reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postępy naszych dzieci :)))

reklama
to dobrze że w nocy przynajmniej się wysypiasz. Oby moje maleństwo też noce przesypiało bo w dzień mi nie zależy bo zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy jeśli już nie będę dawała rady :)) a w nocy to lepiej się wyspać :))
 
Moja Oliwia w dzień śpi po około 2,5-3godz. w nocy zasypia koło 21. i średnio ma trzy pobudki koło 1, 3 i 5. Dziś były dwie pobudki o 1 i o 4, ale od 6-15 już nie spała:cool2:
No i już dwa dni nie płakała przy kąpieli :))
 
My tez calkiem w szoku, bo mala plakala tylko przy pierwszym kapaniu :-) od tego czasu jest spokojna jak baranek.
 
u mojej trzecia kąpiel była przełomowa - zero placzu. dopiero przy wyjmowaniu był płacz,

Mam problem z moja Zuzia... Non stop płacz od wczoraj. Wczoraj nie spała cały dzien tylko lezala przy cycu. I niekoniecznie jadła tylko trzymsala. Spała po 5 minut i historia sie potarza... jak odejde na chwile jak spi - zanosi sie placzem. u Was tez tak jest? Brzuszek nie boli - robi ladnie kupki i puszcza bąki. Odbekuje po jedzeniu...
 
u mojej trzecia kąpiel była przełomowa - zero placzu. dopiero przy wyjmowaniu był płacz,

Mam problem z moja Zuzia... Non stop płacz od wczoraj. Wczoraj nie spała cały dzien tylko lezala przy cycu. I niekoniecznie jadła tylko trzymsala. Spała po 5 minut i historia sie potarza... jak odejde na chwile jak spi - zanosi sie placzem. u Was tez tak jest? Brzuszek nie boli - robi ladnie kupki i puszcza bąki. Odbekuje po jedzeniu...
U mnie prawie nie słychac ze dziecko w domu, ale wiem ze sa dzieci, ktore "po prostu placza"... mimo wszystko udałabym sie na konsultacje do lekarza skoro nie widac jakis logicznych powodow tego placzu :sorry:
 
u nas kapiele sa juz ok bez płaczu :) nawet jak wyciagalismy ostatnio z wody to nie płakał Pawelek :)

u mojej trzecia kąpiel była przełomowa - zero placzu. dopiero przy wyjmowaniu był płacz,

Mam problem z moja Zuzia... Non stop płacz od wczoraj. Wczoraj nie spała cały dzien tylko lezala przy cycu. I niekoniecznie jadła tylko trzymsala. Spała po 5 minut i historia sie potarza... jak odejde na chwile jak spi - zanosi sie placzem. u Was tez tak jest? Brzuszek nie boli - robi ladnie kupki i puszcza bąki. Odbekuje po jedzeniu...
u mnie dzis tak samo ale moj synek ma kolki zaczeły sie bylismy u lekarza i kropelki espumisan zaleciła no i herbatke zebym ja pila duzo koperkowej a z butelki nie dawac za bardzo bo sie odzywczaji od cycki pozatym duza ulge przynosi synkowi jak noszony jest pionowo a nozki ma jak na zabke wtedy czuje ulge albo na brzuszku na zabke tez pomaga a to ze kupki robi i puszcza baki to nie znaczy ze to nie kolki eh
a pozatym mam zalecania oklady z sody na sutki bo ma nabrzmiale... wiem ze pisaly niektore mamy ze ich pociechy tez tak maja ... przeszło? IzaBK chyba u ciebie tak bylo :>
a natalunia a postaraj sie polozyc z córka na łózku nakarm przysnie i polez se znia zdrzemnij sie u mnie to dziala synek przebudza sie i czuje ze jestem blisko i zasypia znow
 
Ostatnia edycja:
mój synus pierwsze chyba 3 kapania miał ciezkie bo strasznie płakał, ale wypróbowalismy technke z pieluszka i juz jest ok teraz nawet jest zadowolony....
co do spania to w dzien i w nocy spi tak samo tzn 2,5-3h, w sumie to w nocy wstaje 2 razy, nie jest zle juz sie przyzwyczajam pomału ale poczatki były ciezkie....
 
reklama
Witajcie mamuski
Miałam problem gdzie zakwalifikować wagę naszych dzieciaczków wiec wciskam to tutaj - w sumie to też postępy ;-)
Słuchajcie, mam pytanie do doświadczonych mamuś lub do tych bardziej zorientowanych niż ja; :sorry:
Jak to jest z tą wagą maulszków?
Chodzi mi o to że cały czas po głowie mi się kołacze że maluszki powinny przybierać średnio 200g na tydzień. Wiem, że dzieci na butli często więcej przybierają ale z czego to właściwie wynika skoro moja Sonia je tyle ile przewiduje dobowa porcja lub mniej (podana na opakowaniu jak i zalecana przez lekarzy) tj ok 700ml mleka na dobe. Od 2dni też wprowadziłyśmy wode z miodem bo zaczela miec problemy z kupkami no a poza tym na butli trzeba płyny uzupełniać..
Nie żebym miała jakąś fazę z tymi kg, tylko nie chcę z córki serdelka zrobić, a przecież jej nie przekarmiam.
Wagę urodzeniową miała 3,9kg
W momencie wyjścia ze szpitala - 3,8kg
Tydzień później - 4,22kg
Kolejny tydzień później - 4,62kg
Jak to w końcu jest? :sorry:
 
Do góry