reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

***Wprowadzamy nowe papu dla Naszych Bobasów***

Hey wszystkim. Napisałam wczoraj z prośbą o odpowiedź o nurującą mnie kwestię.:-)
Być może nie doczekałam się odp bo się nie przedstawiłam. Mam na imię Magda i jestem nowa na tym wątku:tak:
13 listopada urodziłam synka Mikołajka (waga 3450 g, wzrost 56 cm). Dzisiaj szkrabuś waży ponad 7 kg i zaczęłam zagęszczać mu mleczko, ale pojawił się problem, bo synuś wyrzucił z jadłospisu jedno danie.
Poradźcie co mam robić, bo wracam do pracy, a męczy mnie już wstawanie o 5. Wiem, że dzieci w tym wieku mogą przespać już całą nockę.
Dodam, że synek ma alergię na białko mleka krowiego i pediatra zabroniła wprowadzać nowości przed 5 miesiącem. Może któraś z was ma też podobny problem??
Dziewczyny mają rację twój synek rzadko je ale w bardzo dużych ilościach, spróbuj częściej mu je dawać.A co się tyczy tego spania całonocnego to też jest indywidualna sprawa każdego dziecka.Mój starszy syn pił mleko do 4r.ż.w nocy bo by nie przespał jej całej.Jest zdrowy i tak jak zapewniała mnie jego pediatra to też jest normalne boi taki on już był(w dzień mało jadał).Moja Ola też ma skazę i AZS a już dokładnie od 22 stycznia podaję jej jabłko potem jabłko z dodatkami i tak dalej.I to też jest pod okiem pediatry.Wybór należy do Ciebie:tak:
 
reklama
a ja wczoraj Hani podalam mleczko z kaszka kukurydziana
jadla ze az milo :-)
a dzisiaj rano taka kupe zrobila ze szok :-D takze kaszka sie przyjela
 
a ja wczoraj Hani podalam mleczko z kaszka kukurydziana
jadla ze az milo :-)
a dzisiaj rano taka kupe zrobila ze szok :-D takze kaszka sie przyjela
No to superancko ja na razie muszę przy kleiku ryżowym zostać bo kukurydziany bardziej alergizujący jest ale jaka radocha jest jak maluchy wcinają już też inne rzeczy:-D:-D:-D
 
Mamcie powiedzcie mi o tym nutritionie?:-)
bo dałam młodemu dziś 2 razy i ani razu nie ulał pięnie beknął! szok(nie pytalam pediatry czy mogę go stosować...ale jak mi powiedziała że mam zagęszczać to w sumie nie powiedziała także czym więc mam nadzieje że mu nie zaszkodze..)
i pytanko:
1. czy zagęszczać mam każdy posiłek?
2. czy moge na zmianę np. na noc zagęszczac kleikiem ryżowym?

co do spanioa nocnego to mój Kacper budzi się w nocy 2 razy więc kochana Madziu każde dzieciątko jest inne i nie możesz wymagać od niego całonocnego spania. mój Kapik idzie spać ok. 19.30..potem amciu ok. 23 (na śnie) i budzi się ok. 1, 2 i potem ok. 5 takzę wiesz ciesz sie ze tylko raz Ci się budzi;-) na szczęście Kapik budzi się tylko na amciu i śpi dalej:-)
a co jedzenia 230 ml to jestem w szoku! mój max. na raz zje 120!
a i ok 23 je zagęszczone kleikiem i ok 1,2 też:-) wiec poprostu taki jego urok z tym spaniem;-)
 
ja karmie malego piersia i na razie 1 raz dziennie butla ... nie dlugo bedzie 2 razy i zjada mi prawie zawsze 150ml i troche piersi (ale to mam wrazenie tylko dlatego ze chce byc blisko .... bo tylko troche pocmoka i koniec) ....
 
Kochane Mamusie,
Dzięki ogromne za odzew i cenne rady:-)
Jak pisałam wcześniej mały zjadł koło 11 230 ml mleczka z płaską łyżeczką kleiku i śpi już ponad 7 h.Właśnie się przebudził i będziemy go kąpać. Macie rację - muszę zmniejszyć porcję, mam nadzieję, że dodatek kleiku również ją zmniejszy i znoralizuje te dłuuugie przerwy.
Pozdrawiam i dz:-)
 
Mamcie powiedzcie mi o tym nutritionie?:-)
bo dałam młodemu dziś 2 razy i ani razu nie ulał pięnie beknął! szok(nie pytalam pediatry czy mogę go stosować...ale jak mi powiedziała że mam zagęszczać to w sumie nie powiedziała także czym więc mam nadzieje że mu nie zaszkodze..)
i pytanko:
1. czy zagęszczać mam każdy posiłek?
2. czy moge na zmianę np. na noc zagęszczac kleikiem ryżowym?

co do spanioa nocnego to mój Kacper budzi się w nocy 2 razy więc kochana Madziu każde dzieciątko jest inne i nie możesz wymagać od niego całonocnego spania. mój Kapik idzie spać ok. 19.30..potem amciu ok. 23 (na śnie) i budzi się ok. 1, 2 i potem ok. 5 takzę wiesz ciesz sie ze tylko raz Ci się budzi;-) na szczęście Kapik budzi się tylko na amciu i śpi dalej:-)
a co jedzenia 230 ml to jestem w szoku! mój max. na raz zje 120!
a i ok 23 je zagęszczone kleikiem i ok 1,2 też:-) wiec poprostu taki jego urok z tym spaniem;-)
Sabinko nutritionem możesz zagęszczać każdy posiłek jak dziecko ulewa bez szkody dla jego zdrowia.Jest to produkt pochodzenia naturalnego może być stosowany też u noworodków a na noc można podawać zamiennie kleik.Ja też tak robię tylko nie dodaję do każdego posiłku nutritionu bo młoda je małe ilości mleka a po zagęszczeniu jak jej robiłam 100 ml to zostawiała z 20 ml.Teraz jej robię czystego 120 ml ale też często niedopija.Taka już jest a urodziła się 4110:tak::-D
 
Ja jeszcze obiadków Marcelkowi nie dawałam
jadł na razie morele,jabłko z marchewką i jabłka z bananami
i soczki marchew,marchew-jabłko i sok ze słodkich jabłek
wszystko z Hippa
ale w tym tygodniu podsune mu jakiś obiadek

Marcelek opanował jedzenie z łyżeczki i idzie mu to świetnie!!!
 
reklama
Ja jeszcze obiadków Marcelkowi nie dawałam
jadł na razie morele,jabłko z marchewką i jabłka z bananami
i soczki marchew,marchew-jabłko i sok ze słodkich jabłek
wszystko z Hippa
ale w tym tygodniu podsune mu jakiś obiadek

Marcelek opanował jedzenie z łyżeczki i idzie mu to świetnie!!!
Tak sobie myślę że jak będzie wszystko ok w tym tygodniu z zupkami na bazie ziemniaczków to w przyszłym podam ciutka zupki z królikiem bo on jest najmniej alergizujący.A u nas soczki ni w ząb mała nie lubi żadnego a tyle rodzajów już mam ewentualnie Hippa z kopru tę granulowaną i czystą wodę.Dlatego zazdroszczę ci Pati że twój Marcelek tak fajnie popija soczki:tak::tak::-D
 
Do góry