reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki 2010 !!

Nadia nie kręć, oni skrupulatnie w swych księgach odnotowują, po co i dla kogo i z tych okazji stosowne druczęta..... Lepiej nie kręcić bo skoro Wy free to możesz sobie jeszcze bardziej nabrechtać... A jak chodzisz do kościoła to powinno to być tylko zachęcające dla proboszcza by Ci papiur dać....
Zawsze możesz powiedzieć, tak jak Nadarienne sugeruje, że ślub planujecie, a z chrzcinami nie chcecie aż tyle czekać...
ale nie kręć z tym rodzicem chrzestnym...

e: nie widziałam posta Agniechy i niepotrzebnie zdublowałam radę...
 
reklama
Nadineczka zacznijmy od tego- ksiądz nie może ci odmówić chrztu dziecka ze względu na to, że nie macie ślubu kościelnego. Czasem sytuacje sa różne - wiadomo np powiedzmy, że twój facet miał żonę i mieli ślub kościelny - więc ty juz z nim kościelnego mieć nie możesz i miec nie będziesz, a dzieci powiedzmy chcesz chowac w wierze katolickiej, prawda? więc w takim wypadku MUSI ci dać papierki do chrztu, ale księża lubią "prymuszać" że niby nie dadzą, bo ślubu nie ma. A ludzie w swej niewiedzy myslą, że do chrztu dziecka ślub kościelny jest wymagany. Nie daj się w to wkopać:tak: Dzieci nie odpowiadają za grzechy rodziców - nie jest tak źle..

Z karteczkami na chrzestna nie kombinuj - w twoim wypadku nie możesz być chrzestną, bo żyjesz w niesakramentalnym związku. To z góry cię eliminuje i teraz i na przyszłość dopóki w takim związku trwasz. Rodzice chrzczonego dziecka mogą robić co chcą - ale chrzestni muszą byc przykładem...

jakby co to pisz na priv. - żem w sprawach teologicznych i kościelnych w miare obcykana, a jak co nie będe wiedziec to mam kilku znajomych w sukienkach to zapytam:)
 
No proszę temat chrztu powrócił.... Mam nadzieję że wszystko się uda.

Kurcze nie wiem co jest - Gabi dzisiaj przyszła ze spuchniętą twarzą... nic nie robi się w buzi, na policzku ma bulwę ale śladu po ugryzieniu nie znalazłam... normalnie jak nie urok to przemarsz wojsk... jutro idziemy do lekarza...
 
Nadineczka ode mnie chrzesni mieli gotowe kartki z napisem że za chrzestnego będą nie wiem czy wszędzie teraz takie mają czy co i jeszcze by ci taką dał ;) ale z tego co wiem ty idziesz do swojego i on ma ci dać karteczkę że ty katoliczka tak? to tylko daje ksiądz pieczątkę i podpis i twoje imie i nazwisko pisze i tyle ..u nas nie potrzeba na szczęście ;)

tylko musiałam pisać na takiej innej kartce czemu ja bez kościelnego wiec napisałam że planuje później i tyle bo w sumie jakby kasa była to plany są ale kiedy to nastąpi to nie wiem ;)

edit rozwodnicy piszą ze jeden z nich nie moze ślubu kościelnego brać i tyle


Asiowo uściskaj Agatkę od cioteczek z BB i niech wraca szybko do zdrówka serce się kraja jak się patrzy na chore dziecko :-(

Czechow może to meszka ugryzła ?
 
Ostatnia edycja:
Gosia - nie ma żadnego śladu nic tylko czerwona gula jakby w środku w skórze bez czubka ani nic... nie wiem co to jest... Mam nadzieję że to nic z jamy ustnej. Jakiś rok temu się ugryzła w język i wdało się zakażenie - to był horror - jakieś 2 tygodnie nie mogła jeść, była spuchnięta, a język wyglądał koszmarnie
 
Czechow może spróbuj zrobić okład z sody oczyszczonej lub czegoś co w domu masz do takich celów mnie jak po nogach meszki pogryzły miałam na pół nogi ślady :/
 
Na razie dałam wapno, posmarowałam fenistilem - zobaczymy jak to jutro będzie wyglądało. Ale dzięki za podpowiedź z sodą - zapomniałam że mogę jeszcze to zrobić
 
reklama
Do góry