reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Z heparyna wszystko zależy od lekarza. Moja gin uważa że sam fakt 2 poronien to wskazanie do heparyny. Opowiadała mi kiedyś że miała pacjentkę która trafiła do niej po 5 poronieniach. Dała jej heparyne - donosiła ciążę. Pamiętam jak dziś jej słowa "boże, czemu tej dziewczynie nikt wcześniej nie dał heparyny!!"
Także na prawdę zależy jak się trafi....
 
reklama
No właśnie, dziewczyny, co z ciążą, kiedy okaże się, że są wady genetyczne??? To bardzo trudny temat.
Zastanawiam się, czy jest w ogóle sens badań genetycznych, bo co wtedy, jeżeli się okaże, że są nieprawidłowosci... mam 35l, chwile temu straciłam ciążę, jestem w 7 tyg.
 
To ja mam tylko PAI-1 i dwa poronienia. Jestem w 3 ciąży. Na samym początku i mam tylko acard 75. Dr Janosz nic mi nie mówiła o heparyne. A dwóch lekarzy genetykow. Jeden z Katowic A druga właśnie z Genom w Rudzie Slaskiej powiedzieli mi że nawet acardu nie powinnam brać
 
A powiedz to jest dok ginekolog ? Bo jeśli tak to mojej gin to nie przekona . Mam od tej z wizyty prywatnej ze od pozytywnego testu wskazania do heparyny . I niewiem czy to argument
To jest genetyk. Masz dlatego papier nie do podważenia
A jeśli nie ma się mutacji w układzie krzepnięcia, to tez przepisują heparynę?
Ja nie mam mutacji w układzie krzepnięcia, jedno poronienie. Tyle że obciążony wywiad rodzinny i miałam heparyne na R
 
Ja jestem po jednym poronieniu, mam "tylko" pai i mthfr, mam heparyne na ryczałt, ale fakt chodzę prywatnie na wizyty. No coś za coś, w moim mieście i tak nie chciałabym isc na NFZ bo jakoś badań, sprzetu, rzetelność lekarzy pozostawia wiele do życzenia.

A powiedz mi jakie masz pai mthfr ? Ja oba mam hetero . Mówiła ze gdyby chociaż jedno z nich było homo to bez dyskusji bym dostała heparynę . Mam niedługo wizytę u genetyka bo robiliśmy kariotypy i czekamy na wynik . Zobaczymy co ona powie . Może od niej dostanę Zaświadczenie ze heparyna potrzebna . Mam nadzieje ze uda się załatwić wszystko przed kolejna owu
 
No właśnie, dziewczyny, co z ciążą, kiedy okaże się, że są wady genetyczne??? To bardzo trudny temat.
Zastanawiam się, czy jest w ogóle sens badań genetycznych, bo co wtedy, jeżeli się okaże, że są nieprawidłowosci... mam 35l, chwile temu straciłam ciążę, jestem w 7 tyg.
Dla mnie jest sens. ;) zrobiłam badanie genetyczne po poronieniu o wiedziałam że jest wada genetyczna dziecka i jestem pewna że leki działały. Bo utrzymamy ciaze do 8tc. A teraz robiłam.kardiorypy. Nie mam jeszcze wyników. Ale wolę wiedzieć. Bo wtedy wiem na co się nastawić. Że będzie ciezej albo większy czynnik poronien. A tracenie ciąży za ciąża to wykanczajace i psychicznie i fizycznie
 
mi po jednym poronieniu nie dał badań ani tabletek-nic...mimo że o tą ciążę starałam się 2lata...on liczy na to że może się uda bez wspomagaczy
Mi również. Nawet teraz w 8 tc biorę tylko kwas foliowy i Wit B6.
No właśnie, dziewczyny, co z ciążą, kiedy okaże się, że są wady genetyczne??? To bardzo trudny temat.
Zastanawiam się, czy jest w ogóle sens badań genetycznych, bo co wtedy, jeżeli się okaże, że są nieprawidłowosci... mam 35l, chwile temu straciłam ciążę, jestem w 7 tyg.
Myślę że to nie ma co zakładać i myśleć o tym teraz. A najlepiej w ogóle. To są pojedyncze przypadki gdzie dziecko ma wadę genetyczna. Ewentualnie jeśli w rodzinach występowały takie przypadki..
 
To jest genetyk. Masz dlatego papier nie do podważeniaJa nie mam mutacji w układzie krzepnięcia, jedno poronienie. Tyle że obciążony wywiad rodzinny i miałam heparyne na R

Muszę zajechać do ojca bo u niego w domu były problemy z nogami, ciotka obie nogi straciła przez zakrzepicę , ojciec miał czyszczone żyły i tak ledwo chodzi , muszę zerknąć na jego badania które mu robili . Ja poprostu mam dosyć , nawet dla świetego spokoju mogłaby mi dawać ta heparynę . Wie ile lat to trwa , wie ile mnie to kosztuje , ile można ? Ah ta służba zdrowia
 
reklama
Muszę zajechać do ojca bo u niego w domu były problemy z nogami, ciotka obie nogi straciła przez zakrzepicę , ojciec miał czyszczone żyły i tak ledwo chodzi , muszę zerknąć na jego badania które mu robili . Ja poprostu mam dosyć , nawet dla świetego spokoju mogłaby mi dawać ta heparynę . Wie ile lat to trwa , wie ile mnie to kosztuje , ile można ? Ah ta służba zdrowia
Ja i u hematologa i genetyka mam zalecenia żeby profilaktycznie brać, dlatego dziwi mnie podejście waszych lekarzy.
 
Do góry