reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdjęcia USG Naszych dzieciątek :)))

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
Milusia cudowne, piękne niesamowite... powiedz kochana czy musiałas mieć skierowanie na USG 3D, bo jest to chyba badanie prenatalne nieinwazyjne? W jakiej klinice je robiłaś?
 
USg 3 d nie jest badaniem prenatalnym.
Jest to raczej typowo "podglądowa" sprawa,która owszem- w późniejszym okresie może stwierdzić wentualn wady twarzoczaszki,rączek itd.

Badanie prenatalne jest robione powiedzmy na zwykłym usg,tylko sprzęt musi być przystosowany właśni do pomiarów prenatalnych - np. pomiaru przezierności karkowej.
Wykonuje się j między 11 a 13 tc. (albo 11 a 14 -nie jestem pewna).
Następne około 20tc ( +- 2 tygodnie) w celu zbadania narządów.

USG 3d najlepiej zrobić od 25 do 28tc - najlepiej wtedy widać dziecko.
 
Witajcie

We wtorek zrobiłam test ciążowy i wyszły dwie krechy :-D W środę betkę i wynik 331. Wczoraj usg i był malutki pęcherzyk ciążowy ale nie widać było zarodka ani ciałka żółtego. Dziś kolejna betka (czekam na wyniki). Trochę się martwię... A może jeszcze za wcześnie żeby było coś widać? To moja pierwsza ciąża i nic nie wiem :no: Ratunku :zawstydzona/y:
 
Witaj kochana, ogólnie jest tak, że pęcherzyk jest widoczny gdy betka jest powyżej 1000:) Także nic się nie martw, ja miałam USG wczoraj i bardzo wysoką betkę, a sama zobacz na filmiku, że wszystko takie maciupkie:) Zarodek ma 8 mm, więc ledwo widoczny:)
 
Witajcie dziewczęta,
W załączniku wysyłam wam zdjęcie dzisiejszego USG moja fasolinka ma dokładnie 9 tydzień 1 dzień, termin nadal 2 sierpień:-)
Jestem szczęśliwa, mje szczęście mierzy 2,5 cm. :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
 

Załączniki

  • DSC_0168.jpg
    DSC_0168.jpg
    27,7 KB · Wyświetleń: 233
reklama
Witajcie dziewczęta,
W załączniku wysyłam wam zdjęcie dzisiejszego USG moja fasolinka ma dokładnie 9 tydzień 1 dzień, termin nadal 2 sierpień:-)
Jestem szczęśliwa, mje szczęście mierzy 2,5 cm. :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
Ehtele, przepięknie! A tak z ciekawości - czy na zdjęciu nie masz terminu na 24.10? :tak:
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry