reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy naszych maluszków

Ja czułam takie bąbelki ok 17/18 tydzień, a to moja 2 ciąża (w 1 czułam tydzień szybciej). Teraz jest 21 tydzień i maluch ma już fazy aktywności. Budzi się rano na parę kopniaków, a najbardziej aktywny jest wieczorem. Są czasem kopniaczki w innych porach ale najczęściej właśnie wieczorem. Mój maluch chyba często się przeciąga i zmienia pozycje, bo bardzo mnie ciągnie brzuch w dół, przez chwile i potem już ok. Cieszę się kiedy kopie. :)
 
reklama
Zauważyłam że jak jest paskudna pogoda to moje Maleństwo jest bardzo ospałe zupełnie jak ja :tak: A wczoraj mój maż pierwszy raz poczuł kopniaczki Maluszka jak przyłożył rękę :-D
 
Owca21 dla męża to musiało być przeżycie, mój ciągle czeka i czeka ;) zabawne jest to, że gdy przyłoży rękę - mała jest cicho, gdy puści brzuszek - mała szaleje ;) ajj chyba nie lubi taty ;)
 
owca121 to mój mążjak przyłoży rękę to w ogóle nic nie czuje. Ale często siadamy razem i obserwujemy brzuch jak podskakuje, gdy mały się wierci ;-)
Pierwsze ruchy zaczęłam odczuwać ok. 17 tygodnia, choć moja ginekolog twierdziła, że to nie możliwe. Fakt, że wtedy nie były to kopniaki z wewnątrz, ale coś jakby falowanie, gdy przyłożyłam dłoń nad spojeniem. Od 21 hbd czuję już regularnie jak mały się wierci, wiadomo, z każdym dniem coraz bardziej.
 
Tak Wam dziewczyny zazdrościlam tych ' falowań ' aż sama się doczekalam :) nawet pies przytulony do brzuszka się wystraszył i dokładnie wąchał cały brzuch ;)
 
misia no widzisz i się doczekałaś:-), i każda się doczeka. Tylko jedne trochę wcześniej, a inne później. Mój smyk w brzuszku też już szaleje, chyba nie lubi jak leże na lewym boku. A Antoś tylko brzuch całuje, dotyka i mówi 'mamuś ruszył się, kopnął mnie'...a wtedy dzidzia śpi, ale niech mu bedzie:-D
 
Ja poczulam wreszcie wczoraj kopniaka! Takiego solidnego!! A teraz jak leze tez czuje stukanie od srodka :) wyjatkowo przyjemne uczucie:)
 
KasikN82 super, że Antoś tak reaguje widocznie bardzo się cieszy :) niech nawet dzidzia śpi - satysfakcja najważniejsza :)

Anita1990 Gratuluję ruchów :) to faktycznie baaaardzo przyjemne
 
i ja się doczekałam . chyba to to :) Przedwczoraj słuchałam bicia serduszka i mała przesunęła się trochę bardziej na środek pod pępęk. I chyba to spowodowało że coś poczułam. Wczoraj podczas jazdy samochodem a jechałam w dość długą trasę poczułam stukanie i pukanie :) takie jakby pękały w środku jakieś baloniki .. trudno to nazwać. Później znowu wieczorem i dziś już rano dwa razy puk puk jak się obudziłam :) Ale fajnie niech tak puka jak najczęściej
 
reklama
Do góry