reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowania do pierwszych urodzin:)

Któraś mama będzie sama robiła tort? Może macie jakieś proste (serio proste, jestem totalnym kulinarnym beztalenciem), sprawdzone przepisy? Myślałam, żeby samej coś zrobić, ale potrzebuję takiego przepisu krok po kroku, jak dla dziecka ;-D Jeśli coś się znajdzie, to wrzucajcie na kulinarny ;-)
 
reklama
U nas dziś urodzinki. Mamy kupiony torcik , trochę ciasta.Zrobiłam 2 zapiekanki ze względu na babcię i wujka którzy przyjadą prosto z pracy. Zaprosiliśmy jedynie chrzestnych z rodziną i dziadków. Będzie 10 dorosłych i 3 dzieci. Wszystko już przygotowane. Teraz czekamy na gości...
 
W imieniu Natalki dziękuję za życzenia.
Już po imprezie, goście się rozjechali, Malutka śpi, tata odbija sobie zeszłoroczny brak pępkowego a ja płaczę...
Ciągle mi się przypomina że rok temu nie było tak cudownie jak być powinno... Że po porodzie nie mogłam przytulić ani nawet zobaczyć buźki mojego dzieciątka. Patrzyłam na inkubator i zgraję lekarzy i nie wierzyłam. Do tej pory nie wierzę, że to się naprawdę wydarzyło... a dziś gdy zamykam oczy widzę że to się znów dzieje... Pamiętam wszystko ze szczegółami... Czuję jak znowu coś we mnie pęka. Koszmar...
 
malami25- minie wszystko czasu potrzeba, a najważniejsze ze Natalka juz roczek skonczyla i jest zdrowa
Guziczek 87 - chyba wlasnie nie a marksa bo male sa i :no:starczy mi, ale kumpela zamawiala i poleca a zrobia mi na torcie co tylko bede chciala:-D:-D:-D
 
Hej dziewczyny wieku tu nie zagladalam, ale powrot do pracy i mala w przedszkolu = urwanie glowy :zawstydzona/y: :-D
Podczytalam ile sie dalo i moze komus podrzuce pomysl na fajny torcik ;-)
My Zuzi wyprawialismy urodzinki w ta sobote co teraz byla, bo tesciowie wracali juz do Polski wiec zrobilam miesiac wczesniej, zeby tez mieli pamiatke i mogi byc na zdjeciach :tak: Mala nie bedzie pamietac kiedy to bylo wiec wyprawilam wczesniej. Tak czy siak, przegadalam tysiace stron i chcialam zrobic malej torcik sama i znalazlam stronke o pieczeniu ciast i ozdabianiu ich i tak oto wymyslilam swoj wlasny torcik. Upieklam 2 roznej wielkosci okragle biszkopty. Kazdy przekroilam tak zeby miec 3 rowne czesci, krem zrobilam z tabliczki bialej czekolady rozpuszczonej w smietanie 30% i wymieszanej z ugotowanym budyniem, super delikatna i puszysta masa sie zrobila, dolna czesc wiekszego biszkpotu wysmarowalam dzemem pozeczkowym, na to masa, nastepny biszkopt. dzem. masa itd. Potem mniejszy tak samo. Jak juz mialam wysmarowane to nalozylam mniejszy na wiekszy, wysmarowalam calosc ta masa tak, ze przykrylo mi caly biszkopt i najwieksza frajda byla z masa cukrowa. Super przepis mam wiec jakby ktorac chciala to dajcie znac to napisze. Wiadomo 100% idealnie wszystko mi nie wyszlo bo raz, ze mialam tylko jedna szanse na zrobienie tortu bo imprezka byla w sobote a tort robilam w piatek i musialam sie postarac. W kazdym badz razie to sa fotki tego co mi wyszlo i mysle, ze nastepnym razem wyjdzie mi lepiej ale z toru i tak bylam zadowolona, wszystkim smakowal i masa tez byla pyszna a jezeli chodzi o ta mase cukrowa to niestety bardziej jest ozdobna niz jadalna bo to sam cukier :-D kto nie chcial zjadl tort a dodatki zostawil :-) photo.jpgphoto 2.jpgphoto 3.jpgphoto 4.jpg
pencil.png
 
lysa_d - torcik zdeccydowanie zjawiskowy!!! gratulacje!! jeśli mozesz - wrzuć dokłany przepis (krok po kroku na wszystko) na kulinaria... moze się skuszę na takie arcydzieło..

ja pewnie zrobię "galaretkowca" - bo to dla dzieciaków też dobre - kruchy spód + dżem + galaretka na wierzch. :)

guziczek87 - z tą wódką - to moim zdaniem, jeśli nie lubisz picia wódki to zdecydowanie postaw sprawę, że u Ciebie na iprezach (a już szczególnie na urodzinach dziecka(!) ) wódki nie ma. Ty organizujesz imprezę więc Ty jesteś panią tego co będzie na stole. A jak się to komuś nie podoba - trudno. jak Ty chodzisz w gości to chyba nie dyktujesz gospodyni co ma podać na stół... a już w szczególności zedecydowanie masz prawo decydować o tym czy podawać alkohol a jeśli tak to jaki.
Aranżuj po swojemu - niech się rodzina przyzwyczaja od początku! :):)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry