reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy i wyprawka dla Maleństw listopadowych Mam

Ja boję się AZS. Nabiał jem w rozsądnych ilościach. Ale że mówicie że na miesiąc przed porodem wyeliminować? A czym zastąpić wapno? Proszę o więcej informacji ☺
 
reklama
Mlekiem ryzowym np z wapnem, jogurtem kozim, serkiem kozim, mleko sojowe może być też i to spokojnie wystarczy

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
 
Agami czasem AZS nie ma nic wspólnego z nietolerancja na białko ja siedzę prawie 10 lat w tej chorobie to juzvduzo zeczy słyszałam i widziałam czasem dziecko wogole nie ma na nic alergi a ma AZS następna rzecz to w Pl diagnoza jest rzucana i przepisują dość drogie specyfiki tez leczymy sie u polskiego dermatologa niby cześć dzieci wyrasta ale moja córka niestety ma i poprawy nie ma a leczę ja a nie olewam co krok ktoś mi mówi ze ja jakbym miał takie problemy to bym smarował i by znikło ale wtedy to nie było by AZS a zmiany atopowe lub alergiczne ciężki temat i choroba tez nikomu nie życzę
 
Ja tam się nie dziwię mamom, że podają. Na pewno trzeba mieć rozum we wszystkim, ale jak dzieciątko płacze to by się nie wiem co zrobiło, żeby mu ulżyć. Od kilku lat badania naukowe pokazują, że problemy brzuszkowe nie zależą od diety mamy, stąd odchodzi się od diety eliminacyjnej. Znam też dziewczynę, która się tą dietą doprowadziła do anemii i nic to nie dało.Wiem że pierwsze szuka się przyczyny w sobie - ja się czułam winna za każdym razem jak malutki jakoś bardziej płakał to "na pewno coś zeżarłam", a to tak nie działa. Szukanie przyczyny ma sens ale jest długotrwałe- nie wystarczy dzisiaj nie zjem - jutro będzie lepiej.
Nawet sab simplex na opakowaniu ma napisane, żeby podawać dłużej. Zresztą ss, espumisan, bobotic opierają się na tej samej substancji czynnej, która się nie wchłania a ma rozbijać pęcherzyki powietrza, więc jest dosyć bezpiecznym preparatem. Ja tam też wolę mieć w apteczce.

Ja nie czułam się winna. Kolki to ciężki temat a dziecko i tak nie będzie pamiętać. Ja co najwyżej byłam zła na siebie ze coś zjadłam i teraz i syn i ja mamy dzień z głowy. Trwało to u nas zawsze ponad 12h. Suszarka przydawala się do szumu. po takim dniu nastepny dzien byl blogi. Piers spanie piers spanie itd. Lekarka mojej kuzynki nic nie dala jej na kolki a ona juz po scianach chodzila. brudne pampersy z nowymi wymieszane. Sajgon w domu. Takie jest podejście. Dopiero po 5 latach podejrzenia refluksu wyszlo ze dzieciak ma nietolerancje laktozy.
 
Wlasnie ze jak trzymalam sie swojej diety to dzieciak byl do rany przyloz. Polozna sprzedala mi tez patent na masaz na kolanie. Pomagal
 
Myntez mielismy ciezko bo mi w szpitalu kazali przestac jesc nabial i poki byl na moim to bylo ok ale jak mial 3 miesiace to musialam przestac odciagac bo juz nie dawalam rady no i sie cyrki zaczely bo na normalnym mleku moje dziecko bylo cale wysypane wieczny placz i zielona kupa ale ze nie mialam potwierdzenia od alergologa ze to nietolerancja to ni nikt mleka bez bialka przepisac nie chciala i troche trwalo zanim przeszlismy przez te testy i cala reszte dopiero dostalismy zaswiadczenie i pediatra nam nuramigen przepisywala i koniec klopotu wszystko przeszlo
 
Normalne mleko to masz na myśli krowie czy takie z proszku? Ale że pediatra nie przepisze jak nie udam sie do alergologia po zaswiadczenie? Był taki moment ze co jakiś czas musiałam siegac po mleko Babilon pepti chyba. Przy przejsciach na coraz wyzsze mleko tez byly problemy skorne. Krowie udalo się wpr w wieku 2 lat.
 
Nutra migen jest tylko na recepte i juz od kilku lat sa rozliczani z tego i jesli nie masz stwierdzonego uczulenia przez alergologa i nie masz zaswiadczenia to pediatra nie moze wypisywac moze i sa jeszcze tacy co przepisza ale robia to na wlasne ryzyko. Tak mlody byl na poczatku na Nan ha
 
Nutra migen jest tylko na recepte i juz od kilku lat sa rozliczani z tego i jesli nie masz stwierdzonego uczulenia przez alergologa i nie masz zaswiadczenia to pediatra nie moze wypisywac moze i sa jeszcze tacy co przepisza ale robia to na wlasne ryzyko. Tak mlody byl na poczatku na Nan ha

Krowie i serki wprowadzalismy powoli po 2 roku ale do dzisiaj jak zje wiecej nabialu np zje serej na sniadanie a na kolacje wypije szklanke mleka to jest wysypany ale widze ze jest lepiej wiec mam nadzieje ze jak bedzie starszy to przejdzie calkiem
 
reklama
Do góry