reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@NadziejawPanu trzymam kciuki w takim razie ❤ nie chcesz już próbować naturalnie? A jak tam ślub już po czy jeszcze trwają przygotowania? :)



@nnat. No właśnie tak jest jak się chce być fair ja już raz się na tym przejechałam... Odpoczywaj i niczym się nie przejmuj ❤ kiedy wizytujesz? :)
Lekarz z kliniki tak zadecydował.
Pół roku nam dał, bo musimy poprawić nasienie. Mąż bierze fertilman plus. Zrobiliśmy już wiele specjalistycznych badań. W międzyczasie wyszła u mnie skaza naczyniowa. Muszę brać cyclonamine i dobesylan wapnia.
Bardzo mały odsetek plemników wiąże się z kwasem hialuronowym.
Przeciwciał przeciwplemnikowych mąż nie ma.

W październiku miałam monitoring cyklu i stwierdzony brak owulacji. Zakładają taką kartę przebiegu cyklu, wszystko wpisują i po zakończeniu monitorowania cyklu lekarz zapisuje wniosek.
I cykl 47 dni, okres wywoływany duphastonem.
Kazali mi zrobić AMH, wyszło 6 z hakiem.

Ślub był suuper. I wesele też fajne. :-) :)
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lekarz z kliniki tak zadecydował.
Pół roku nam dał, bo musimy poprawić nasienie. Mąż bierze fertilman plus. Zrobiliśmy już wiele specjalistycznych badań. W międzyczasie wyszła u mnie skaza naczyniowa. Muszę brać cyclonamine i dobesylan wapnia.
Bardzo mały odsetek plemników wiąże się z kwasem hialuronowym.
Przeciwciał przeciwplemnikowych mąż nie ma.

Ślub był suuper. I wesele też fajne. :-) :)
Pozdrawiam.

Czy możesz napisać, kto (lek jakiej specjalności) zdiagnozował Ci "skazę naczyniowa" i jakimi badaniami? Czy chodzi o naczynia w miednicy mniejszej, macicy, całym ciele? Aha, i czy będziesz brać dobenox w ciąży?
 
Czy możesz napisać, kto (lek jakiej specjalności) zdiagnozował Ci "skazę naczyniowa" i jakimi badaniami? Czy chodzi o naczynia w miednicy mniejszej, macicy, całym ciele? Aha, i czy będziesz brać dobenox w ciąży?
Hematolog. W całym ciele. Miałam mnóstwo badań (cały układ krzepnięcia). Np. wzięli mi rękę, zrobili ucisk i obserwowali, jak ręka się zachowuje, mierzyli czas stoperem.
Z leków mam brać: calcium dobesilate i cyclonamine.
 
Hematolog. W całym ciele. Miałam mnóstwo badań (cały układ krzepnięcia). Np. wzięli mi rękę, zrobili ucisk i obserwowali, jak ręka się zachowuje, mierzyli czas stoperem.
Z leków mam brać: calcium dobesilate i cyclonamine.
Dziękuje za info. Ale właśnie ten dobezylan wapnia w ciąży też będziesz mogła brać? Cyclonamine brałam w ciąży, ale z dobezylanem nikt mi nie powiedział.
 
Zamiast robić testy owu które nie dają pewności poszłabym na monitoring cyklu do gina. i porobiła badania hormonów...
po stratach robiłaś jakieś badania?
Niestety nie mam możliwości iść na monitoring. Mieszkam w UK i tutaj o wszystko wygląda inaczej, jest tridno o jakiekolwiek badania. Obecnie jestem w "klinice poronien nawykowych" (jeśli to w ogóle można nazwać kliniką) i zbadali nam kariotypy, moją tarczycę i testy w kierunku trombofilii. To kropla w morzu ale nic więcej nie zbadają. W ostatniej ciąży wyblagalam od nich heparyne i progesteron i się udało.
Rozmawiałam z lekarzem o plamieniach i o moich podejrzeniach braku owulacji. W 21dc ma zrobić badanie krwi i sprawdzić czy owulacja była i sprawdzić szyjke czy nie ma na niej zmian, które powodują plamienia.
Mam związane ręce i łapie się wszystkiego żeby sprawdzić czy jest owulacja.
 
@nnat. Z tymi prowizjami jest różnie. Musisz sprawdzić jak masz je zapisane w umowie. Czy w umowie jest zapis mówiący o tym, że dostajesz prowizję nawet jak jesteś na zwolnieniu czy też nie? A jeśli nie w umowie, to pracodawca powinien posiadać regulamin pracy (lub obwieszczenie jeśli to mała firma) i tam to może być zapisane.
 
@nnat. Z tymi prowizjami jest różnie. Musisz sprawdzić jak masz je zapisane w umowie. Czy w umowie jest zapis mówiący o tym, że dostajesz prowizję nawet jak jesteś na zwolnieniu czy też nie? A jeśli nie w umowie, to pracodawca powinien posiadać regulamin pracy (lub obwieszczenie jeśli to mała firma) i tam to może być zapisane.
Nie ma czegoś takiego u nas :D na umowie mam najniższa krajowa ale zawsze do tej pory dostawałam będąc na zwolnieniu normalnie prowizję. Dzwoniłam do szefa, ma mi coś wyrównać, z księgową rozmawiac... Nie idzie nadążyć.
 
Niestety nie mam możliwości iść na monitoring. Mieszkam w UK i tutaj o wszystko wygląda inaczej, jest tridno o jakiekolwiek badania. Obecnie jestem w "klinice poronien nawykowych" (jeśli to w ogóle można nazwać kliniką) i zbadali nam kariotypy, moją tarczycę i testy w kierunku trombofilii. To kropla w morzu ale nic więcej nie zbadają. W ostatniej ciąży wyblagalam od nich heparyne i progesteron i się udało.
Rozmawiałam z lekarzem o plamieniach i o moich podejrzeniach braku owulacji. W 21dc ma zrobić badanie krwi i sprawdzić czy owulacja była i sprawdzić szyjke czy nie ma na niej zmian, które powodują plamienia.
Mam związane ręce i łapie się wszystkiego żeby sprawdzić czy jest owulacja.
rozumiem...
szkoda. bo wszystko to tylko gdybanie czy jest owu...
proga się bada 7 dni po domniemanej owu. podał Ci 21 dc zakładając cykl książkowy 28 dni...
jak masz dłuższe cykle to badanie w 21 dc nie będzie miarodajne...
póki co to chyba zostają testy i mierzenie temperatury i obserwacje śluzu i organizmu...
 
warto by rozważyć histeroskopie i lub laparoskopie czy przyczyną poronien nie są jakieś wady budowy macicy lub zrosty. tego nie widać na usg...
Jeśli miałabyś możliwość wizyty w Polsce i zasoby finansowe (bo z uwagi na czas to nfz odpada raczej...)to warto rozważyć
Chyba że znajdziecie teraz przyczynę i się uda.
 
reklama
No to dziewczyny byłam u lekarza... i ... jestem we wczesnej ciąży. Niczego nie rozumiem, ale widać już kształtujący się pęcherzyk, odpowiedniego kształtu. Ciąża ok 4 tyg. ( ale teraz to będzie gra w ciemno). Myśle, ze mniej. Zupełnie nie wiem, co myśleć. Mam skrajne mieszane uczucia.

Acha i wynik bety pojawił się już po wizycie- jest 20. Dziwne, ze piątek mi wyszła ciąża na teście, a w poniedziałek nie. Chociaż chyba miałam te testy super stare.
Hej moje gratulacje kochana 😘 ja jestem tydzien po 1@ od zabiegu przyszła jak z zegarkiem w ręku A wcale za nią nie tęskniłem 😥 cieszę się że Ci się udało mam nadzieję że wszystko się ułoży i zakończy szczęśliwie trzymam kciuki
 
Do góry