reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
A ja mam takie coś po wczorajszym pobieraniu kwestia acardu czy pani pobierającej [emoji848] pierwszy raz w życiu takie coś
Ja też miałam ale odrobinę mniejszego. Jak wyjela igłę chciałam wacikiem przycisnąć żeby siniaka nie było ale na wrzeszczała na mnie ze ona od tego jest i siniak schodził mi mniej więcej 2.5tygodnia jak nie dłużej nie pamiętam teraz.
 
Hej Dziewczyny. Mam wyniki. Pomożecie w interpretacji? Homocysteine mam w normie, a do pai 1 podobno tylko acard dadzą? Zobacz załącznik 1141392
Nie jest źle. Pisałaś że homocysteina w normie więc zostałaby przy witaminach jakie bierzesz, bo widocznie organizm ładnie sobie radzi. Na pai1 w ciąży dostaniesz acard i może też heparyne. Generalnie nie jest źle :)

Hej . Czytam właśnie różne opinie na temat brania acardu w ciąży. Ale od początku. W styczniu tego roku poroniłam swoja pierwszą ciążę w 10 tyg (w 8 tyg obumarcie płodu). Zaszłam ponownie w ciążę, aktualnie jest to 5 tydzień, nie zdążyłam zrobić żadnych badań dlatego też nie mamy przyczyny tego poronienia. Lekarz przepisal mi acard 75 1x1, luteinę pod język 2x2 50mg, encorton 10mg 1x1, neoparin zastrzyki 1x1. Czy któraś z was brała podobny zestaw ? Czy przez te leki plod rozwijał się prawidłowo? Nie ma powodów do obaw ? Jestem przerażona tym czy wszystko będzie w porzadku a jednocześnie się cieszę, że tak szybko zaskoczyło. ;)
Ja brałam identyczny zestaw ;) luteine podjezykowa, neoparin, encorton plus do tego acard i witaminy. Córka ma już 14 miesięcy :) A na jakiej podstawie masz encorton? Tak po prostu lekarz dał? Pyta. Bo to steryd i raczej nie spotkałam się z tym żeby dawali tak o, bez badań czy diagnozy

A ja mam takie coś po wczorajszym pobieraniu kwestia acardu czy pani pobierającej 🤔 pierwszy raz w życiu takie coś
Myślę że wina pobrania. Sama ostatnio byłam, miałam 3 pobrania i tylko po jednym miałam siniaka
 
@mohaaa Ty bierzesz acard do 16dc?

tak, od 6 do 16 dc. Biore od jakichś 3 miesięcy, odkąd zmieniłam gina

No to możliwe że to skutek uboczny zażywania acardu. A dlaczego bierzesz acard tylko do 16dc?

A ja dzisiaj nad ranem zauważyłam przy podcieraniu się kilka kropel czerwonej krwi ale nic nie ma już od 6:30 dziś 28dc ale bym się cieszyła gdyby cykl trwał 28 max 30 dni. Będę skakać z radości [emoji1787]

Tak mi gin zalecił, ze acard i wiesiołek 6-16 dc, a etruzil 3-5 dc
 
tak, od 6 do 16 dc. Biore od jakichś 3 miesięcy, odkąd zmieniłam gina



Tak mi gin zalecił, ze acard i wiesiołek 6-16 dc, a etruzil 3-5 dc

Ja acard cały cykl tzn. Teraz wprowadzilam po @ bo to była 1 po poronieniu i bałam się obfitości, ale normalnie chyba nie trzeba odstawiać? Nigdy nie miałam obfitych.
 
reklama
Nie jest źle. Pisałaś że homocysteina w normie więc zostałaby przy witaminach jakie bierzesz, bo widocznie organizm ładnie sobie radzi. Na pai1 w ciąży dostaniesz acard i może też heparyne. Generalnie nie jest źle :)


Ja brałam identyczny zestaw ;) luteine podjezykowa, neoparin, encorton plus do tego acard i witaminy. Córka ma już 14 miesięcy :) A na jakiej podstawie masz encorton? Tak po prostu lekarz dał? Pyta. Bo to steryd i raczej nie spotkałam się z tym żeby dawali tak o, bez badań czy diagnozy

Te wszystkie leki dał mi bo powiedział, że nie mamy przyczyny poprzedniego poronienia i na samym acardzie nie może mnie puścić. To jest dobry specjalista więc mam nadzieje, że wie co robi :). Kazał na przyszłotygodniową wizytę zrobić po raz trzeci betę i progesteron (poprzednia beta 96 i po 48h 223:). Ja do tego biorę tylko na razie folian, pewnie chce zobaczyć na następnym usg czy będzie wykształcony zarodek bo jak na razie karty ciąży też nie założył
 
Do góry