reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA DLA MALUSZKA

Aha a co do butelek to ja mam w domu jedna mala Aventu. Pamiatka po poprzednich wlascicielach domu bo jak sie wprowadzilismy to znalazlam jedna na gornej polce w szfce w kuchni. Jeszcze nie rozpakowana :) Pewnie dokupie z tej firmy jeszcze dwie i tyle. widzialam tez, ze robia teraz butelki z foliowymi wkladami dzieki czemu ponoc dziecko nie lyka powietrza (no i takie typowe pod karmienie piersia). Tylko nie wiem czy to praktyczne bo system montujacy (torebki wkreca sie pomiedzy uchwyt a butelke) wyglada na dosc pracochlonny i niezbyt stabilny. Widzialyscie cos takiego? co o tym myslicie?
A jeszcze dodam, ze my mamy w domu juz drabinki zabezpieczajace schody, zabezpieczona polowe gniazdek i uchwyty na wszystkie dostepne szfki i szuflady. Jak kupilismy dom to byl dobrze zabezpieczony i musielismu sami wszystkie zabezpieczenia zdejmowac. Teraz wiec z czasem wystarczy spowrotem powkrecac :)
 
reklama
Weszlam na stronke difraxu i rzeczywiscie fajne rzeczy - takie kolorowe. Mnie gryzaki (latex bijtspeeltjes) najbardziej rozkladaja na lopatki :)
 
Aska, ten jezyk jest bardzo podobny do niemieckiego, ja troche po niemiecku mowilam wiec mi bardzo pomoglo
w ogole niderlandzki sie trudny moze wydawac, ale z podstawami w postaci angielskiego i niemieckiego latwo przychodzi, szczegolnie jezeli sie tu mieszka, chodzi do szkoly, pracuje, slucha radia, robi zakupy itp

cicha, jakby co to difrax mozna kupic w Kruidvat, nigdzie indziej nie widzialam, a maja mnostwo roznych bajerow w ofercie, tylko niestety nie wszystko w sklepie dostepne. Moze przez net da sie jakos kupowac?

wlasciwie to nie wiem czy na poczatku bede uzywac butelki, ale tak mi sie podobala, ze kupilam, najwyzej bedzie na zapas ;D
 
Ja chce do butelki od razu przyzwyczaic bo chce zeby maz tez poznal przyjemnosc karmienia :) moze zmienie zdanie ale na razie tak mysle.
 
Dla mnie karmienie to jedna wielka abstrakcja... Wiem że będę karmić piersią,a co do butelek, to mam jeszce czas( tak mi się wydaje) ;D
 
ja na chwile obecna chcialabym karmic piersia, wzgledy ekonomiczne i korzyści dla dzidzi duuuuze :) no ale jak to wyjdzie w praktyce... nie mam pojecia... ;)
 
Dziewczyny ja mam pytanko: kiedy planujecie prac te wszystkie ciuszki, ewentualne pieluszki itp. Ja siedze i nic nie robie bo mysle, ze jeszcze za wczesnie ale z drugiej strony troche to glupie bo na razie czuje sie dobrze i moge wszystko zrobic a kto wie jak bedzie za te 4-6 tygodni. Dlatego zastanawiam sie czy jest jakis okreslony, najlepszy czas na pranie-prasowanie?
 
ja mam termin na 27 maja, a w dlugi weekend majowy przyjedzie moja mama z dostawa roznych rzeczy dla malego, w tym proszek do prania dla niemowlat, lozeczko i szafeczka.
moze wtedy dokupimy jeszcze jakas prosta komode w Ikei i zrobie WIELKIE pranie ;D
potem wszystko ladnie uloze w szufladach i zaczne pakowac torbe do szpitala, bo jak to sie mowi, bede juz powoli na ostatnich nogach :laugh:

dziewczyny zblizamy sie coraz bardziej do koncowki! juz sie nawet grudniowki pojawily hehe
 
reklama
jestem w 31 tygodniu ciąży, juz mam prwie wszystko brakują nam jeszcze drobiazgi tj:
-2*butelki
-patyczki
-gaziki
-spirytus70%
-krem na odparzenia
-wkładki laktacyjne
-szczoteczka do włosów
-termometr kąpielowy
-majteczki z ceratki
-ceratki
-oliwka
a reszta juz od dawna czeka na naszego maluszka w jego przyszłym nowym domku ;D
 
Do góry