reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe dania do jadłospisu

Polecam przepisy dla maluchów.

W książce kucharskiej, wybieramy rodzaj potrawy, wiek dziecka i sposób karmienia i wyskakują przepisy do samodzielnego wykonania.

Dla mnie małego leniuszka w weekendy będe eksperymentowała w kuchni ale w tygodniu zwyciężą słoiczki :tak:

Książka Kucharska dla naszego malucha

Ale wiem że niektóre z was będą rowijać się kulinarnie, więc może skorzystają.
Ja na razie czytam, a po skonczeniu 5 miesiąca bedę działać.
 
reklama
Ja wczoraj przy śniadanio-obiedzie dałam młodej kawałek jabłuszka bo żal mi jej było jak patrzyła jak my sie objadamy:-p:sorry:lizała przez pół godziny to jabłko i widać było ,że bardzo jej smakowało:-)jak jej zabrałam to awantura na cały dom i od razu musiałam mleko jej podać:tak:teraz mam ochote dać jej do spróbowania starkowane ale się boje...kurde ja chce żeby juz czwarty miesiączek skonczyła:sorry:
 
Ja wczoraj Matowi dałam wieczorkiem soczku jabłkowego z bobovity rozcięczonego trochę z wodą - dość smakowało :tak::-D. Dziś też już pił. Wczoraj wsunął ok. 30ml, a dziś prawie 80.
 
Moja Natalcia tez już dostaje kleik.Przedwczoraj dałam jej jedną łyżeczkę na 150 ml,wczoraj już dwie.No i wczoraj posmakowała jabłuszka z gruszką z HIPP-jaka była zdziwiona jak jej przykładałam łyżeczkę do buzi ale jak posmakowała to sama dziubka otwierałą żeby dostać więcej-technika podobna wczoraj jedna łyżeczka a dzisiaj półtora:tak::tak::tak: Pominę fakt iż połowa znalazła się na jej buzi a śliniaczku-widok bezcenny:-p:-p:-p
 
...No i wczoraj posmakowała jabłuszka z gruszką z HIPP-jaka była zdziwiona jak jej przykładałam łyżeczkę do buzi ale jak posmakowała to sama dziubka otwierałą żeby dostać więcej-technika podobna wczoraj jedna łyżeczka a dzisiaj półtora:tak::tak::tak: Pominę fakt iż połowa znalazła się na jej buzi a śliniaczku-widok bezcenny:-p:-p:-p

A gruszka nie jest od 6 m-ca???
 
Na słoiczku pisało,że można podawać jako pierwszy posiłek "do memlania".Zreszta obserwowałam ją uważnie i nic złego po tych śladowych ilościach jej nie było-żadnych wysypek,zaparć czy bóli brzuszka.
 
Dziewczyny a w jakich proporcjach podajecie kleik???Tzn wiem że normalnie na mleku ale np na 120 ml mleka ile tego podać??Albo na inne propocje bo my sie juz 150 ml najadamy..
 
Tak się zarzekałam ze nie wprowadze niczego przed końcem 4 miesiąca, ale z okazji końca cycowania, oraz zmniejszenia mleka Ar (mniej ulewamy po zwykłym mleku :-)) zaczęłam dodawac kleiku do mleczka. Dzisiaj dostał już 150 ml z 4 łyżeczkami kleiku ryzowego. Daje mu przez aventowską 3, bo inaczej zasypia z wysiłku po 30 ml. No i to wprowadzanie kleiku angazuje mnie na tyle, bym nie popadała w smutek niecycania i żeby mi nie odstrzeliło odstawic leki, odczekac 72h i znów próbowac...
 
Dziewczyny a w jakich proporcjach podajecie kleik???Tzn wiem że normalnie na mleku ale np na 120 ml mleka ile tego podać??Albo na inne propocje bo my sie juz 150 ml najadamy..


Ja podaje kleik BoboVity na opakowaniu jest napisane 3 łyżeczki na 100ml mleka. Ja robię mu 150ml i daje 4 łyżeczki, teoretycznie powinnam 4,5. Ale sądzę, że na razie wystarczy, mały już je kleik 2 tygodnie i jest oki.

Ja podaje przez smoczek 3 z dr.browna, ale się zastanawiam nad 4, bo jak wyżej pisała Kuleczka, że jej mały wypija 30ml i zasypia to u mnie jest podobnie. Tylko, że mój wypija ok50-60 i zasypia, bo już nie ma siły ciągnąć.
Avent ma to fajne, że mają smoczki trój przepływowe, to jest super rozwiązanie.
 
reklama
A ja już zgłupiałam :eek:
Jak na opakowaniu napisane jest od 4 miesiąca to oznacza, że po skończeniu 3? :eek: Bo jak jest po 4 to rozumiem, że po ukończeniu 4 miesięcy.
Też się zastanawiam nad kleikiem, ale nie próbowałam jeszcze. Jutro Julka kończy 3 miesiące, wiec za jakieś 2-3 tygodnie zacznę wprowadzać jej jabłuszko i marchewkę.
 
Do góry