reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych dzieciaczków

reklama
Neial trzymam kciuki za jak najszybszą rehabilitację a babsztyla bym opluła. My mamy spotkanie z rehabilitantem za 5 dni, ciekawe czego ja się dowiem.
 
neilaa, wlasnie, jakie mieliscie objawy? Zycze maluchowi szybkiego powrotu do pelnego zdrowia!

Ja tez sie dzisiaj wkurzylam. Przyszly wkoncu wyniki badan kupki mlodego i cos jest nie tak ale baba z recepcji, ktora dzwonila nie potrafila mi wytlumaczyc co. Cos jest za niskie i jest jakas bakteria. Co to ma wspolnego z nietrawieniem laktozy nie potrafila wytlumaczyc ale cos ma. Kaza powtorzyc probke. Nie chciala mnie zapisac na wizyte u lekarza, bo dopiero po powtorzeniu probki wiec jade tam dzisiaj sie wyklucac i ktos ma mi jasno wytlumaczyc co sie dzieje z moim dzieckiem!!!:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Jak widac nie wszystkie bole brzuszka sa normalne i nie wszystkie to kolki. Trzeba ufac instynktom matki!
 
neila co za konowały....

Malgo no to idź i zrób rozp*****ę :)....w końcu się wyjaśni co jest małemu i będzie można mu ulżyć.....
 
Oto co mnie zaniepokoiło: nic :-( jedynie co to martwiłam się że mało podnosi główkę jak leży na brzuszku, ale myślałam, że ma na to jeszcze czas. Na szczęście mam czujna pani doktor pediatrę.
Na jednej z wizyt na która poszłam z pierdołą zwróciła uwagę, ze Maksiu bardzo odchyla główkę w prawą stronę do góry i nie trzyma główki prosto jak leży na wznak. Ja byłam święcie przekonana, że on non stop szuka cyca i to uśpiło moją czujność. Ona skierowała mnie do neurologa, który jak obejrzał małego kazał zrobić szereg badań (usg brzuszka, główki, krew, mocz i kwas mlekowy z krwi), po tym udaliśmy się do rehabilitanta i się zaczęło. Powiedział że to idealny przypadek ONM bo: jego klatka piersiowa faluje podczas oddychania, a powinna wyglądać tak jak u nas, ma "rozlany" brzuszek, wykonuje dużo "bezsensownych" ruchów nóżkami i rączkami, śpi z rękami położonymi prostopadle do ciałka i trudno mu podnieść główkę na brzuszku i w próbie trakcji, słabe wodzenie wzrokiem za zabawkami. Pierwszy etap rehabilitacji to stabilizacja, czyli musimy się dużo przytulać, żeby jego ruchy były bardziej spokojne i "przemyślane".

Dziewczyny ja to napisałam bo pytałyście, ale nie doszukujcie się tego wszystkiego w waszych dzieciach, chyba, ze ewidentnie coś was niepokoi to lepiej skonsultujcie z pediatrą niż macie się zamartwiać.

Najlepsze info z tego wszystkiego to takie, że z tego się wychodzi stosując oczywiście rehabilitację, bo nasze maleństwa są jeszcze bardzo plastyczne.

Malgo ja to bym tam zrobiła ARMAGEDON !!! jaki zamierzam zrobić w szpitalu bo mamy się w listopadzie zgłosić do tej pindy na kontrolne usg bioderek. Czy Ci durni ludzie nie wiedzą, że jak nagadają takich rzeczy przez tel matce niemowlaczka to ta będzie odchodzić od zmysłów ?????? Co za IMBECYLE !!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
moja Lenka też słabo podnosi głowkę jak leży na brzuszku ale wynika to chyba z tego,że jest małym leniuchem:)))) Byliśmy u neurologa i na szczęście wszystko jest ok.
Za to chyba pływa sobie w nocy w łóżeczku po dzisiaj znalazłam ją chyba 40cm niżej niż ją połozyłam:)

Malgo no comments!
 
Neilaa znajomi tez mieli ale mlody szybko do siebie dochodzi i juz jest mega poprawa... My tez idziemy do neurologa i bedziey mieli polowe z tych rzeczy co Twoje malenstwo, nie doszukuje sie tez mam skonsultowane juz z pediatrai powiedziala ze bedzie rehabilitacja...
Maggie moj po jakis 4tyg tak buszowal ze lezal prostopadle do lozeczka w "nogach" i to nie raz;-) teraz zabezpiecza,m bo glowka o szczeble walil;pDzielna bylas z Lenka dobrze ze juz macie to za soba...
Malgoo wspolczucia zrb tam jazde bo ludzie po*****;/
 
reklama
Neilaa, teraz to się trochę martwię, bo Tomcio też mało podnosi główkę leżąc na brzuszku. Jak leży na mnie to podnosi bez problemy, tak samo jak go noszę trzyma głowę sztywno nie opierając się o mnie.

Maggie, współczuję przeżyć. Dobrze że już jest ok i Lenka ma się dobrze:-) Kiedy wyniki?
 
Do góry