocy do nocniczka
 
A może zrób jak dziewczyny radzą wyżej.zdejmij pampersa na noc, załóż na łóżko ochronną powłokę jakąś i zobacz po tygodniu co będzie dalej. Może on sika bo tak jak pisałaś z tym piciem przed snem jest problem a po drugie ma pampersa i to czuje i wie, że może siusiać. Ja bałam się zdjąć na noc pampersa ale sąsiadka mi doradziła żeby rezygnować z pieluszki całkiem -i w dzień i w nocy. Spróbowałam i jest ok. Zdarzyło się kilka razy posikanie łóżka ale od września juz nic. Mój syn ma 3 latka. I na pewno warto porozmawiać z pediatrą. Powodzenia :)
 
A może zrób jak dziewczyny radzą wyżej.zdejmij pampersa na noc, załóż na łóżko ochronną powłokę jakąś i zobacz po tygodniu co będzie dalej. Może on sika bo tak jak pisałaś z tym piciem przed snem jest problem a po drugie ma pampersa i to czuje i wie, że może siusiać. Ja bałam się zdjąć na noc pampersa ale sąsiadka mi doradziła żeby rezygnować z pieluszki całkiem -i w dzień i w nocy. Spróbowałam i jest ok. Zdarzyło się kilka razy posikanie łóżka ale od września juz nic. Mój syn ma 3 latka. I na pewno warto porozmawiać z pediatrą. Powodzenia :)
Czytalam troche w necie ze dzieciom zdarza sie do 5 roku maja prawo sie w nocy moczyc, ale po chorobie od nowa zaczne z nim dzialac a na bilansie poradze sie chyba naprawde pediatry dodatkowe badania tez nie zaszkodza.....
 
reklama
Ja pamiętam gdybym gdy byłam jeszcze mała myślę że miałam wtedy kolo 5 lat ze tez sikałam przez sen bardzo długo... było to dla mnie wstydliwe mama bez przerwy mi tłumaczyła że w nocy się nie sika ze tak robią tylko małe dzieci... ale Uwierzcie sikałam w nocy przez sen bo śniło mi się ze jestem na kibelku i wtedy budzilam się cała mokra... był to dla mnie koszmar... myślę że dla każdej o dziecka w podobnym wieku... warto rozmawiać tłumaczyć... ale warto również skonsultować to z lekarzem... ja bym tak zrobiła...
 
Do góry