reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowania do pierwszych urodzin:)

U nas będa rodzice chrzestni,dziadkowie.Mam zamiar upec jakieś ciacho,zamówie torta.Podam coś na ciepło,jakieś sałatki wędlina.
 
reklama
wow lysa tort piękny

ja wczoraj zaczęłam robić listę gości, bo już tylko miesiąc został, a ja wolę powiadomic wszystkich wcześniej. Nam zazwyczaj o imprezach mówią tydzień przed i M nie bardzo wtedy już może się zamienić, a później każdy zły że nigdzie na imprezy nie chodzimy.
Tak więc najbliższej rodziny (nasi rodzice, babcie, chrzestni Szymona i chrzestna moja i M) będzie 16 osób. Ich chcemy zaprosić dokładnie w dzień urodzin, a na drugi dzień planujemy zaprosić naszych znajomych. Obiad sobie daruje. Będzie ciasto, sałatki, pewnie jakieś jajka w majonezie itp. i później coś ciepłego na kolację, może jakieś pieczone mięsko.
 
U nas imprezka w niedzielę, tort zamówiony:) jakieś sałatki i ciasta będą, a jak pogoda dopisze to może grill. Się zobaczy, u nas raczej kameralnie, oprócz nas jeszcze max 7 osób plus dwóch kolegów Ani.
 
u mnie też będzie jakieś 16 osób. Ale matka chrzestna ma piekarnię :p więc tort i ciasta mi odpadają na szczęście :D
 
u mnie15 osób będze -dziś knajpke zamówiłam -mój tata na roczek wnusi funduje knajpe moja mama ciuszki-a jest tego!
wiec obiad typowo ślaski rosół kluski rolady pieczeń surówki a potem uroczysty wiazd tortu i kawa/herbata do tego ciasta soki a nakoniec lody i na 16 na msze do kościółka b0o jest msza za dzeci roczkowe z specjalna modlitwą błogosławieństwem datego też nierobimy w dniu urodzin tylko w niedziele14 listopada a 28 pazdziernika będe miała jakieś 2 ciasta i wendlinke krokiety i barszczyk -jak by tak ktoś wpadł z życzeniami dla Rózy!
a moje cwane dzecko juz babci pokazało w sklepie co jej sie podoba -krecka dostaje jak widzi szczeniaczkauczniaczka taki pluiszak pewnie kojażycie i babcia powiedzała -"dostaniesz na roczek"-potem mnie pytała czy ,moze byc -ja sie ucieszyłam bo dać ponad100zł na zabawke...kurcze chciała bym ale trzeba kupic buty zimowe nowy fotelik mi płaszcz na zime bo ja znowu w dwupaku:)
i łuzeczko dla drugiego maleństwa a do tego dostawke do wózka jakąś i niewiem czy do grudnia bym jej go kupiła a widze ze jej sie oczka swiecą do niego.....
 
Fusia fajnie, że dziadek funduje imprezę :) Nam dziadki zafundowali chrzciny :) Roczek robimy raczej w domu, przy okazji goście obejrzą nowe mieszkanko ;)
Szymonowi też spodobał się misiaczek uczniaczek i obiecałam kupić mu go na roczek, ale zastanawiam się czy zamiast niego nie kupić Misia Edusia
 
Ja pozwolę wybrać Szymonowi, bo ostatnio zauważyłam, że zabawki, które mi się bardzooo podobają Szymonowi już niekoniecznie ;)
A tak poza tym macie jeszcze jakieś pomysły na prezenty roczkowe?
 
reklama
Do góry