reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postępy naszych dzieci :)))

A karmisz dziecko mlekiem modyfikowanym tez?? Jesli tak to ile twoje malenstwo wypija tak na raz??
teraz juz całkiem straciłam pokarm wiec tylko na mleku modyfikowanym jedziemy.
Srednie proporcje (na samej butli) sa takie:
np
5dzien zycia - 50ml na porcje co 3h
6dzien zycia - 60ml na porcje co 3h
itd do 10dnia zycia
po 10dniu 100ml na porcje i zwieksza sie co miesiac o 10 lub 20ml
ale to takie uśrednione
Na kazdym opakowaniu mleka masz proporcje dla danego wieku i masy ciala.
Ja mojej Soni podaje ook 700ml na dobe w czestotliwosci i ilościach na porcje jakie ona sobie życzy - czasem czesciej a np po 50ml...
 
reklama
Mary ta herbatka z kopru wloskiego jest od 1tyg zycia..ja daje ja Kacprowi bo tez jest tylko na sztucznym mleku...oczywiscie pisze o herbatce hippa...
Mary Ty sie martwisz ze Twoja mala za duzo przybiera na wadze a ja ze moj za malo;-((potwierdzone przez pediatre)

Ja mam herbatke z kopru z firmy Kruger Impress i tam jest napisane ze od 1 miesiaca zycia
 
dla mnie wczoraj lekarka powiedziala ze moge tez dawac herbatke tylko uwazac ze syn przyzwyczai sie do butelki i cycki nie bedzie chcial ciagac i ze lepiej zebym sama duzo jej pila a co do herbaty to u mnie tez ze od 1 tyg
 
Mary ta herbatka z kopru wloskiego jest od 1tyg zycia..ja daje ja Kacprowi bo tez jest tylko na sztucznym mleku...oczywiscie pisze o herbatce hippa...
Mary Ty sie martwisz ze Twoja mala za duzo przybiera na wadze a ja ze moj za malo;-((potwierdzone przez pediatre)

Ja mam próbkę Hipp - herbatka z kopru włoskiego-BIO bez cukru i pisze na niej, że od 1 msc życia. Ale tak naprawdę myslę, że dziecku nic nie będzie po niej. Mi położna powiedziała, że mogę zaparzyać normalną Herbapolu-koper włoski ale robić taki słabszy napar. A pediatra powiedział, że można glukozą, słyszałam też negatywne opinie. Co człowiek to inna opinia a my sfrustrowane mamy musimy te informacje przesiewać! Ja karmię cyckiem i mlekiem i piję na laktację herbatki, które zawierają koper włoski.
 
Ja mam próbkę Hipp - herbatka z kopru włoskiego-BIO bez cukru i pisze na niej, że od 1 msc życia. Ale tak naprawdę myslę, że dziecku nic nie będzie po niej. Mi położna powiedziała, że mogę zaparzyać normalną Herbapolu-koper włoski ale robić taki słabszy napar. A pediatra powiedział, że można glukozą, słyszałam też negatywne opinie. Co człowiek to inna opinia a my sfrustrowane mamy musimy te informacje przesiewać! Ja karmię cyckiem i mlekiem i piję na laktację herbatki, które zawierają koper włoski.

meza babcia wczoraj powiedziala ze kiedys dzieciom dziure w smoczku robili i cukier dawali :D zebysmy dla naszego tak zrobili hehehehe
 
dla mnie wczoraj lekarka powiedziala ze moge tez dawac herbatke tylko uwazac ze syn przyzwyczai sie do butelki i cycki nie bedzie chcial ciagac i ze lepiej zebym sama duzo jej pila a co do herbaty to u mnie tez ze od 1 tyg
tez słyszałam podobna opinie.... ja mam z hippa i jest od 1 tygodnia ale lekarz powiedział ze te maluchy które sa karmione piersia to na poczatku zamiast leka leci cos czym on zapakaja pragnienie a pozniej jest mleka wiec podobno nie trzeba dopajac....
 
teraz juz całkiem straciłam pokarm wiec tylko na mleku modyfikowanym jedziemy.
Srednie proporcje (na samej butli) sa takie:
np
5dzien zycia - 50ml na porcje co 3h
6dzien zycia - 60ml na porcje co 3h
itd do 10dnia zycia
po 10dniu 100ml na porcje i zwieksza sie co miesiac o 10 lub 20ml
ale to takie uśrednione
Na kazdym opakowaniu mleka masz proporcje dla danego wieku i masy ciala.
Ja mojej Soni podaje ook 700ml na dobe w czestotliwosci i ilościach na porcje jakie ona sobie życzy - czasem czesciej a np po 50ml...

Dzieki, wczoraj bylam u pediatry i mi powiedziala ze 100ml jednorazowo ale wiadomo ze raz wypije 60ml, raz 90ml a innym razem i 120ml Mowila tez zeby zawsze robic wiecej mleka tak srednio 120-150ml. Dzieki raz jeszcze ;-)
 
reklama
Rozwikłałam zagadkę:tak:
Hipp granulowana jest od 1 tygodnia a do zaparzania w torebkach od 1 miesiaca:tak:

Tyle ze jak piszą ze mozna podawac juz od poczatku 1 miesiaca zycia to jak dla mnie tez znaczy od urodzenia:sorry: bo takto by pisalo po 1 miesiacu:sorry: Mogliby jasniej pisac:tak:
HiPP: Herbatka z kopru włoskiego
 
Do góry