reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

stycznióweczki u lekarza:)

Witam stycznióweczki i gratuluje,
xandii bierz na razie 1 tabletkę kwasu foliowego dziennie, żadnych witamin. Wydaje mi się że możesz poczekać do 19 czerwca, ale jeśli by coś Cię niepokoiło to idź to obojętnie którego lekarza a potem do tej wybranej przez Ciebie gin. Życze zdrówka i dużo cierpliwości.
 
reklama
Elżbietka pisze:
dzis odebralam wyniki i okazalo sie ze mam chlamydie trachomatis :(.
i znowu sie boję :(
Co to za nowy czort? Nie przejmuj się, przecież to nie średniowiecze, napewno jest jakaś rada
 
Badania donoszą, że u 2 do 37% ciężarnych pacjentek stwierdzano zakażenie szyjki macicy C. trachomatis. W Wielkiej Brytanii dane szacunkowe określały tę liczbę na poniżej 5%. Generalnie czynnikami ryzyka zakażenia w ciąży są kolejno: wiek poniżej 25 roku życia, stan wolny, liczni partnerzy seksualni w ostatnim roku. Wpływ zakażenia szyjki macicy na przebieg ciąży pozostaje nie wyjaśniony. Badania wskazujące na związek pomiędzy infekcją C. trachomatis a niepomyślnym przebiegiem ciąży nie biorą pod uwagę możliwości zakażenia innymi drobnoustrojami ani nie rozważają znaczenia czynników społecznych. Prowadzono badania porównujące ciężarne z zakażeniami chlamydiowymi szyjki macicy z grupą kontrolną pod kątem współistniejących infekcji wywołanych paciorkowcami grupy B, Mycoplasma hominis, Ureaplasma urealyticum oraz drobnoustrojami związanymi z dysbakteriozą pochwy. Porównanie obu grup wykazało brak różnic w odsetku porodów przedwczesnych, przedwczesnego pęknięcia błon płodowych, infekcji wewnątrzmacicznych oraz opóźnionego wzrostu wewnątrzmacicznego płodu13. W próbkach błon płodowych pobranych w przypadkach porodu przedwczesnego nie stwierdzono obecności chlamydii, nawet przy dodatnich wynikach hodowli z szyjki macicy.

Wyniki korzystnego wpływu leczenia erytromycyną na przebieg ciąży u pacjentek z infekcją chlamydiową trudno ocenić z powodu działania terapeutycznego na inne drobnoustroje w obrębie narządu rodnego, głównie M. hominis. Wykazano związek pomiędzy nie leczoną, przedporodową infekcją chlamydiową a poporodowym zapaleniem błony śluzowej jamy macicy. Podobnie badanie prowadzone w Afryce u kobiet ze śródporodowym zakażeniem chlamydiowym wykazało wystąpienie poporodowych zakażeń górnego odcinka dróg rodnych u 24% pacjentek.

Od dawna znany jest fakt, że noworodki urodzone drogami natury przy istniejącej infekcji są narażone na zakażenie C. trachomatis. W grupie noworodków urodzonych w przypadkach zakażeń chlamydiowych szyjki macicy odsetek przypadków zapalenia spojówek wynosił 18-50%, a odsetek przypadków zapalenia płuc 11-18%. Zapobieganie transmisji perinatalnej jest głównym wskazaniem do prowadzenia badań przesiewowych w ciąży.

na pewno czytalas ale wklejam..na pewno bedzie wszystko ok... Ja niestety dalej plamie...Czekam na wyniki badan tez...
Mysle ze bedzie wszystko dobrze Elzbietko...i u mnie i u Ciebie :) NIe wolno sie tylko poddawac :) Zobaczysz ze jeszcze sie bedziemy smiac..
A zobacz..jak czytalam to o chlamydii to nie ma jakiegos wielkiego wplywu na poroniena... Zobaczysz..Bedzie dobrze :)
 
a ja wlasnie zauwazylam ze wkleilam nie to co chcialam :) Ale poczytalas sobie przynajmniej o tym jak to jest w afryce :D Bedzie dobrze..nie ma innego wyjscia...
 
kliknij np na mój ten niebieski, otworzy ci sie strona suwczkowa, wybierz na górze "Expecting a baby", wpisz w "Select Baby's Due-date" date porodu, wybierz suwaczek i znacznik.
Text above the ticker (optional) - tutaj mozesz wpisac tekst który będzie widoczny nad suwaczkeim - tak jak u mnie np :). bez polskich znaków.
White Background - suwaczek będzei na białym polu
Clear Background - przezroczyste tlo, tak jak u mnie. na koniec kliknij CREATE TICKER. poczekaj chwile az sie otworzy strona z linakmi i twoim suwaczkiem. skopiuj całosc z drugiego pola "PseudoHTML, UBBCode™ or BBCode". to jest twój suwaczek.
teraz wchodzisz do swojego profilu na Babyboom. z boku masz taka tabelke, na górze napisane zmnien profil, wybierz zakłądkę "dane publiczne" i to co skopiowalas wklaj do podpisu. kliknij zachowaj zmiany. i już powinien być suwaczek :) jelsi dobrze skopiowalas tresc z okienka z suwaczkowej strony :)
jak cos to pytaj :)
 
no super!!! Elżbietka, bardzo Ci dziękuję, od razu czuję się lepiej z takim fajnym suwaczkiem, :laugh: :laugh: :laugh:


Reni dziękuję za radę, bo wprawdzie to moja druga ciąża, ale niestety nie pamiętam w jakiej dawce wtedy przyjmowałam kwas foliowy, wiem tylko, że napewno trzeba go brać.
 
reklama
xandii na poczatku serdecznie gratuluje:) nie wiem czy nie podawalas jeszcze daty porosu, czy moze ja przeoczylam, ale jesli mozesz to napisz jeszcze raz to wrzuce Was na liste:)

Elżbietko:trzymam kciuki, zeby wszystko bylo dobrze, z reszta co ja mowie, na pewno tak wlasnie bedzie:)

Harsharani: trzymaj sie Kochana i nie trac nadzieji:)

a ja mialam isc na usg w zeszlym tygodniu, ale moj gin zachorowal:( i ide dopiero teraz w iatek, a juz doczekac sie nie moge.
 
Do góry