reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2019

Dzieki dziewczyny raz jeszcze za rady. Wrócę do domu i będę się leczyć!

Ogólnie mój dziś przyszedł do pracy ( pracujemy w tej samej firme) i jako że wczoraj powiedzialam menadżerce on się wygadal całemu zespołowi. Wiedziałam w swoim mini biurze i wszyscy przychodzą mnie przytulać i pogratulować..
Ja tak strasznie nie lubię gdy ludzie mnie dotykają .
Niemal podobną sytuację przeszłam w 8 czy 9tc. Razem z mężem pracujemy w jednym zakładzie i po pierwszym USG rozpowiedział wszystkim, a ja chciałam jeszcze chwilę poczekać ... nagle fala gratulacji, a ja w szoku skąd i jak oni wiedzą ;) A niby powiedział tylko szefowi :D
Ps. Też nie lubię "obcego" przytulania i poklepywania - łączę się w bólu :D
 
reklama
Dziewczyny czy Wy tez tyle jecie?;) ja musze jest co 2h bo inaczej jestem głodna, meczace to jest, a brzuch jak 7 miesiacu :)

Tak, co 2h muszę coś zjeść, bo inaczej łapią mnie mdłości. I to nie, że jabłuszko, tylko normalnie kanapki, albo jakiś konkret ;) Jem więcej, ale nie tyję jakoś specjalnie. Brzucha mi przybywa i wydaje mi się, że nogi też spuchły, ale wagowo nie ma dużej różnicy.


Ja tam w ogóle nie mam energii wiec Wam zazdroszczę. Chodzę spać codziennie koło 20-21...
Nie martw się, ja chodzę spać 19-20. Co prawda wstaję o 4tej, a wczoraj obudził mnie o 3 straszny ból brzucha, ale chyba coś wieczorem zjadłam nie takiego
 
@Magddaa88 w którym tyg teraz jesteś?
13 tydz.(12t5d) ... ale ten czas leci! Kiedy ktoś pyta, który miesiąc, to muszę liczyć i już sama nie wiem, czy zaczął się 4 czy jeszcze jest 3 :D


Trochę naspamowałam, ale było do nadrobienia 20 stron!!! Szaleństwo ;) Idę sprzątać, może uda mi się wyciągnąć męża na zakupy. Przydałby się i mnie magnez. Są jakieś wskazania ile powinno się go przyjmować? (tak na wszelki wypadek) ;)

Ps. Kwas foliowy jeszcze przyjmujecie? :p Ja tak, ale zaczęłam też suplementację P r e g n a P l u s dla kobiet w ciąży i tam jest olej rybi, żelazo, jod, wit D i też kwas foliowy ... czy kwas foliowy można przedawkować? :p
 
Ostatnia edycja:
13 tydz.(12t5d) ... ale ten czas leci! Kiedy ktoś pyta, który miesiąc, to muszę liczyć i już sama nie wiem, czy zaczął się 4 czy jeszcze jest 3 :D


Trochę naspamowałam, ale było do nadrobienia 20 stron!!! Szaleństwo ;) Idę sprzątać, może uda mi się wyciągnąć męża na zakupy. Przydałby się i mnie magnez. Są jakieś wskazania ile powinno się go przyjmować? (tak na wszelki wypadek) ;)

Ps. Kwas foliowy jeszcze przyjmujecie? [emoji14] Ja tak, ale zaczęłam też suplementację P r e g n a P l u s dla kobiet w ciąży i tam jest olej rybi, żelazo, jod, wit D i też kwas foliowy ... czy kwas foliowy można przedawkować? :p
Magnez można przyjmować ok 400j/dobę najlepiej w dwóch dawkach, np. rano i wieczorem [emoji4] warto brac ten z witB6, ktoea usprawnia jego wchlanianie. A kwas foliowy w nadmiarze jest usuwany z organizmu, też nie wiem do kiedy suplementować, gin nic nie mówił więc zażywam dalej.
 
Mi coś świta, że do końca pierwszego trymestru warto przyjmować kwas foliowy i potem przejść na suplementację ... ale chętnie posłucham opinii bardziej doświadczonych :)

Z tym dawkowaniem dwa razy dziennie, to u mnie najgorzej ... bo pamięć dobra, ale krótka ;)
 
Ja biorę kwas foliowy do końca- zostały mi trzy tabletki. Od dwóch tygodni biore też prenatal duo, tak mi zalecił ginekolog.
 
@KyRaA
Na pewno woda ma ogromne znaczenie w ciazy. Wczesniej nie odczuwalam roznicy czy to pol litra czy poltora wypijam ale teraz wystarczy mniej niz butelka dziennie i problem tylko rosnie z bolem.

Co do Plci dzieciatka to mysle ze z Wojtka szybko sie przestawisz na Wioletke albo cos rownie fajnego i ladnego:-) u nas albo Zuzia albo Franio- Tadzio (zdaje sobie sprawe ze popularne imiona :-) )

I jeszcze co do suplementacji to ja dokladnie tak mialam 1 trym kwas foliowy dobrze przyswajalny a teraz zestaw witamin plus magnez codziennie przez obolale lydki. Ja bym juz na Twoim miejacu 2 dawek kwasu nie brala. Wystarczy w zupelnosci to co bierzesz w zestawie:-)
 
Dziewczyny czy Wy tez tyle jecie?;) ja musze jest co 2h bo inaczej jestem głodna, meczace to jest, a brzuch jak 7 miesiacu :)
Ja musiałam zacząć jeść częściej, ale mniejsze porcje, albo każdy posiłek rozciągam w czasie. Na raz nie jestem w stanie dużo zjeść, bo od razu czuję, że nie zmieszczę :D Ale ogólnie wydaje mi się, że jem podobnie jak wcześniej, ale na pewno staram się jeść lepiej :)
 
reklama
13 tydz.(12t5d) ... ale ten czas leci! Kiedy ktoś pyta, który miesiąc, to muszę liczyć i już sama nie wiem, czy zaczął się 4 czy jeszcze jest 3 :D


Trochę naspamowałam, ale było do nadrobienia 20 stron!!! Szaleństwo ;) Idę sprzątać, może uda mi się wyciągnąć męża na zakupy. Przydałby się i mnie magnez. Są jakieś wskazania ile powinno się go przyjmować? (tak na wszelki wypadek) ;)

Ps. Kwas foliowy jeszcze przyjmujecie? [emoji14] Ja tak, ale zaczęłam też suplementację P r e g n a P l u s dla kobiet w ciąży i tam jest olej rybi, żelazo, jod, wit D i też kwas foliowy ... czy kwas foliowy można przedawkować? :p
Nadmiar kwasu foliowego wydala się z moczem, więc przedawkować się nie da :) Ja od czasu jak mi test pokazał 2 kreski biorę Mama Premium, gdzie też jest odpowiednia ilość kwasu foliowego.
 
Do góry