reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postępy naszych dzieci :)))

Ach Mary, ja również pałam do Ciebie uczuciem gorącym:laugh2::happy::cool2:...
Mnie też tak wszyscy gadają i te 200g przeklęte...
Tylko nikt nie weźmie pod uwagę, że to też proporcjonalnie trochę przebiega, a nasze dzieci jednak spore były...:tak:
Nie dosyć że podobne historie ciążowe to i dzieciaczki... :-)
Może one przeznaczone są sobie...? ;-)
 
reklama
No to i ja sie poradze. Karmie mala na zmiane cycek-butelka. Ile jednorazowo powinna wypijac mleka z butelki?? Glownie wypija 60ml a dzis nawet wypila 90ml. :szok: Skad mam wiedziec czy jest dobrze?? Pomocy
 
Ale te problemy z kupkami to w sensie ze nie moze zrobic czy zatwardzenie? Moze od samej wody tez sie unormuje, moze chodzi o dodatkowe plyny?? Nie wiem co Ci doradzic. Ale rzucila mi sie gdzies w oczy herbatka na lepsze trawienie ale byla chyba po 1 miesiacu.
 
Ale te problemy z kupkami to w sensie ze nie moze zrobic czy zatwardzenie? Moze od samej wody tez sie unormuje, moze chodzi o dodatkowe plyny?? Nie wiem co Ci doradzic. Ale rzucila mi sie gdzies w oczy herbatka na lepsze trawienie ale byla chyba po 1 miesiacu.
Tak, herbatka z kopru włoskiego jest od pierwszego miesiąca życia :tak:
No nic, odstawimy wode z miodem i zobaczymy co bedzie sie działo...
A co do kupek - no ze po butli bardzo ciezko jej sie te kupki robi - max 2 na dobe i to takie "dorosłe kupsztale" :eek:
 
No to i ja sie poradze. Karmie mala na zmiane cycek-butelka. Ile jednorazowo powinna wypijac mleka z butelki?? Glownie wypija 60ml a dzis nawet wypila 90ml. :szok: Skad mam wiedziec czy jest dobrze?? Pomocy
No właśnie przy karmieniu piersią trudno oszacować ile dziecko wypiło z piersi...
Dlatego wlasnie po historii z odwodnieniem w szpitalu ja (kiedy jeszcze troche pokarmu mialam) na chwile przystawialam Małą (żeby sobie pociumkała) po czym ściągałam i podawałam w butli.. żeby wiedziec ile je/pije...
 
Ja karmie z cycka jednego, drugiego a potem 30 ml mleka Beblilon. Nie wiem ile masz w piersiach bo ja bez karmienia ściągam ok 20-30 ml z obu przez 20 min. Moje dziecko też zjadłoby nawet 90 ml bo on nie wypluwa ale lekarz i poradnia laktacyjna zalecili mi 30 ml. Mam wagę wypożyczoną i widzę, że dużo przybiera. Radze nie przesadzać z ilością mleka do dokarmiania bo będzie brzuszek bolał. Na początku zalecili mi 30 ml i kazali obserować jak przybiera, chyba dość dużo ale jeszcze poobserwuję. Zastanawiam się żeby zmniejszyć ilość mleka.
 
Jesli mala dostaje cycka + butelke to tylko 30ml . A dostaje tez sama butle kilka razy to wypija 60ml , a dzis wlasnie 90ml .
 
To tak jak ja, jak jest bez cycków to butla 60 ml. Teraz ściągnęłam sobie żeby zobaczyć ile jest i wiem, że do karmienia mi się nie nazbiera to mam 40 ml swojego i sprobuję tylko to. Az mi go szkoda budzić ale już śpi długo, mam dostawiać, dostawiać, dostawiać.
 
reklama
Tak, herbatka z kopru włoskiego jest od pierwszego miesiąca życia :tak:
No nic, odstawimy wode z miodem i zobaczymy co bedzie sie działo...
A co do kupek - no ze po butli bardzo ciezko jej sie te kupki robi - max 2 na dobe i to takie "dorosłe kupsztale" :eek:

Mary ta herbatka z kopru wloskiego jest od 1tyg zycia..ja daje ja Kacprowi bo tez jest tylko na sztucznym mleku...oczywiscie pisze o herbatce hippa...
Mary Ty sie martwisz ze Twoja mala za duzo przybiera na wadze a ja ze moj za malo;-((potwierdzone przez pediatre)
 
Do góry