reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy naszych maluszków

Moj tez mi mowil ze spokojne do 24tyg mam czekac. Jak potem dalej nic nie bede czula to zaczniemy sie martwic. Ogolnie to maluch na kazdym usg spi:) ostatnio nawet gin sie amial ze zyczy mi tak spokojnego malucja tez po porodzie:)
 
reklama
Anita1990 moja koleżanka dopiero na usg się kapnęła, że czuje ruchy w 22 tygodniu. Lekarz mówił jej ale mały się wierci, musi mieć pani rewolucje w brzuchu i od tego momemtu wiedziała, że to nie WZDĘCIA a jej synek hihi ;)
 
Anita stawiam, że góra w przyszłym tyg poczujesz:-)
U mnie maluch jak oszalały a to dopiero 21 tydzień ja nie wiem co to będzie później, aż sama jestem w szoku!:szok: Dziś w nocy dawał czadu, w dzień daje czadu. Czasem czuje dyskomfort jak się ułoży na dole to czuje jakby na coś napierało i taką twardą górkę czuję jak się dotykam tak jakby główka :-D
 
Ania1469 bo to twarde to chyba główka, wczoraj lekarz na prowadził moją rękę na główkę właśnie i brzusio ;)
 
Ja też mogę być w błędzie, lekarz mi wszystko mówił co gdzie jest, bo fajnie się ułożyła - dla mnie to była jedna kulka, ale ta główka niby twardsza i wyraźniejsza hehe :)
 
A powiedzcie dziewczyny w jaki sposób odczuwacie te ruchy ? tzn. co ? kopnięcia już takie czy jakieś jazdy w brzuchu ?
U mnie to nic ... W srodę się zaczął 21 tydzień, czasami burczy mi jak coś jem ale mam wrażenie że to takie zwyczajne i kiedyś też czasami miałam burczenie, czasami jakby jakiś prądzik ale to bardzo rzadko ale tak nic konkretnego ... :/ Codziennie sprawdzam dopplerem bicie serduszka i gadam żeby się odezwała kopnęła a ona nic :dry::no:

ps. teraz doczytałam w informacji po skanie że łożysko ułożone jest wysoko i na przedniej ściance to może tez ma wpływ na to że niezbyt wiele czuje ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Celine... na pewno w pierwszej ciąży miałam lozysko z przodu i strasznie amortyzowalo ruchy... bardzo mało i slabo czułam cala ciaze..teraz lozysko inaczej i czuje ruchy mocniej niż na dalszym etapie 1 ciąży:)
 
Do góry