reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

kark sprawdzam-cieply, ale nie goracy i nie spocony, lapk na ogoli zimne,czasem az sine, czasem cieplejsze.
a o tendencjach babc do przedobrzania to wiem :-D

u mnie starsza juz z katarem , wiec boje sie, ze mala N. sie zarazi. Intensywnie kurujemy starszaka, inhalacje, syrop z cebuli, smarowania, mam nmadzieje, ze sie maluchowi uda. W tym momencie licze tez na moc kp :)
 
reklama
Thriade najlepsze życzenia!

U nas "zimny wychów" sie nie sprawdza, mamy wlaśnie paskudny katar od 4 dni :baffled: w te zimne dni Jula miala na dworze body na krotki rękaw, na to pajac i dres, czapeczka, kark byl suchy i lekko cieply - byla ubrana tak jak ja plus czapka i zachorowala :-( Teraz w domu ma body, pajac i owinieta w koc, zmarzluch mój zasmarkany :-( Ale i zimno mam w domu, sama nosze rajtki pod dresem, co to bedzie w zimie :-(

wiesz, dzieci chorują też właśnie dlatego, że są za ciepło ubierane. body + pajac + dres + czapka przy 15-20 stopniach to moim zdaniem mocna przesada, dziecko się mocno nagrzewa i robi się duża różnica temperatur pomiędzy ciałem a powietrzem.
 
Thriade wszystkiego najlepszego: -)

Przyszedł dzisiaj woombie i mały juz w nim śpi zobaczymy do której godziny.
W domu Filip w body na długi rękaw i polspiochy a na dwór body na długi rękaw spodenki dresowe lub jeansowe i bluza a że u nas teraz wiatry i deszcze to cienka bawełniana czapusia.
Wczoraj byłam na kontroli u giną wszystko ok ale macica jeszcze duża, tabletek ani plastrów nie chciałam bo bardzo długo bralam przed ciąża i nie chcę juz hormonów a spiralę sama lekarka mi od radził a bo mówi ze po 2 cesarkach jest większe prawdopodobieństwo że zajde w ciążę a tego byśmy nie chcieli. Więc zostają prezerwatywy których bardzo nie lubimy lub jeszcze wazektomia :-)))
A no i dzisiaj dostalam już okres: -(
 
Thriade wszystkiego najlepszego :-)
Nie jesteś sama mojego tez dziś rozłożylo mam nadzieje ze nie zarazi małego bo juz raz katar z nim przechodziłam i wiem jak się męczył biedaczek
 
dzięki za życzenia.. urodziny okrągłe i trochę mi przykro, że tak wyszło. Rodzice na wakacjach, mąż unieruchomiony, nawet złamanego kwiatka nie dostanę (bo pewnie mąż po pracy by mnie czymś zaskoczył).. Wiem wiem, że to mało ważne, nadrobimy, ale ostatnio jestem ciągle zmęczona i taka wiecie rozmymłana, czuję się matką i tylko matką, a nie fajną laską i jakoś tak czekałam na ten dzień jak nigdy, żeby się poczuć chociaż chwilę wyjątkowo... A mam za to widmo weekendu z leżącym mężem, a on w weekendy mi dużo zwykle pomaga i robi z małą praktycznie wszystko oprócz karmienia, co dla mnie jest ulgą, więc mam doła :( Dodatkowo pewnie nie pojedziemy przez to na działkę, chyba, że pojadę sama, ale jakoś tak ciężko mi się odważyć, żeby tak długo - godzinę jechać z nią zapiętą z tyłu w fotelik i jej nie widzieć...

Kupiłam sobie za to na pocieszenie sukienkę i 3 pary butów w sklepie ecco (nie pytajcie ile wydałam) :D A tak szczerze to mam nadzieję, że chociaż jedna para będzie pasować.
 
Ostatnia edycja:
Thriade wszystkiego najlepszego!!!
Córa obecnie ma najczęściej taki zestaw: body+półspiochy, a na dwór zakładam jeszcze bluzę z kapturem i cienki kocyk.
Odnośnie antykoncepcji to gin polecił mi Cerazette i mam nawet recepty na pół roku. Zdecydowałam jednak, że nie będę się faszerować, bo i tak szansa na naturalne zaciążenie jest bardzo mała.
Przed nami ciężkie 3 dni pakowania. Dziewczyny z Wrocławia help, help :-) Doradźcie gdzie zapisać Hanię do pediatry w ramach NFZ. LuxMed będę miała pod nosem, więc chodzi bardziej o szczepienia.
 
dzięki za życzenia.. urodziny okrągłe i trochę mi przykro, że tak wyszło. Rodzice na wakacjach, mąż unieruchomiony, nawet złamanego kwiatka nie dostanę (bo pewnie mąż po pracy by mnie czymś zaskoczył).. Wiem wiem, że to mało ważne, nadrobimy, ale ostatnio jestem ciągle zmęczona i taka wiecie rozmymłana, czuję się matką i tylko matką, a nie fajną laską i jakoś tak czekałam na ten dzień jak nigdy, żeby się poczuć chociaż chwilę wyjątkowo... A mam za to widmo weekendu z leżącym mężem, a on w weekendy mi dużo zwykle pomaga i robi z małą praktycznie wszystko oprócz karmienia, co dla mnie jest ulgą, więc mam doła :( Dodatkowo pewnie nie pojedziemy przez to na działkę, chyba, że pojadę sama, ale jakoś tak ciężko mi się odważyć, żeby tak długo - godzinę jechać z nią zapiętą z tyłu w fotelik i jej nie widzieć...

Kupiłam sobie za to na pocieszenie sukienkę i 3 pary butów w sklepie ecco (nie pytajcie ile wydałam) :D A tak szczerze to mam nadzieję, że chociaż jedna para będzie pasować.

Sto lat Thriade! Co do podróży samochodem polecam lusterko dla dziecka, w którym odbija Ci się mała :) super rozwiązanie, dostałam to w prezencie ale wiem ze jest z tchibo. Mam zainstalowane i dzięki temu widzę co malutka robi jak za długo jest cicho ;)
 
Przed nami ciężkie 3 dni pakowania. Dziewczyny z Wrocławia help, help :-) Doradźcie gdzie zapisać Hanię do pediatry w ramach NFZ. LuxMed będę miała pod nosem, więc chodzi bardziej o szczepienia.
a jaka dzielnica? ja do mojej pediatry jezdze daleko, z Krzykow na Brochow, ale nie zamienie swojej pediatry na inna- dr KoScielniak,polecam!

thriade-sto lat!!! nie martw sie, maz sie rozrusza i niespodzianke pewnie ci zrobi :-)

ja do gin tez sie dopiero wybieram-w nastepnym tygodniu
wczoraj dzien byl cudny, mala grzecznie spala, cycala co 3 godz, a dzis cycowy maraton od 10.00 mamy,cyc, przysypia na chwile i znow cyc, najdluzej spala godzine, teraz usypia mi przy piersi, znajac szczescie usnie jak bede musiala wychodzic.:angry:
 
reklama
a jaka dzielnica? ja do mojej pediatry jezdze daleko, z Krzykow na Brochow, ale nie zamienie swojej pediatry na inna- dr KoScielniak,polecam!

thriade-sto lat!!! nie martw sie, maz sie rozrusza i niespodzianke pewnie ci zrobi :-)

ja do gin tez sie dopiero wybieram-w nastepnym tygodniu
wczoraj dzien byl cudny, mala grzecznie spala, cycala co 3 godz, a dzis cycowy maraton od 10.00 mamy,cyc, przysypia na chwile i znow cyc, najdluzej spala godzine, teraz usypia mi przy piersi, znajac szczescie usnie jak bede musiala wychodzic.:angry:

Moriam Psie Pole, ale w zasadzie dzielnica nie ma znaczenia. Dziękuję za rekomendacje.
 
Do góry