reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2020

Raczej na odwrót, z czasem maleje aż zanika, w 13 miałam mniejszą niż w 12
emoji6.png
Raczej na odwrót, z czasem maleje aż zanika, w 13 miałam mniejszą niż w 12 [emoji6]
Oby bylo tak jak piszesz ;)
 
reklama
Nie stresuj się. U mnie w Hiszpanii norma NT to aż 3!! Do tej wartości nikt się niczym nie przejmuje. Do tego w chorobach, którymi zapewne się stresujesz występują łącznie z wysokim NT inne wady. Jeśli lekarz ich nie widział, to na pewno jest wszystko dobrze.
Ja jestem w IE. I bylam prywatnie powiedziala mi tez wlasnie ze do 3 jest wszystko ok. :) ale oczywiscie czytajac natknelam sie ze w 11 tyg 2,1 to juz taka granica i zastanawiam sie, jesli poszlabym w 13 tyg to jakby ta wartosc wygladala.. Ale z drugiej strony jesli miala by jakos szybko w tym czasie wzrosnac to chyba nie byloby sensu wykonywac badania juz w 11 tygodniu. :)
 
Ale
U mnie bylo 180.. A wszedzie widze ze norma sporo nizsza. Czytalam ze niektorzy lekarze wysylaja na jakas dalsza diagnostyke przy takim. I ze wiaza sie z tym jakies nieprawidlowosco. A znow tak jak ta moja uznala ze wszystko ok. Oby tak bylo. Mam nadzieje.
Tętno do 12 tyg może osiągać nawet 180-190 po 12 tyg spada i powinno być od 110 do 160. Jeśli lekarz nic nie mówi więc jest ok, chyba nie po to są te badania żeby lekarz milczal i mówił że jest ok jakby parametry były źle.
 
Ale

Tętno do 12 tyg może osiągać nawet 180-190 po 12 tyg spada i powinno być od 110 do 160. Jeśli lekarz nic nie mówi więc jest ok, chyba nie po to są te badania żeby lekarz milczal i mówił że jest ok jakby parametry były źle.
Kurcze nie znalazlam nic na ten temat. Ale jesli tak jest to super! ;) wiadome po to sie chodzi do lekarza w dodatku prywatnie zeby mu ufac. Ale niestety tu nie mam za duzego wyboru w polskich ginekologach. W Polsce mam swojego sprawdzonego no ale nie bede tam latac na wizyty;)
 
A ja czekam na swoją wizytę 19.09. Dziewczyny jak u was wyglądaj terminy porodu z om i usg? U mnie jest pewna rozbieżność - termin z om 19 a z usg 9.03. Nie wiem co myśleć i który jest bardziej prawdopodobny.
 
Chodzi mi o to ze na prenatalnych lekarz ma sprawdzac te wszystkie normy i na podstawie tego mu tam wychodzi czy jest wszystko ok. A u mnie jeszcze wyszla przeziernosci 2.13 to norma wiem:) ale jednak nawet tu na grupie widze ze wiekszosc z Was miala sporo nizsza. I tak kalkuluje mimo ze uslyszalam ze jak najbardziej wszystko ok ;)
Ja miałam prenatalne w 12+5 i przeziernosc wychodziła 2,1 i lekarz też mówił że jest ok.
 
Dziewczyny butelka szklana czy plastikowa? Mam zagwozdke

Szklana ciężka i nieporeczna, jeśli bierzemy gdzieś ze sobą.
Plastikowa bez biosfenolu.
Ja polecam Tommee Tippee, antykolkowe.
One mają smoczek imitujący sutek, więc sprawdzają się przy karmieniu mieszanym.
Używałam przy dwójce dzieci i zostaję im wierna ;)
 
Ja jestem w IE. I bylam prywatnie powiedziala mi tez wlasnie ze do 3 jest wszystko ok. :) ale oczywiscie czytajac natknelam sie ze w 11 tyg 2,1 to juz taka granica i zastanawiam sie, jesli poszlabym w 13 tyg to jakby ta wartosc wygladala.. Ale z drugiej strony jesli miala by jakos szybko w tym czasie wzrosnac to chyba nie byloby sensu wykonywac badania juz w 11 tygodniu. :)
Wartosc NT po 13 tygodniu zupełnie zanika, a najwyższa jest właśnie około 11 tygodnia, stąd zazwyczaj badania prenatalne lekarze zlecają po 12 tygodniu, bo wtedy wynik jest najbardziej optymalny, no i oszczedza sporo stresu. Najważniejsza jest jednak korelacja wartości NT i innych wad współwystępujących. Mój lekarz ostatnio powiedział, że zdarza się stosunkowo często, że NT wychodzi mu w badaniu ponad 3, ale nie ma innych wad i dziecko rodzi się zdrowe.
 
reklama
Wlasnie wrocilam z wizyty u poloznej. Byla pogadanka o dodatkowych testach z krwi, ale sama polozna odradzala mowiac, ze nie jestem w grupie ryzyka. Potem tylko sprawdzenie cisnienia i tetna dziecka przez brzuch. Tu najadlam sie strachu, bo szukala tetna dziecka przez dobre kilka minut.
Kolejna wizyta dopiero 4 pazdziernika i to tez bedzie tylko sprawdzenie tetna dziecka i mojego cisnienia. Potem w listopadzie usg polowkowe w 20 tygodniu, ktore bedzie ostatnim w tej ciazy.
Zapisalam sie dodatkowo na usg 7 pazdziernika, zeby dowiedziec sie czy bedzie drugi chlopiec czy dziewczynka.

Spytalam polozna czemu sa takie roznice w prowadzeniu ciazy pomiedzy krajami i czemu w Holandii nie robi sie usg genetycznego i oczywiscie chodzi o ciecie kosztow. Pozostaje mi tylko mocno zacisnac kciuki i miec nadzieje, ze z dzieckiem wszystko ok :)
Ja też zapytałam położnej dlaczego w Irlandi nie robi się badań genetycznych np testu pappa nawet nie wiedziała co to takiego jest aż pokazałam jej artykuł lecz ona nic o tym nie wie..... Tylko dziwne jest to że kilka dni później znalazłam klinikę gdzie takie właśnie badania robią prywatnie..... więc o co chodzi nie wiem he
 
Do góry